Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten sosem téved, akkor...

Ha Isten sosem téved, akkor mért buknak el nagyon sokan azok közül, akiket előre kiválasztott?

Figyelt kérdés
Sok ilyet ismerek, és mostanában magamon is érzem, hogy én erre talán nem vagyok képes, mert nagyon nehéz a suli, és nagyon sok a kísértés, és egyszerűen sosem tudom megállni .Tudom, hogy benne van a Bibliában, hogy sokan el fognak bukni, de akkor mért nem választ helyettük mást? Szégyenlem, ahogy élek, és tudom, hogy ez neki nem tetszik, pedig már megtértem, be is merítkeztem, de visszajöttek ugyanazok a dolgok, amik régen, még talán jobban is . Kíváncsi vagyok mit gondoltok ti, akik ugyanebben hisztek. ( És csak olyan válaszoljon, ha megkérhetem )

2013. dec. 7. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Sok ilyet ismerek, és mostanában magamon is érzem, hogy én erre talán nem vagyok képes, mert nagyon nehéz a suli, és nagyon sok a kísértés, és egyszerűen sosem tudom megállni ."


Miből gondoltad hogy téged Isten kiválasztott és amikor kiválasztott akkor mire választott ki?

Ami a kísértést illeti.

"Nem akadályozhatjuk meg, hogy a madarak elrepüljenek a fejünk fölött — mondta Luther Márton —, de azt igen, hogy ott fészket rakjanak."

A kísértésekkel mindenki küzd csak nem mindenki ugyan azzal. Tehát ezzel nem vagy egyedül. Azzal még önmagában nincs probléma ha egy kísértő gondolat átfut az agyadon. A baj akkor kezdődik ha ott is marad és még táplálod is. Tehát marasztalod a felmerült gondolatot az elmédben.

Hogy mit lehet tenni amikor nem tudsz szabadulni ezektől a gondolatoktól? Vidd őket Isten elé imában. S adj Istennek hálát hogy a rossz gondolatok ellenére még is csak eszedbe jutott az hogy ő létezik és kérheted a segítségét. Az hogy megszólal ilyenkor a lelkiismereted az nagyon jó ,mert tudatában vagy Isten jelenlétének. Szerezz be egy zsebméretű Bibliát és olvasgasd! Csak néhány igét vagy egy rövidebb részt.

Viszont van egy nagyon fontos kérdés is. Miért döntöttél úgy hogy megkeresztelkedsz?


"Tudom, hogy benne van a Bibliában, hogy sokan el fognak bukni, de akkor mért nem választ helyettük mást?"


Az is benne van a Bibliában hogy név szerint te elfogsz bukni? Jézuson kívül ki volt az aki semmiben sem bukott el?


"Szégyenlem, ahogy élek, és tudom, hogy ez neki nem tetszik, pedig már megtértem, be is merítkeztem, de visszajöttek ugyanazok a dolgok, amik régen, még talán jobban is."


Természetesen a saját erődből nem leszel képes kitartani. Krisztushoz kell fordulni s hagyni kell hogy ő munkálkodjon bennünk.

A Teremtő nem hagyja el az övéit. Ézsaiás 26:3 Akinek szíve rád támaszkodik, megőrzöd azt teljes békében, mert benned bízik. Máté 9:13 Menjetek el, és tanuljátok meg, mit jelent ez: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.


8. válaszoló!


"Jézus azt a parancsot adta, hogy a követője akkor keresztelkedjen meg, ha már erős alapra épít, és kiszámolva a költségeket, végig tud építkezni"


Ezt hol is van leírva mert el akarom olvasni?


"Sajnos mint sok egyéb ez is tanításbeli eltérést mutat, mert vagy nem olvasták, vagy nem értik, mit jelent Isten gyülekezetét vezetni, és arra vigyázni.

a számadás napján hogyan fognak az emberekkel ezek a személyek elszámolni?...."


Látom minden erőddel azon vagy hogy segíts a kérdezőnek!

2013. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11 -es válaszoló : Köszi szépen az értelmes választ, jó volt elolvasni ! Onnan tudom , hogy kiválasztott, hogy saját maga szólított meg az egyik napon, és pontosan ezért is tértem meg utána, ha nem akarta volna, hogy elhívjon valamire, akkor szerintem nem szólít meg. Kaptam tehetséget gitározáshoz, így erre gondoltam, hogy ezzel tudnám őt dicsőíteni, viszont a konkrét válaszra még nem jöttem rá, hogy tulajdonképpen mi lenne a feladatom, de imádkozok érte :)


#8 : Megfelelő tanítást kaptam, és nagyon jó pásztorunk van, csakis a Biblia alapján tanítanak nálunk. és tökéletesen tisztában voltam a következményekkel :) Nem keresztelkedtem be " csak úgy gyors fellángolásból", meg nálunk nincs is ilyen, hogy kiskorában például megkeresztelik a gyerekeket, hanem saját, egyéni döntésként hozza meg mindenki, mikor már érettnek érzi magát erre.


#5-ösnek csak annyit üzennék, hogy örülök, ha mosolyt csaltam az ardocra. Elfogadom, ha nem értesz egyet, hiszen nagyon sokan vannak, akik nem hisznek ebben, de ilyet mondani valakinek, hogy öld meg magad... gondold már meg mit beszélsz ember ... Te mit szólnál ha valaki ezt mondaná neked ? Gondolom nevetnél... Remélem nem mindenkinek ezt szoktad kívánni, akinek más véleménye van , mint neked :)

2013. dec. 8. 15:29
 13/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Örülök hogy hasznos volt. Amennyiben nem gond majd oszd meg a fejleményeket. Kíváncsi vagyok rá hogyan alakulnak a dolgok.


"Kaptam tehetséget gitározáshoz, így erre gondoltam, hogy ezzel tudnám őt dicsőíteni, viszont a konkrét válaszra még nem jöttem rá, hogy tulajdonképpen mi lenne a feladatom, de imádkozok érte :)"


Egy dolog biztos. Beszélj a hitedről másoknak ,akár a gitárod segítségével.


Galata 2:20

2013. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 : Oké, igyekezni fogok :) És szólok, ha van valami változás :P Isten áldjon !
2013. dec. 8. 15:59
 15/19 Mulder614 ***** válasza:
Isten nem válszat ki előre senkit. Mindenki maga dönti el hogy mit tesz azért hogy közeledjen Istenhez. Ha valakit kiválasztana igazságtalan lenne mert a többieknek akkor eleve elrendelt sorsuk lenne, amit nem tanit a biblia.
2013. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Nem olvastam végig mindent, csak az első válaszodat az én válaszomra (hogy zavar, hogy ugyanazt a hibát követed el újra és újra, és talán te magad nem tudsz magadnak megbocsátani).


Hidd el, ezzel egyáltalán nem vagy egyedül. Rengetegen éreznek ugyanígy. Muszáj elfogadni, hogy egy rossz tulajdonságodtól, berögzült hibádtól nem fogsz egyik napról a másikra megszabadulni, ahhoz bizony idő kell, és közben még sokszor el fogsz bukni ugyanúgy.


Egy kövér embernek is butaság lenne azt gondolni, hogy ha elhatározza magát, akkor egyik napról a másikra megszabadulhat a sok hájtól. Azt bizony csak kitartással, szépen lassan lehet ledolgozni, ugyanúgy, mint egy rossz szokást. Néha visszaesései is lesznek, visszahízik egy keveset, de a lényeg, hogy hosszú távon közeledjen a célja felé.


Végül egy vicces történetet írnék le, biztatásul. Nem tudom, nálatok hogy van, de katolikusoknál van ugye a gyónás. A történet szerint egy nyolcvan éves nénike egyszercsak kifakadt gyónás közben, hogy milyen szomorú, hogy már 40 éve mindig pontosan ugyanazokat a bűnöket kell meggyónia. Erre a pap: Kati néni, inkább örüljön, hogy nem tud újakat kitalálni!

2013. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 xeniah ***** válasza:
100%

Kérdező!

Szeretnék ajánlani egy nagyon hasznos olvasmányt, ami szerintem pont a kérdésed kapcsán aktuális:

[link]

Még annyit, hogy a megszentelődés egy folyamat, a legfontosabb az, hogy ne engedd el az Úr kezét. Bennem mindig az van, hogy hálás vagyok az Úrnak azokért a dolgokért, amikből megszabadított, és soha de soha nem akarok visszakerülni oda, ahonnan az Úr kihozott. Ha elbuksz, állj fel, és ne engedj teret a csüggedésnek, hanem menekülj az Úrhoz.

"De én az Urat várom, a szabadító Istenben reménykedem: meg is fog hallgatni Istenem! Ne örülj bajomnak, ellenségem, mert ha elesem is, fölkelek, ha sötétségben lakom is, az Úr az én világosságom. Az Úr haragját kell hordoznom, mert vétkeztem ellene. De majd ő intézi peremet, és igazságot szolgáltat nekem. Kivisz a világosságra, és gyönyörködöm igazságában." Mikeás 7:7-9

2013. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Isten tényleg, ilyen módon, nem válogat az emberek közül. Ezt miért gondolod? Teljesen másat tanít a Biblia.

5Mózes 10:17 Mert Jehova, a ti Istenetek, isteneknek Istene és uraknak Ura, a nagy, hatalmas és félelmet keltő Isten, aki senkivel sem bánik részrehajlóan, és nem engedi magát megvesztegetni,"

Ez a véleménye soha nem változott meg...

Cselekedetek 10:34, 35 Péter ekkor megnyitotta a száját, és ezt mondta: „Bizonyosan látom, hogy nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik.


Képzeld el, téged kiválasztott, és magadat erőszakolva sem tudod élni önátadott életedet a sok sok kísértés miatt.

Engem meg nem választott és határtalan örömmel élem, és végzem minden Tőle kapott parancsot, utasítást és lapelvet! - Akkor hogy is van ez? Valami hiba van az Istenről tanult ismereteddel. Ha ezt pótolod, sokkal könnyebben veszed majd az akadályokat a kísértésekkel szemben, mert nem leszel egyyedül,Isten segítő jobbja mindig veled lesz.

Íme a segítség a számodra, amelyeket igénybe vehetsz:

Ézsaiás 40:11 "Mint a pásztor, úgy terelgeti nyáját. Karjával összegyűjti a bárányokat, és keblén hordozza őket. Törődéssel vezeti a szoptatósokat." Krisztus tökéletes Pásztor volt, mert Istenét utánozta a tanítványai "terelgetésében". Figadj szót neki.

A másik segítséged:

1Tesszalonika 5:14 " Másrészt buzdítunk titeket, testvérek, hogy intsétek a rendetleneket, beszéljetek vigasztalóan a lehangolt lelkekhez, támogassátok a gyöngéket, legyetek hosszútűrők mindenki iránt." - vagyis fogadd el, a biblián alapuló tanácsokat.

És még egy:

Jakab 5:14, 15 "Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak fölötte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. És a hitből való ima meggyógyítja a gyengélkedőt, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, megbocsáttatik neki."


Kérlek ne vond kétségbe Isten tévedhetetlenségét, hiszen ő tökéletes. A döntései is, és az igazságossága is. Olyan egyáltalán nem létezik, hogy Isten téved. Mi, emberek igen.


Üdvözöllek.

2014. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egy tévedő ember válasza:

Isten azokat választotta ki,akik Őt választották Istenüknek.

Mindnyájan,akik szövetséget kötöttünk Istennel,rendszeresen vétünk szövetségünk ellen,mert emberek vagyunk.

Az,hogy vétkezünk,emberi alkatunk természetes velejárója.Aki mást állít magáról,az vagy hazudik,vagy vak.

Krisztus azért halt meg,hogy bűneinkért szenvedjen.

Természetesen,bűneink elválasztnak Istentől,és számtalan szenvedést okoz magunknak,és környezetünknek.Isten,és saját akaratunk segítségével követnünk kell a"Szeretet Törvényét"!

Te,nyilvánvalóan Isten Lelke befolyása alatt állsz,hisz a Bűnt felismered,és megveted.Ezt csupán az ember bölcsessége nem tehetné.

Küzdj kitartóan,és bátran!A győzelem nem marad el!

2015. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!