Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Végeztek-e már kísérleteket...

Végeztek-e már kísérleteket arra, hogy hat-e az ima? Ha igen, mi volt az eredménye?

Figyelt kérdés

Pl. olyanra gondolok, hogy két dobozba beraknak fekete és fehér golyókat nagy mennyiségben vegyesen, majd az egyik dobozért egy hívő csoport imádkozik, hogy fehérek legyenek benne, a másikért meg nem. A kontrolldoboznak nagyjából 50-50%-os arányt kell mutatna fekete-fehér elosztás tekintetben. Abban a dobozban pedig amelyikért imádkoztak, több fehér golyó kell hogy legyen. Amennyivel több, annyira hatásos az ima.

Vagy három dobozt csinálunk, az egyikért senki nem imádkozik, a másikért hétköznapi hívők, a harmadikért papok. Így objektíven is meg lehetne mérni az ima erejét, és akár azt is lehetne tesztelni, hogy például a papok imája többet ér-e a hívőkénél.


Tud-e valaki ilyen tesztekről és ha igen, akkor mi lett az eredmény?



2013. okt. 29. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen tudományos kísérlet természetesen már történt. Az eredmények magukértbeszélnek....


A királyokról írt első könyv » 18. fejezet

20

És elkülde Akháb mind az egész Izráel fiaihoz, és egybegyűjté a prófétákat a Kármel hegyre.

21

És odamenvén Illés az egész sokasághoz, monda: Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt; ha pedig Baál, kövessétek azt. És nem felelt néki a nép csak egy szót sem.

22

Akkor monda Illés a népnek: Én maradtam meg csak egyedül az Úr prófétái közül; míg a Baál prófétái négyszázötvenen vannak;

23

Adjatok azért nékünk két tulkot, és ők válasszák magoknak az egyik tulkot, amelyet vagdaljanak darabokra, és rakják a fákra; de tüzet ne tegyenek alája; én pedig a másikat készítem el, amelyet a fákra rakok, de tüzet én sem teszek alája.

24

Akkor hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, és én is segítségül hívom az Úrnak nevét; és amely isten tűz által felel, az az Isten. És felelvén az egész sokaság, monda: Jó lesz!

25

És monda Illés a Baál prófétáinak: Válasszátok el magatoknak az egyik tulkot, és készítsétek el ti először; mert ti többen vagytok, és hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, de tüzet ne tegyetek alája.

26

És vevék a tulkot, amelyet nékik adott, és azt elkészíték, és segítségül hívák a Baálnak nevét reggeltől fogva délig, mondván: Baál! hallgass meg minket! De nem jött szó, sem felelet. És ott sántikáltak az oltár körül, amelyet készítettek.

27

Mikor pedig már dél lett, elkezdte őket gúnyolni Illés, azt mondván: Kiáltsatok hangosabban, hiszen isten! Talán elmélkedik, vagy félrement, vagy úton van, vagy talán aluszik, és felserken.

28

És elkezdtek hangosan kiabálni és az ő szokásuk szerint késekkel és borotvákkal metélték magokat, míg csak ki nem csordult a vérök.

29

Mikor pedig a dél elmúlt, prófétálni kezdtek egész az esteli áldozatig; de akkor sem lett se szó, se felelet, se meghallgattatás.

30

Akkor monda Illés az egész sokaságnak: Jőjjetek én hozzám. És hozzá méne az egész sokaság, és megépíté az Úr oltárát, amely leromboltatott volt.

31

És vőn Illés tizenkét követ, a Jákób fiai nemzetségeinek száma szerint, akiknek az Isten azt mondotta volt: Izráel legyen a te neved;

32

És oltárt építe a kövekből az Úr nevében, és egy árkot húzott az oltár körül, amelybe két véka vetni való mag férne.

33

És oda készíté a fát, és felvagdalá a tulkot, és felraká azt a fára;

34

És monda: Töltsetek meg négy vedret vízzel, és öntsétek az égőáldozatra és a fára. Monda ismét: Tegyétek ezt még egyszer! És másodszor is azt tevék. Monda még is: Harmadszor is tegyétek meg! És harmadszor is azt mívelék;

35

Úgy, hogy a víz lecsurgott az oltárról, és még az árok is tele lett vízzel.

36

És amikor eljött az esteli áldozás ideje, oda lépett Illés próféta, és monda: Óh Uram, Ábrahámnak, Izsáknak és Izráelnek Istene, hadd ismerjék meg e mai napon, hogy te vagy az Isten az Izráelben, és hogy én a te szolgád vagyok, és hogy mindezeket a te parancsolatodból cselekedtem.

37

Hallgass meg engem, Uram, hallgass meg engem, hogy tudja meg e nép, hogy te, az Úr vagy az Isten, és te fordítod vissza az ő szívöket!

38

Akkor alászálla az Úr tüze, és megemészté az égőáldozatot, a fát, a köveket és a port, és felnyalta a vizet, amely az árokban volt.

39

Mikor ezt látta az egész sokaság, arcra borult, és monda: Az Úr az Isten! az Úr az Isten!

40

És monda Illés nékik: Fogjátok meg a Baál prófétáit; senki el ne szaladjon közülök! És megfogák őket, és alávivé őket Illés a Kison patakja mellé, és megölé ott őket.

41

Akkor monda Illés Akhábnak: Eredj fel, egyél és igyál, mert nagy esőnek zúgása hallszik.


Egyébként nem szabad a sült galambot várni és és mások ellen imádkozni....

Isten meghallgat minden imát, de az ima lényege nem csak a kérés, hanem kommunikáció.

Isten, szerető, igazságos és bölcs.


A papok nem érnek többet a hívőknél és az ateistáknál sem és fordítva is is igaz.


Az hogy az imának a koncentrációval van-e valamilyen építő vagy romboló hatása rád, arra csak azt tudom írni, hogy valamilyen hatása biztosan van....

2013. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem bizonytalan eredetű történetekre gondoltam, hanem konkrét, hitelesen dokumentált kísérletre.
2013. okt. 29. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen, volt ilyen kísérlet: a Nagy Közös Ima.

Tengernyi szakirodalma van, nézz utána.

Röviden: (kórházi kísérlet, szívbetegség) általánban az ima nem érintette a gyógyítás hatékonyságát, de volt, akinél rontotta.

2013. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Hogy valami misztikus befolyása van e a dolgokra azt nem tudom (személy szerint nem hiszem, hogy van) de az biztos, hogy az egyénre, aki imádkozik, pozitívan hat. Amikor az ember imádkozik, akkor csak arra a megírt, vagy általa kitalált szövegre gondol, amit elakar mondani az adott valláshoz tartozó istennek. Így ugyanazt a hatást éri el, mintha meditálna. Kizárja a külvilágot, leveti a gondokat és mivel eközben egy tökéletes lényre gondol, ő is ezt a tökéletességet éli meg. Az imádkozás nagyon jól ki tudja tisztítani a fejet és megnyugtatja a lelket. És az viszont bizonyított, hogy a nyugodt elme pozitív hatással van a testre, segíthet a gyógyulásban. De segíthet a mindennapi döntésekben, akadályok leküzdésében, ezért aki rendszeresen imádkozik az rosszul nem járhat, akár létezik isten akár nem.
2013. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Isten akkor engedi meg a csodát, ha az hasznára válik az embernek, emberiségnek, ha az üdvösséghez segít.Isten csodái nem cirkuszi mutatványok.Nem úgy és akkor működik, mikor mi akarjuk.
2013. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Szia !


Ez így egy badarság, az ima hat de nem lehet ilyen módon letesztelni mert az ima egy Élő személyhez szól Istenhez, aki nem egy automata bedobom a pénzt kijön a cola.

Az imameghallgatás működik magam és rajtam kívül sok-sok keresztény tapasztalta viszont a meghallgatásnak vannak feltételei, ha ezeket betöltöd akkor majd nem golyókkal próbálod majd bizonyítani vagy cáfolni.



Üdv: Alex

2013. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sejtettem hogy lesznek akik már eleve magyarázkodni fognak, hogy ez miért nem működik így, holott ezek szerint még nem is próbálták. De akik egy ilyen módszer a sikerében kételkednek, azok Isten létezésében sem biztosak. Milyen hit az, amiben nem biztos az ember, és még tesztelni sem engedi, mert attól fél, hogy a tesztből nem az jön ki, amire számít?

Miért kell magyarázkodni előre egyáltalán? Vagy titokban már csinálták és az jött ki, hogy nincs Isten, vagy ha van is, nagy ívben tesz a fejünkre?

Nosza, csináljuk meg a kísérletet, aztán utána kiderül, hogy egyértelműen igazolást nyer Isten létezése, vagy mégsem, és akkor már lesz értelme vitázni, hogy miért nem jött a várt eredménye az imának.

2013. okt. 29. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha bohóckodni akarsz, akkor menj át az ezotéria kategóriába.

Istent mi hülyeségekkel nem kísértjük:P

2013. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Szia !


Rendben te kísérletezgessél én meg betöltöm az imameghallgatás feltételei szerinted kinek lesz pozitív a statisztikája ?

Ilyen golyós játszadozással nem lehet bebizonyítani létezik Isten vagy sem, az Isten egy valóságos személy nem tudod ide oda mozgatni és a zsebből előhúzni na akkor most Isten mutass valamit, hogy higgyek és mikor látja hogy golyóhúzogatással akarod bizonyítani vagy cáfolni a létét bepánikol és gyorsan közbeavatkozik, hogy a megfelelő színű golyókat húzd ki nehogy az ellenkezője bizonyosodjon be ha nem megfelelő színű golyókat húzol akkor az hogy nem létezik.

Szerinted ezzel ráveszed Istent arra bizonyítja be azt hogy létezik?

Számtalan eset bizonyítja Isten létezését

(pl az imameghallgatás, gyógyulások, szabadulások, természetfeletti események és azt, hogy vannak elvei törvényei amihez Ő is tartja magát nem tér el attól.

Véleményem szerint nagyon keveset tudsz még az Istenről.



Üdv: Alex

2013. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy az ima nem működik, ill. max. placebo hatása van - nem bizonyíték bármiféle isten nemlétére.
2013. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!