Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tulajdonképpen a kereszténység...

Tulajdonképpen a kereszténység (ek) nek mi a lényege?

Figyelt kérdés

Én ateista vagyok. És, ha én megkereszteltetném magam, akkor én is keresztény lennék. Egy csoportba tartoznék. De ugyanolyan ember maradnék, mint azelőtt voltam. Csak egy kicsit magasabb értékrenddel. (Olyan szinten lennék, mint az egyetemisták). Mert a keresztények is hasonló szinten vannak, gondolkodásmódilag is.


Hiába lennék kersztény, attól még nem tudnám megváltani a világot és nem tudnék békét hozni sem.


Csak annyiból, hogy valakit bálványoznék, és 10 parancsot követnék.



2013. okt. 11. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez most olyan jellegű kérdés, hogy "úgysem hiszek Istenben, de hajrá kedves válaszolók, próbáljatok csak megtéríteni"...


Na de a kérdésre válaszolva nem a megkeresztelkedéstől lesz valaki keresztyén, hiszen ez csak egy jelképes ceremónia, hanem a viselkedesedtől/hozzáállásodtól...

2013. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyrészt, ha az emberek tömegesen vannak egy csoportban, könnyebb őket irányítani és a hatalmuk alá vonni.


Egy kép, képzeljük ezt el egy egyszerű emberrel, aki lehet akár szónok is, és egyszerre millió embert képes megmozdítani és, ha kell, a rossz útra vezetni.


[link]

2013. okt. 11. 16:50
 3/13 A kérdező kommentje:
Mert az nem mehet a végtelenségig, hogy az egyház is mindig a jót játssza, holott azelőtt ők is voltak bűnösök, sok ezer ember ártatlan kivégzésével például.
2013. okt. 11. 16:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Már megint ez a csordaszellem baromság. :D

Akkor ne járj el a barátaiddal, mert az is csak csordaszellem. Sőt, ne mozdulj ki a lakásból sem. Légy egyéni!


Hogy válaszoljak: A lényeg, az egy Istenbe vetett hit, és a felebarát szeretete. Semmi rossz. Ami régen volt, az régen volt. Sok szervezet követett el hibákat régen, és most is, mégsem emlegetik mai napig.


Egyébként saját magad válaszoltad meg a kérdésedet magadnak. Ha te így látod, akkor nincs az az ember, aki számodra ettől kielégítőbben tudna válaszolni, szóval teljesen felesleges a kérdésed.

2013. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nézd... Én református lelkészi családból származom. Vannak rokonaim, akik vidéken lelkészek, van aki Pesten. De mindegyik ugyanazzal

A gonddal küzd: a fiataloknak nem "menő" templomba járni. Persze szerveznek kirándulásokat az ország különböző pontjaira, külön ifjúsági, családos, meg időseknek való alkalmakat... A gyülekezeti tagokat látogatják, stb... Egyik lelkész rokonomra a hívők ezért "haver"-ként tekintenek rá, amit én nem tartok helyesnek, de mindegy...


Na most nem arról van szó, hogy itt a gyk-n térítgetni akarnék, de vagy a mi családunk kivétel, vagy nem tudom... Legalábbis én nem vettem észre, hogy bárkit az uralmuk alá hajtottak volna, vagy emberek haláláért lennénk felelősek...

2013. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Na álljuk itt meg egy szóra.


Először is attól, hogy meg vagy keresztelve, még nem leszel keresztény.Ha egy kisgyereket/csecsemőt megkeresztelnek, attól ő még nem lesz keresztény, mert a világ dolgainak 10%-ával együtt a kereszténységről sem tud semmit.Keresztény az lesz, aki hiszi a keresztények tanítását, a keresztelkedés csak egy ceremónia, nem attól leszel valaki.


A keresztény gondolkodásmód nem skatulyázható be.Emberek vannak, saját gondolkodásmóddal, de az nem igaz, hogy a keresztények gondolkodásmódja megegyezik egy egyetemistáéval, sőt, még olyan szinten is áll.Biztosan vannak ilyen keresztények, de csak azért, mert jártak egyetemre.

Ráadásul ebből az jön le, hogy ha valakit megkeresztelnek, akkor az keresztény, tehát egy egyetemre járóval egy szinten áll.így akár egy három éves gyerektől is elvárható lenne, hogy írja meg a szakdolgozatát.


A kereszténység, ahogyan az összes többi vallás, nem arra való, hogy megválts a világot, az csak hit.Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy hiába eszed a leves kanállal, attól még nem váltod meg a világot.Ennek semmi értelme.

2013. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*100
2013. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sztrecskó ***** válasza:

az egyház nem tökéletes, aminek az az oka, hogy emberek irányítják, akármelyikről is legyen szó. Ha viszont tényleg érdekel, mitől lenne más az életed, akkor keress meg egy lelkészt, aki bizonyára örömmel válaszol minden kérdésedre! Tudok is ajánlani egy-két jó lelkészt, ha érdekel.

u.i.: a keresztények nem követik a 10 parancsolatot. azt a zsidók teszik. minket jézus már "felmentett alóla".

2013. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KZitus ***** válasza:
41%

Szia kedves kérdező


Mivel a keresztény vallást Jézus hozta létre, idézném a szavait, mi benne a lényeg: "Máté 28:19, 20 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak+ és a szent szellemnek nevében, és TANÍTSÁTOK MEG őket arra, hogy MEGTARTSÁK mindazt, AMIT PARANCSOLTAM NEKTEK. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”" És mivel ezt a a fajta keresztény tevékenységet maga Krisztus vezeti, nem kell embereket követni, akik esetleg félrevezethetnek.

2013. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A keresztény nem azt jelenti, hogy megkeresztelt, szabálytartó, vagy hasonló. A szó jelentése Krisztus követő. Ezért sokan csak kereszténynek mondják magukat, de valójában nem azok. Attól leszel keresztény, hogy Jézust követed. És nem embereket! Ami rosszat az egyház tett régen, azt emberek tették.
2013. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!