Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi kiközösítik azt...

Jehova tanúi kiközösítik azt a gyülekezeti tagot, aki mégis elfogad vért egy krízishelyzetben?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Az már nagyon durva lenne.
2013. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa...de több olyan eset volt, hogy a tag saját maga lépett ki, mondván, hogy vétkezett...Aztán ezeknek az ellenkezőjére is akadt példa kiközösítés nélkül.


Szóval azt mondanám, hogy az ottani gyülekezet hozzáállása a mérvadó. (de ez csak az én véleményem)

2013. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó, de ha kiközösítik, akkor azt jelenti, hogy az az ember már kárhozatot érdemel, beszélni sem lehet vele és meg sem bánhatja a bűnét? Ennyire csak mennek ellene a Bibliának.
2013. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A vérátömlesztés ugyan olyan bibliai alapelv megsértése, mint a paráznaság, vagy a gyilkosság, illetve a lopás, stb.

ezt a kinevezett felelős testvérek feladata eldönteni, imával kísérve, hogy Isten miként dönt egy vétkes tettei felett

s minden bűnt amelyet elkövettek, de helyre hozták, és kijavították megbocsátást eredményez, de ahhoz idő kell, hogy lássák a felvigyázók akik Isten előtt felelősséggel tartoznak, hogy helyes döntést hozzanak, ez ügyben.

2013. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Talán annyit:

Krízis helyzetekben is vér nélkül műttetik magukat a Tanúk, ez nem alku tárgya, ugyan is ha egy bonyolult máj műtétet elvégeznek vér nélkül, akkor bármi mást is....

erről írtam egy hasonló kérdésben amikor valaki a szerv átültetésről kérdezett...

2013. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szegények... nem ehetnek hurkát :/
2013. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Krízis helyzetekben is vér nélkül műttetik magukat a Tanúk, ez nem alku tárgya, ugyan is ha egy bonyolult máj műtétet elvégeznek vér nélkül, akkor bármi mást is.... "


Azt azért hozzátenném, hogy a krízis helyzet nem egy előre meghatározott időpontot jelent a sebésznél. Több halálesetet is feljegyeztek már, amiért nem tudtak az adott páciensen segíteni vér nélkül. (Sok olyan is van, hogy a doktor megsértette a...nem is tudom hogy nevezzem,,,talán "kérvényt" és a páciens tudta nélkül, mégis adott neki vért)

2013. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

24%-os!


Nem tudom, hogy Erikkel Finnországban, vagy Ursulával Svájcban mi történt, mert a másik kérdésnél felhozott példáid ellenőrizhetetlenek, azt viszont úgy vélem, hogy Magyarországon a helyzet a következő:

Egy májátültetés esetén a páciens - a több tucatnyi főből álló várólistát élve kivárva - sorra kerül, és műtétre beleegyező nyilatkozatot kell aláírnia. A műtét szigorú protokollal történik olyan orvos által, aki ilyen beavatkozást végez nap, mint nap. A protokoll része ilyen műtét esetén a vértranszfúzió is természetesen. A páciens vallási okokra hivatkozva nem egyezik bele a vértranszfúzióba. Mivel az illető a protokoll szabályai szerint nem műthető, így az orvos vállrándítással közli, hogy hívják be a várólistán szereplő következő pácienst, akinek fontos annyira a májtranszplantáció, hogy hajlandó normális keretek között megműttetni magát.


Tehát nyilatkozhatsz, csak ha én lennék az orvos, a műtétet én sem vállalnám. Aztán kereshetsz Jehova Tanú májtranszplantációval foglalkozó orvost. Ja, valószínű nincs, ne is keress... Ha van, kérlek írd le ide nekem a nevét, köszönöm, mert amíg ez nincs meg, az írásaid hiteltelenek.

2013. dec. 7. 22:18
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Ezt a kérdést már a másiknál is be írtad.

Javaslom keressél olyan orvost, mi is azt tesszük.

Nekünk annyival könnyebb a helyzetünk ezen a téren, hogy Jehova tanúinak van egy "Kórházi Összekötő Bizottságból" álló csoportja aki ott van ezeknél az eseteknél, és ők segédkeznek ebben, Nekik van olyan orvos listájuk akik ilyen dolgokban képzettek.

mindazon által Jehova Tanúi, de sokan mások is akik így gondolkodnak, tagjai egy olyan egészségügyi pénztárnak ami evvel foglakozik, hogy az ilyen műtéteknél zökkenő mentesen menjenek a dolgok. ezért havonta fizetnek egy csekély összeget, mert maga a gépek használata több száz ezer forint, és akik nem engedhetik meg maguknak azok ezen tagság révén, megfelelő kezelésben részesülnek, ha nem tehetősebbek akkor is.

2013. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen kiközösítik.
2013. dec. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!