Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a helyes keresztyén Úr...

Barátkozó kérdése:

Milyen a helyes keresztyén Úr vacsora?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Bőséges és laktató :)
2013. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Jn 15,13 Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.


Jn 13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


Lk 22,19 És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.


Törjétek meg a testeteket, amiképpen Jézus urunk is megtörte a testét érettünk. Ezt cselekedjétek az emlékezetére.


Mk 8,35 Mert valaki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; valaki pedig elveszti az ő életét én érettem és az evangyéliomért, az megtalálja azt.


Érted? Nem ceremóniáról, hanem az életről szól az Úrvacsora. Megtartod rituáléba, tartsad. Nem baj, ha megtartod, az a baj, ha a valódi úrvacsorát nem tartod meg.

2013. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
A helyes keresztyén úrvacsorát egybeírjuk és kisbetűvel.
2013. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2013. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

"Bőséges és laktató :)"


Mi laktat jól?

a.) Jézus tanítása

b.) Jézus hús cafatai és veres vére

c.) Jézusból fakadó okkult energia


Nem csak kenyérrel él az ember...

2013. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

T. Kerdezo!

Termeszetesen a kenyer es a bor jelkepesen van felkinalva. Nem szo szerint Jezus teste es vere. Az Urvacsorat pedig nem mindenki veheti magahoz. Ezt csak a kivalasztottak tehetik meg. Pontosan ezert irja a Biblia, hogy ha veszi valaki a jegyeket vizsgalja meg magat. A Korintus I. 11:27, 28 verse ezt irja: "Azert aki meltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Urnak poharat, vetkezik az Ur teste es vere ellen. Probalja meg azert az ember magat, es ugy eggyek abbol a kenyerbol, es ugy igyek abbol a poharbol. Mert aki meltatlanul eszik es iszik, iteletet eszik es iszik maganak, mivelhogy nem becsuli meg az Urnak testet."

Tehat nem mindenki vehet a jegyekbol. Erre ahogy fentebb irtam, csak a kivalasztottak meltoak, ezeknek a szama pedig meghatarozott, 144000 szemely. Errol pedig olvashatsz a Jelenesek konyveben.

A szinten Korintus I. 11:26-os verseben pedig azt olvashatod: "Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret es isszatok e pohart, az Urnak halalat hirdessetek, amig eljovend."

Itt arrol van szo, hogy hanyszor kell megunnepelni Jezus halalat. Nyilvan egy szuletesnapot, egy hazassaagi evfordulot is csak egy evben egyszer tartunk meg. Mivel Jezus arra adott utasitast, hogy a halalarol emlekezzunk meg, ezt is "evente egyszer" kell megtartani megemlekezeskent.

Akik minden nap aldozni mennek, azok Jezus valtsagaldozatat szinte elertektelenitik. Hiszen Jezus "egyszer, s mindenkorra" tette le az eletet ertunk, a buneink bocsanataert.

Tehat a helyes megemlekezes az, ha evente egyszer, a halalanak az evfordulojan tartjak meg ezt az unnepet, es csak azok vehetnek a jegyekbol, akik arra meltoak, es kivalasztottak. A tobbi szemely csak resztvevo. Es azzal hogy jelen vannak ezen az unnepen, kifejezik halajukat Istennek, es az O Szent Fianak a szeretetukert, amivel minket megvaltottak.

Remelem ertheto volt a valaszom? Ha kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Judit!

2013. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

És sosem idézitek Tanúk Pál levelének következő sorát:

1Kor 11:29 - 11:30


29 Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30 Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.


Soha egyik római katolikus sem volt aluszékony és beteg, mert vette az ostyát. Emészd még egyszer meg Pál szavai, hogy mire utalhat.


2Pét 3:15 - 3:16


15 És a mi Urunknak hosszútűrését üdvösségnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt nektek a neki adott bölcsesség szerint.

16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére.

2013. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves 7/7-es valaszado!

Termeszetesen tovabb is olvassuk az idezetet. De annak mas a magyarazata, megpedig ez:

 Pál vetette fel ezt a kérdést a korinthusiakhoz írt levelében, olyan időben, amikor egyes apostolok még életben voltak, és amikor Isten keresztényeket hívott el arra, hogy „szentek legyenek”. Pál azt mondta, hogy rossz szokás alakult ki azok között, akik kötelesek voltak magukhoz venni a jelképeket. Egyesek előzőleg étkezésen vettek részt, ahol túl sokat ettek és ittak, amitől elálmosodtak és az érzékeik eltompultak. Ennek következtében képtelenek voltak „megkülönböztetni a testet”, Jézus fizikai testét, amelyet a kenyér képviselt. Olyan súlyos dolog volt ez? Igen! Mivel méltatlanul fogyasztottak a jelképekből, ’vétkeztek az Úr testével és vérével szemben’. Ha elméjük és a szellemük éber lett volna, ’felismerhették volna, hogy mik ők, és nem ítéltettek volna el’ (1Korinthus 1:2; 11:20–22, 27–31).

Tehat erre vonatkozik az altalad irt Biblia idezet. Judit!

2013. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Probalja meg azert az ember magat, es ugy eggyek abbol a kenyerbol, es ugy igyek abbol a poharbol. Mert aki meltatlanul eszik es iszik, iteletet eszik es iszik maganak, mivelhogy nem becsuli meg az Urnak testet." "


Tartson az ember önvizsgálatot, és úgy hallgassa Isten ígéjét, és úgy legyen részese Isten ítéletének. Mert aki hallgatja az ígét, de nem cselekszi azt és méltatlanul járul, hogy az Úr megítélje őt, az Úr el fogja ítélni, amiért hallották és megtagadták az ő fiát...


Ezt csak kútfejből írtam:P

2013. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 11. fejezet

"

17

Ezt pedig tudtotokra adván, nem dícsérlek, hogy nem haszonnal, hanem kárral gyűltök egybe.

18

Mert először is, mikor egybegyűltök a gyülekezetben, hallom, hogy szakadások vannak köztetek; és valami részben hiszem is.

19

Mert szükség, hogy szakadások is legyenek köztetek, hogy a kipróbáltak nyilvánvalókká legyenek ti köztetek.

20

Mikor tehát egybegyűltök egyazon helyre, nincs úrvacsorájával való élés:

21

Mert kiki az ő saját vacsoráját veszi elő az evésnél; és némely éhezik, némely pedig dőzsöl.

"


Nem az a baj, hogy nincs úrvacsora, hanem némely éhezik.


"

22

Hát nincsenek-é házaitok az evésre és ivásra? Avagy az Isten gyülekezetét vetitek-é meg, és azokat szégyenítitek-é meg, akiknek nincsen? Mit mondjak néktek? Dícsérjelek-é titeket ebben? Nem dícsérlek.

23

Mert én az Úrtól vettem, amit néktek előtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

24

És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

"


Legyetek testvérek!


"

25

Hasonlatosképpen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.

26

Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljövend.

27

Azért aki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

28

Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

29

Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30

Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.

31

Mert ha mi ítélnők magunkat, nem ítéltetnénk el.

32

De mikor ítéltetünk, az Úrtól taníttatunk, hogy a világgal együtt el ne kárhoztassunk.

33

Azért atyámfiai, mikor egybegyűltök az evésre, egymást megvárjátok.

34

Ha pedig valaki éhezik, otthon egyék, hogy ítéletre ne gyűljetek egybe. A többire nézve, majd ha hozzátok megyek, rendelkezem."


Semmit nem ér a kenyér és a bor, ha nem veszitek magatokhoz Jézust.


Nekem úgy tűnik, hogy az a baj, hogy szakadások vannak, veszekedés és nem testvérként viselkednek a "keresztények", hanem kezdenek már névlegesen azzá lenni és irigyek is...

2013. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!