Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem volt önzőség Isten részérő...

Nem volt önzőség Isten részéről megteremteni minket? Miért jó Istennek, hogy létezünk?

Figyelt kérdés

Aztán kétségek között hagyni?

Olyan szabályokat adni melyeket a döntő többség nem tud betartani viszont ha nem sikerül akkor bűnösök vagyunk és jön a bünti.

Mi a szerepünk? Miért teremtett meg minket? Milyen céllal?

Mi a létezésünk célja? A földi életünk célja? Az életcélunk?

Miért hagyja,hogy összezavarodjunk,eltévedjünk?

Miért jó Istennek, hogy létezünk?



2013. okt. 16. 14:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Ettél már?
2013. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
2%

Mi, emberek miért teremtünk leszármazottakat? Miért jó nekünk az, hogy a gyermekeink léteznek?

Fiatalkoromban meg voltam győződve róla, hogy a szüleim által lefektetett szabályok betarthatatlanok, hogy a tanulnivalóm mennyisége meghaladja a megtanulható mértéket, hogy este tízre hazaérni fizikai képtelenség, stb. Aztán jött a bünti, karó lett a dogám, nem is egyszer, én meg néztem nagyokat. És, bár erre csak évek múlva eszméltem rá, tanultam a tapasztalataimból.

Az Úr világos és érthető iránymutatásokat bocsát a rendelkezésére mindazoknak, akik őszintén, teljes szívükből és kitartóan segítségért fordulnak hozzá.

2013. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem kijár neked egy délutáni alvás.
2013. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%

Isten szeretetből teremtette az embert is és gyönyörködött a teremtményeiben.Szabad akaratot adott nekünk, hogy robotszerű lények legyünk csupán.Az nem az ő hibája, hogy az ember visszaélt szabad akaratával.Ez benne volt a pakliban.

Isten nem hagyott kétségek között, ez a Bibliából is kitűnik, amit épp azért ihletett, hogy ne legyenek kétségeink.

Isten parancsolatai nem nehezen betarthatók és a javunkat szolgálják.

Azért teremtett meg minket, hogy mi is örömünket lelhessük a létezésben.Az egyszerűbb élőlényeket, állatokat, növényeket pedig a gondjainkra bízta.

Hagyja hogy összezavarodjunk, eltévedjünk?Igen hagyja, de nem azért, mert ebben leli kedvét, ne felejtsük el, az ember lázadt fel Sátán biztatása által, az ember döntött úgy, hogy Isten beleavatkozása nélkül szeretne boldogulni.A lehetőséget megkaptuk.a következtetést, hogy ez jó vagy rossz-e nekünk, meg kell a saját bőrünkön tapasztalnunk.

Isten szeretné visszaállítani az eredeti, tökéletes állapotokat a világban, de ennek még nem jött el az ideje.

2013. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
25%
*hogy ne robotszerű lények legyünk.
2013. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
"Miért jó Istennek, hogy létezünk?" Szerintem ezt már Ő is megkérdezte magától párszor...
2013. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem akarlak elkeseríteni,de nem Isten teremtett bennünket!
2013. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%

Lucifer Mortuus Diabolus.

Nec Deus Nec Arch Angelus.

Satan.

Der Fürst der Finsternis.

Lucifer Mortuus Diabolus.

Nec Deus Nec Arch Angelus.

Ich bin der Abgrund, das Chaos.

Mein Name ist Lucifer.

Ich bin der Antichrist.

Der Herr der Finsternis.

Lucifer Mortuus Diabolus.

Nec Deus Nec Arch Angelus.

Lucifer Mortuus Diabolus.

Nec Deus Nec Arch Angelus.


Ich komme aus dem Reich des Bösen.

2013. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Girgoy ***** válasza:
0%

Röviden: Isten asszonya vagyunk.


Hosszan is kifejthetem, mennyi mindent takar ez, de ez a mi létünk értelme. És valahol már ki is fejtettem. Tulajdonképpen minden teremtmény közül mi vagyunk a legkiváltságosabbak, mi emelked(het)ünk a legnagyobbat. Ezért indulunk a földről és ezért lakozunk Istenben és Isten bennünk a végén. Mi nemcsak megöltük Istent, de meg is szültük...


És még sorolhatnám, elképesztő dolog embernek lenni.

2013. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

-Aztán kétségek között hagyni?


"De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek."

János 16:13


-Olyan szabályokat adni melyeket a döntő többség nem tud betartani viszont ha nem sikerül akkor bűnösök vagyunk és jön a bünti.


"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt."

Máté 7:13-14


-Mi a szerepünk? Miért teremtett meg minket? Milyen céllal?


Isten tökéletességben teremtett meg mindent. Mielőtt Ádám és Éva vétkezett volna, azelőtt nem volt életcél, annyi volt az embereknek a dolguk, hogy jól érezzék magukat a paradicsomban és, hogy (gondolom) dicsőítsék az Istent.


Miután a bűn bejött ebbe a világba minden elkezdett a rossz irányba fordulni.


Jézus meghalt értünk így annyi a dolgunk/életcélunk lényegében, hogy az Ő áldozatát elfogadva megtérjünk hozzá és, hogy engedelmeskedjünk neki és Istennek reménykedve abban, hogy Ő majd megment minket és magával fog majd vinni minket a mennybe.


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

János 3:16


-Miért hagyja,hogy összezavarodjunk,eltévedjünk?


Aki nem akarja elfogadni Jézust és Istent és aki nem akar nekik engedelmeskedni, azokkal nem foglalkozik Isten, hanem hagyja őket tévelyegni. Szabad akaratot adott az embernek, Jézus üdvözítő áldozatát nem erőszakolhatja rá mindenkire.


Példa:

"Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;

És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával. (evolucionizmus)

Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;" (homoszexualitás)

Róma 1:22-24


-Miért jó Istennek, hogy létezünk?


Isten szeret minket és csodálatos szándéka van az emberiséggel:

"Az IGAZAK öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak."

Zsolt 37:29


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust."

János 17:3

2013. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!