Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem érdekli az embereket...

Tamás321 kérdése:

Miért nem érdekli az embereket az igazságtalanság?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy az emberiség és a vallások is teljes mértékben megalkuvóak a társadalmi igazságtalanságokkal szemben. Nem az lenne a vallás vagy legalább a hit célja, hogy igazságra törekedjen? De még szót sem emelnek, ha látják mások szenvedéseit az igazságtalanságok miatt. Nem érdekli őket?

2013. dec. 9. 11:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%

Hát..nem tudom, én nem így látom.. Szerintem minden ember az igazságot keresi. Az "emberiség" a "vallások" "megalkuvóak" - ez nem mond semmit, csak általánosítás.

Az igazságot szomjazza az ember. Keresi - egy életen át.. Ez velünk-született képességünk. Igazság egy van - út hozzá 7 milliárd.. Vannak eltorzult , hazug utak, megtévesztett úton járók, vannak szabadlelkűen keresett utak, tévedésekkel, kanyarokkal - de az alap igény ott van az emberben. Út=Igazság=Élet - ez egységben van, lényegük egy, az Egy.

:))

2013. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Az embereket alapvetően a megélhetés érdekli, nem az igazságtalanság - és nem ok nélkül. Akit az utóbbi jobban érdekelt, az már kihalt.

Az igazságtalanság leginkább akkor érdekli őket, ha ellenük irányul.

Esetleg, ha "önzetlenül" harcol ellene, akkor előfordulhat, hogy a hírnévért teszi, ill. lehet ködösítés is (valójában nem ezért harcol, csak leplezi).


A vallásokra pontosan ugyanez igaz.

2013. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a legtöbb emberre az jellemző, hogy hacsak nincsen nagyon erős igazságérzete, akkor, ha ő jó pozícióban vagy, vagy benefitál az igazságtalan helyzetből, akkor nem érdekli az igazságtalanság.

Ezért tagadja sok férfi a szexizmust meglétét, ezért vannak a "nem vagyok rasszista, vannak nem fehér barátaim, DE...." meg a "Én nem vagyok homofób, de..." kezdetű mondatok.

Sok ember úgy van vele, hogy ha nekik nem rossz, akkor mit érdekli őket? Csak az erős igazságérzettel rendelkezők azok, akik a kedvező helyzetükben is felismerik az igazságtalanságot és tudomást vesznek arról, hogy ők bizony előnyös helyzetben vannak, de nem feltétlen saját maguknak köszönhető ez.

2013. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyet értek az előttem szólókkal.


Ám vannak akiket érdekel, az igazságtalanság, ezért végzik Jézus munkáját, amihez Isten ad bátorságot.

Hiszen nem kis dolog idegen embereket megszólítani, és beszélgetni velük erről, és ez pont a fent említett dolgok miatt is lehet.

Persze mivel a megoldást a messiási királyság fogja végre hajtani, ezért Isten népe nem avatkozhat bele, és nem szolgáltathat "igazságot" Sátán világában, mert akkor felül bírálnák Isten jogát, hogy egyedül Ő tehet ilyet és hamarosan fog is lépni ez ügyben, ami nem lesz sokknak kedvező.

egyébként sincs az emberek hatalmában az, hogy Isten helyett megvalósítsanak bármit is, mert különben már megtörtént volna a változás.


emlékezz a régi időkre, ahol a "vallás" akart "igazságot" tenni annak ellenére, hogy nem kapott felhatalmazást, és miket műveltek Isten nevében.

Megoldottak valamit?

Nem, csak nagyobb kárt csináltak, és még Istent is befeketetítették

2013. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem... csak máris szembetalálkozunk két nagy problémával.

1. Mi az igazság? Ebben sajnos nincs megegyezés. Ki ezt mondja, ki azt...

2. A világban rengeteg a szenvedés, az egyházak és egyéb társadalmi/szociális szervezetek már így is sokat tesznek ezek megszüntetése érdekében, de van, ami már meghaladja az erejüket és a hatáskörüket. Nem lehet a világ összes szenvedését jóvá tenni - szomorú, se sajnos így van :-( Persze törekedni kell rá, és az ember, ahol csak tud, segítsen!

2013. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem álszenteskedés ilyenkor megkérdezni azt, hogy mi az igazság? Pl. az elnyomás, a kiszolgáltatottság, a nyomor és lehetne sorolni. Ma bárki megtehet bárkivel szinte mindent, következmények nélkül. De leginkább azok, akik erősek, hatalommal bírnak és a többi. Nekik a törvény nem számít, mert pénzük van. A korrupció is egy ilyen igazságtalanság. Nem lehet mindenkin segíteni az igaz. Csakhogy sokkal nagyobb gond, hogy szóban sem állunk ki az igazság mellett. És ez nem csak Isten ügye kellene hogy legyen, hanem minden emberé. Nem kell hozzá vallási fanatizmus, csak jóérzés.
2013. dec. 9. 12:38
 7/36 A kérdező kommentje:
De kb. ezt a választ is vártam a többség részéről, hogy amíg az ember maga nincs bajban, nem igen érdekli, ha mással történik igazságtalanság. Sajnos ezzel kell egyetértenem.
2013. dec. 9. 12:46
 8/36 anonim ***** válasza:
90%
Bocsánat, de nem tudtam, hogy pontosan milyen "igazságra" gondolsz. Mert pl. a vallási igazságok nem annyira egyértelműek - ezért van annyi vallás, felekezet. A korrupció, a szegénység stb. valóban igazságtalan dolgok, de ezeken sajnos nehéz segíteni. Az előbbin azért, mert hogyha az ember egyszer a hatalom közelébe kerül, akkor azt nehezen engedi ki a kezéből... a becsület és a hatalom sajnos sokszor fordított arányban áll egymással. A szegénység, az éhezés, a társadalmi kitaszítottság ellen pedig sokan küzdenek, több-kevesebb eredménnyel, amit nagyon nagyra becsülök.
2013. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet utolsó válaszoló. Kevés a jellemes ember. A többi mind elnézi, ami történik a környezetében. Ezért tud megtörténni az egész világon. Elszomorító az egész. Sőt, ha megmondod is, mit gondolsz igazságtalanságnak, csak röhögnek rajtad a legtöbben, pedig ők maguk is szenvedőalanyai. Ez még elszomorítóbb, mert maguk az érintettek is csak gyáván gúnyolódnak. Sokaktól hallottam, hogy azt mondták, hogy nem a te dolgod, miért foglalkozol vele?
2013. dec. 9. 13:18
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi életszínvonalunk fenntartása bizony attól függ, hogy ott vannak Ázsiában pl. a szegény munkások, akik olcsón előállítják a termékeket. Ha nem így lenne, neked is mindenért többet kéne fizetned. Van interneted, luxuscikkeid... stb, más emberek verejtéke árán.

Az igazságtalan rettenetes dolog, de senki nem akar az életszínvonalán változtatni. És ehhez be kell csukniuk a szemüket.

2013. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!