Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik-e olyan, mint Isten...

Létezik-e olyan, mint Isten haragja?

Figyelt kérdés
Hisz Ő teremtett minket,ezáltal ismeri összes gyarló tulajdonságunk,amin el tudunk csúszni az "Isteni terv"-ben.Miért is lehetne ránk mérges,mikor igazándiból Ő csinált minket szőröstől-bőröstől.Például én mikor xarul csinálok meg egy áramkört és nem úgy működik,nem hibáztatom és büntetem,hanem próbálom megkeresni hol csesZtem el és megpróbálom kijavítani.Inentől a harag kérdés egyszerűen értelmetlen.Legyen morci magára,mert selejtet csinált.
2013. dec. 4. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A kérdésed azért írtad ki, hogy mi tudjuk te ilyen okos ember vagy, aki áramköröket csinálsz :P


Egyébként meg gondolom, hogy nem örülsz, amikor nem működik valami.

Isten esetében kicsit más a helyzet. Nem ő irányít bennünket. Nem vagyunk a beteges robot bábjai.

Amikor az emberek szíve gonosz lett, azt Isten több módszerrel is meg próbálta kijavítani.


Inkább úgy mondanám, hogy fáj a szíve. De türelmes.


Ha tudnád nekem mekkora önkontrollom van :D

Akkor képzeld el, hogy neki van?

Pedig néha legszívesebben mindent darabokra törnék.

Csak akkor már nem lenne gépem. Ha pedig az üveget verném erővel, akkor heges maradna a kezem.


Mi a harag?

2013. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk úgy, hogy te nem vagy selejt. Hanem a tetteid tesznek azzá, ami leszel. Szabad akaratod van dönteni, hogy kivé és mivé leszel.

Ő nem rossznak teremtett. A rossz egy választás.

2013. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"

A kérdésed azért írtad ki, hogy mi tudjuk te ilyen okos ember vagy, aki áramköröket csinálsz :P "


Alapvető áramkörök (nem megyek bele) készítéshez nem kell nagy ész,inkább egy minimális érdeklődés.Kb olyan nehéz lehet,mint egy szakácsnak elkészíteni egy "csontlé+4 alapanyag" ételt.


Témára visszatérve,mikor valami nem működik,nem az adott dolog a hibás,hanem az én szaktudásom a sekélyes.Én innen szoktam kiindulni.

2013. dec. 4. 20:59
 4/15 anonim ***** válasza:

De te olyat csinálsz, aminek nincs választási lehetősége.

Az embernek viszont van választási lehetősége.

Azért, hogy ne legyél robot. Hogy külön személyként "szabadon" élvezhesd Isten szeretetét és bölcsességét.


Van választásod jó és rossz között, mert szabad vagy! (a korlátaidon belül egyelőre).


Ekkor természetesen jön a kérdés, hogy miért lehet választani a rosszat?

Azért, mert az nem egy sötét erő, hanem egy fogalom.

Onnantól kezdve, hogy több szabad lény létezik, akik képesek hatni egymásra meg tudjuk mondani, hogy mi az ami rossz. (az ami a másik életére direkt negatívan hat, ami ellehetetleníti a másikat).


Ekkor megint jön a kérdés. Miért lett ilyenre teremtve a világ, miért nem lehet azonnal közbe szólni a rossz megakadályozására? Hol van Isten? Miért pusztul el minden?

Erre a bűnbeesés egy magyarázat. De hát...Ez is egy magyarázat csak.

2013. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyébként:


Harag = büntetés.


(Biblia szerint,lehet cáfolni.Mindig a rajzszerszám rosszabbik végére került,aki vétkezett.Kivétel nélkül.)

2013. dec. 4. 21:07
 6/15 szabózoli ***** válasza:

Hm....

Érdekes gondolat.

Ha belegondolok még a hideg is kiráz!

Hogy miért? Hááát...ha egyszer Isten megharagszik akkor....

Na de,még nem tartunk itt, vagy ott hanem még egyenlőre van esélyünk,van lehetőségünk és nem utolsó sorban van választási lehetőségünk..

2013. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ezüst Könnyek Patakja (ha jól értelmezem neved homályos angolommal),a döntés bizarr tulajdonságával is én építettem (teremtettem) az adott "objektumot".Innentől vajon kié a felelősség (bármit tesz,bármit gondol)?

Ha rosszul kötök be egy erősáramú vezetéket és megöl valakit (könnyen megteszi) nem a vezeték,vagy a benne folyó áram a hibás,hanem én (jogilag).

2013. dec. 4. 21:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Szervusz


Igen ám, de az áramnak nincs agya a te felelősséged helyesen bekötni.

De az ember viszont gondolkodással rendelkezik, és van választási lehetősége.


A Tolvaj sem tolvajnak születik, hanem azzá válik ha olyan döntést hoz, hogy el fog lopni valamit.

Nem ugyan az.

2013. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A "bűn" elkövető embert mindenképpen. Neki nincs mentség. Csak ha balesetről vagy tudatlanságról van szó. Mindig vizsgálni kell a szandékot is, nem csak az eredményt.


Hogy Isten felelős-e?

Látszólag valóban az. Hiszen életek mennek rá, hogy nem tett még rendet. Sok a szenvedés is.

Ezt a hibáztatást úgy lehet feloldani, hogy megértjük, hogy a halál nem a teljes vég. Akik méltóak Isten országba új életet fognak kapni. Ezek azok, akik már saját szabad akaratból nem akarják tönkre tenni a világot.


Természetesen én is csak tapogatózom a sötétben. Biztosat nem tudok. De azt igen, hogy itt és most van egy életünk, ami elmúlik. És azzal kell törődni és senkinek nincs joga elvenni a másikét.


Amúgy jól értetted :P

2013. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szeressük egymást ***** válasza:
45%
Én nem tudok róla, hogy egy áramkörnek lenne olyan emergens tulajdonsága, ami visszahat az áramkörre, vagyis lenne öntudata, de javíts ki ha tévedek. Az ember esetében sem a hardver-re haragszik Isten, hanem az arra ható, azt irányító entitásra, a lélekre. Az lesz számonkérve.
2013. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!