Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet, hogy nem rendül...

Hogy lehet, hogy nem rendül meg a hited?

Figyelt kérdés
Vallásos családban nevelkedtem, még fiatal vagyok. Kislány koromban hittem Istenben, Jézus tanításaiban, mindenben amit olvastam, amit hallottam, amit felolvastak és amit mondtak nekem, most is hiszek, de a hitem gyenge. Ha valami rossz történt velem, vagy a szeretteimmel mindig Istennek könyörögtem, de Ő nem hallgatott meg engem, akaratát meg nem változtatta. Minden ilyen alkalommal megígértem az Istennek, nem leszek hálátlan, ha jóra fordul az, amiért éppen fohászkodom, akkor is imádkozom majd hozzá, ha minden rendben lesz, bár nem tette meg amit kértem és nem történt változás, én megtartottam a szavam. Hol van az Isten? Miért nem jön el az Isten? Miért nem ad jelet az Isten? Sokszor kérem Őt, ha tényleg létezik, segítsen rajtam, mutassa meg magát, tegyen bármit, amitől kicsit megerősödöm, sírva kérlelem esténként, mert félek. Most megnéztem Abigail Smith videóját, a történetét és még kevésbé hiszek, bár végig arról beszél, hogy Isten jó és Ő neki köszönhetően boldog, úgy érzem csak ebbe kapaszkodott, mert rettegett attól, hogy meg kell halnia, ezért minden maradék erejét Istenbe fektette. Ő maga mondta, hogy sokat gondolkozott azon, hogy Isten miért nem hallgatta meg Őt, vagy a több ezer barátját, akik imádkoztak érte, a gyógyulásáért és később rájött, hogy azért, mert jobb helye lesz a túlvilágon, de én ezt nem hiszem el és nem hiszem el azt sem, hogy ezt így gondolta, azt gondolom, hogy csak azért mondta ezt, hogy ne sírjon minden egyes nap, hogy ne féljen. Isten miért nem gyógyította meg Őt? És sok jó embert? Tudom, hogy Jézus már egyszer meghalt a bűneink miatt, de ez több, mint 2000 évvel ezelőtt volt, miért nem küld el ismét valakit az Isten? Hogyan higgyek? Neked, hogy nem rendül meg a hited? A Nagymamámhoz szoktam fordulni, mert Ő tiszta lelkű, jó ember, akinek semmilyen rossz gondolata nincsen és Ő teljes szívéből hisz és nem fél, irigylem Őt és sokat hallgatom, amikor a vallásról beszél, de már nem győz meg, mert a félelem amit érzek sokkal erősebb. Tudom, hogy nem szabadna ezzel foglalkoznom, hanem az élettel, ami már elkezdődött és most is tart és ezzel csak a saját napjaimat keserítem meg, de újra és újra előjön belőlem. Szeretném, ha nem idézeteket másolnátok be az Evangéliumból, hanem a saját gondolataitokat írnátok le. Nagy szükségem van most erre.
2013. dec. 23. 01:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Talán még annyi, hogy a kérdésedre, -miszerint Isten miért nem gyógyította meg ezt az Abigail nevű lányt, ha annyian imádkoztak érte, -pont Abigail adta meg azt a választ, ami talán Isten szemszögéből nézve (és végsősoron az emberéből is) a leginkább megközelítheti az igazságot, vagyis hogy ,,a csoda csak átmeneti megoldás" (a léleknek), szóval hogy ha most csoda történt volna, akkor is meg kell halnia valamikor, valahogyan, talán már holnap, vagy húsz év múlva. Persze ez közhelyes dolog, és közhelyes vígasz gyanánt is is, de épp csak annyira az, amennyira igaz is egyébként, és annak, aki ezt mondta ebben a helyzetében, annak a legteljesebb igazság.
2013. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Szomorúan olvasom lelki gyötrődésedet, de ugyanakkor talán ez kell ahhoz, hogy közelebb kerülj ahhoz. akinek a közelségére annyira vágyódsz!

Valóban igaz az, hogy Isten nem egy kívánság teljesítő gép, aki automatikusan minden emberi kívánságot teljesít, illetve megad. Ad Ő, de nekünk kell hozzá igazodnunk és nem fordítva.

Ha úgy érzed nem hallgatja meg Isten az imádat, keresd meg az okát. Ő arra kér, "szüntelenül imádkozzunk", ami azt jelenti, állandóan szeretne kapcsolatban lenni velünk.

Rengeteg kérdést föltettél, ami mind-mind egy egy beszélgetés témája lehet:

Hol van az Isten?

Miért nem jön el az Isten?

Miért nem ad jelet az Isten?

Isten miért nem gyógyította meg Őt? És sok jó embert?

miért nem küld el ismét valakit az Isten?

Hogyan higgyek?

Neked, hogy nem rendül meg a hited?


Mond csak melyikre szeretnél leginkább választ? Mindegyikre?

Ugye nem gondolod komolyan, hogy ez a fórum alkalmas erre. Arra igen, hogy mindenki véleményt formáljon. Ezt teszem én is.

De az biztos, ha sírva keresed Istent, és ebben ki is tartasz, meg fogja adni a segítséget neked, csak kövesd te is a Tőle jövő tanácsot.(Zsoltárok 1:1-3)

Például azt írtad, ne idézzenek a Bibliából. Miért? Nem szereted? Az az Isten Szava, amelyen keresztül Isten kommunikál veled. Miért nem szereted hallgatni? Azt várod Istentől, hogy hallgassa meg a hozzá intézett imáidat(beszédedet), viszont azt nem szereted ha Ő szól hozzád? Látod én is kérdezek tőled, hogy megértselek. Ha nem jól értem, elnézést kérek.

Soha sehonnan nem fogod megismerni úgy Istent, mint a Bibliából. Ebből a célból íratta le a számodra: hogy közel kerülj hozzá, és választ adhasson NEKED az összes felmerülő kérdésedre. Valamikor nekem is sok sok kérdésem volt Istenhez. Nem csak azokra kaptam választ, de azokra is, amelyek útközben merültek fel. Ma már Isten nem egy láthatatlan erő a számomra, de olyan Atya, aki minden gondolatomra figyel, vigyáz rám, és megóv ettől az istentelen világ minden ártalmától, ami tartósan káromat okozhatná. Szívből kívánom, hogy ennyire ismert meg a Teremtődet, és sok sok gondodtól megszabadítod saját magadat is.


Üdvözöllek.

2013. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 KZitus ***** válasza:

elnézést ez lemaradt:

"Hogy lehet, hogy nem rendül meg a hited?"


Úgy hogy biztos és pontos ismeretre épül.

2013. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Rendült már meg a hitem, de azóta már biztos vagyok, hogy van Isten, mert újra megtapasztaltam. Szeretnélek megkérdezni, hogy jársz-e olyan közösségbe, ahol megtért hívők vannak, akiknek tényleg személyes kapcsolatuk van Istennel? Nagyon fontos ahhoz, hogy megmaradj a hitben. Isten ma is tesz csodát. Nem gyógyít meg mindenkit, de több olyan embert is meggyógyított, akikről már mindenki azt hitte, hogy meg fog halni. Az egyik ilyen rákos nő pont akkor gyógyult meg, mikor Istenre rábízta magát teljesen és azt mondta, hogy rábízza, hogy magához veszi vagy még engedi, hogy itt a földön éljen.


Hallottál Nick Vujicic-ről? Nagyon jó példája annak, hogy mikor rossz dolog történik akkor Isten azt jóra tudja fordítani.

2013. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Attól egyáltalán nem tartok, hogy valaki előtt majd el kell számolnom. A kérdést a vallás és nem a valláskritika témakörben tettem fel, nem véletlenül. Olyan emberekhez szóltam, akiknek erős a hitük, nem olyanokhoz, akiknek nemhogy nem erős, de egyáltalán nincsen. Megkérem azokat, akik az utóbbi kategóriába tartoznak, hogyha írni akarnak, ne tegyék, mert ezek a szövegek nem segítenek és nem is érdekelnek jelenleg. Köszönöm.
2013. dec. 23. 14:41
 16/33 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszolónak írnám, hogy szeretem olvasni, hallani a Bibliát, nem ezért kértem, hogy ne idézzenek, hanem azért, mert azokat a sorokat már én is ismerem, ennek ellenére mégsem vagyok biztos a hitemben és Istenben. Azért szerettem volna a saját gondolataitokat olvasni, mert azokat még nem volt alkalmam hallani soha és talán ezek megerősíthetnek.
2013. dec. 23. 14:48
 17/33 anonim ***** válasza:
De arra meg nem válaszolsz, hogy mi a baj...
2013. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Már válaszoltam, írtam egy hozzászólást, amiben válaszoltam neked. Egyszerűn csak félek, hogy egyszer csak meghalok és nem lesz semmi.
2013. dec. 23. 15:23
 19/33 anonim ***** válasza:

Jaj ennél már csak a szeretteinket rosszabb elveszíteni.:(


Én ezért tartom undorítónak a világot és nem ajándéknak. Nem egy csodálatos körforgást látok benne, amiben csak magunkért kell élni (akár eltaposva a másikat), hanem egy rothadó üres világot, fehérre és rózsaszínbe bemázolva, amiben gyökeret vert a halál, pusztulás.


Sajnos ez van. Ettől nem lehet menekülni.

Nem érdemes rajta rágódni, mert jobb nem lesz csak rosszabb.


Viszont miért ne lenne értelme élni, ha meghalunk?

A szeretetért van értelme.

Ami biztos, az az, amit látsz a világból. Hogy utána mi lesz, nem tudhatod. Ha rossz az életed meg kell próbálni megváltoztatni, ha jó, akkor pedig megbecsülni.

Sokkal jobbban fogod érezni magad, ha adsz a világnak...

Nem úgy értem, hogy szolgáld a világot, hanem ne csak magadért élj, hanem másokért, egy szebb világért.

2013. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"De akkor sem tehetsz meg mindent. Ugyan is vannak törvények amelyeket be kell tartani persze megszegheted ezeket is de annak következményei lesznek"


Látom nem érted. Veled hányszor történ meg, hogy rádszóltak a szüleid/nagyszüleid, hogy valamit ne tegyél ne csinálj mert az úr nem örül neki? Velem sokszor.


Ráadásul a kérdező gondja is vallása korlátaiból ered. A hite nem engedi elfogadni az igazságot és ez gondot okoz neki. Talán a legnagyobb a gondot, amit egy vallás okozhat.


Nyílván embert nem szabad ölni, nem erre gondoltam.


"Olyan emberekhez szóltam, akiknek erős a hitük, nem olyanokhoz, akiknek nemhogy nem erős, de egyáltalán nincsen. Megkérem azokat, akik az utóbbi kategóriába tartoznak, hogyha írni akarnak, ne tegyék, mert ezek a szövegek nem segítenek és nem is érdekelnek jelenleg"


Sajnálom, hogy visszautasítod a segítséget. A megoldást nagyon rosz helyen keresed. Lelki gondjaid vannak és azzal, hogy kategórikusan elzárkózol az értelmes gondolatoktól, csak jobann mélyűlhetnek a gondjaid. A legjobb szándékkal írom ezek neked.

2013. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!