Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus szeretnék lenni....

Katolikus szeretnék lenni. Hogyan?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Már régóta szoktam istenhez imádkozni, sokat olvasok Bibliát, és nagyon szeretnék én is katolikus lenni. Hittanra nem járok. Templomba sem mentem eddig. Mostanában már mindig eljárok. Meg kéne keresztelni? Mennyire bonyolult? A szüleimnek, hogy modjam ez el? Csak lépjek eléjük és jelentsem be,, hogy katolikus akarok lenni és kerereszteljenek meg? Kell utána járnom valahova ahol bepótlom a hittant?

2013. nov. 26. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő a teljesen felesleges vallási ceremóniákban, de szerintem ez csak a te hited kérdése.

Ha hiszed azt, amit a katolikusok hisznek, akkor te magad is az vagy, függetlenül minden mástól.Senkinek, beleértve téged is, nem lesz jobb, vagy rosszabb attól, hogy te ezek után megkeresztelkedsz, vagy templomba jársz, vagy hittanórákat veszel, vagy akármi más.Ez igazából semmit sem számít.


De ha nagyon akarsz hittanra járni, meg keresztelkedni, vagy amit akarsz, akkor igen, csak annyi a dolgod, hogy ezt elmondod a szüleidnek.Egyszerűen bejelented és kész.

2013. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
13 éves vagy, nagyon fiatal, nagyon keveset tudsz még a világról. Ne akarj még keresztény lenni. Várj, tanúlj, tapasztalj és utána dönts arról hogy milyen vallásban szeretnél hinni, vagy hogy egyátalán szeretnél-e hinni.
2013. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

De én vagyok az ellenpélda is.Engem megkereszteltek katolikussá, amikor kisbaba voltam, mégsem vagyok katolikus, mert az egésznek egy szavát sem hiszem el.Sőt, ennyi idősen még csak ösztönlény az ember, nemhogy még a vallási hovatartozását is eldönthesse, tehát számomra ez semmiféle jelentőséggel nem bírt.

Ezt csak arra mondtam, hogy miért nincs értelme a megkeresztelésnek(szerintem).

2013. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Ösztönlény a fenéket. Attól még, hogy kevés a tapasztalta, még lehet értelmes és rá is vonatkozik a törvény (most nem a vallásra kell rögtön gondolni).


Budapesti vagy?

Jó lenne felkeresni egy papot, aki segítene neked a kérdéseidben...

Én úgy tudom, hogy van valamilyen felkészítő a kereszteléshez. Kötelezettségeid nem fognak keletkezni, amit valaki behajtana rajtad.


Miért a katolikusokat választottad egyébként?

Miért akarsz megkeresztelkedni?

Szüleid mit szólnak ehhez a valláshoz és ahhoz, hogy templomba jársz?


Csak olyat csinálj, amit később nem bánsz meg.

Egyik ismerősöm feltehetőleg nem normális, így kb. évente megbánja és gyűlöli/tagadja, amit tett.

Ha te nem ilyen vagy, nem lehet bajod.

2013. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, hogy te miről beszélsz, de én a pár hónapos önmagamról.Ilyen életkorban a kevés tapasztalat egyenlő a nullával, és ilyenkor az ember még ösztönlény, hiszen nincs tudata.

Az meg egy dolog, hogy a törvények rá is vonatkoznak(bár nem tudom, hogy milyen törvényekre gondolsz).

2013. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor csak én voltam olyan marha intelligens. Nem tehetek róla, ne haragudj.
2013. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Jaj és bocsi, én azt hittem, hogy egy 13 évesről beszélsz, nem egy csecsemőről. Szóval bocsi megint :D

Kapsz egy csokor virtuális virágot ha nő vagy, ha pasi akkor meg egy virtuális doboz sört.

2013. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
:D Köszi.
2013. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
9-es, inkább kapcsold be a helyesírás-ellenőrzést a böngésződben, aztán magyarázz a tudományról.
2013. nov. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Menj el misére. Beszélj utána a pappal, hogy szeretnél megkeresztelkedi. Fel fogja ajánlani, hogy egyben lezavarhatod a 3 beavatási szertartást, a keresztelkedést, elsőáldozást és bérmálkozást. Utána eljársz hittanra, levizsgázol a bérmálkozási bigyulából (nem nehéz, ne aggódj) és kész, megkeresztelnek, gyónsz, áldozol, majd az első adandó alkalommal, amikor jön a püspök, megbérmálnak.
2013. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!