Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek, egy új vallás...

Szerintetek, egy új vallás (egy teljesen vadonatúj) mennyire tudná megállni a helyét a többi mellett?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

Szervusz


Hát nem akarlak bántani, de minek?

Csak a kereszténységen belül több mint 37.000 felekezet van.

Jézus pedig egy keskeny útról beszélt nem 37.000-ről

Ezeket úgy is hamarosan betiltják....

2013. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tudtommal. már több, mint 40 ezer felekezet van a Kereszténységen belül :-)

Egyébként meg, most vonatkoztassunk el a vallási szempontról...tárgyilagosan kérdeztem.

Mondjuk, lehet, hogy én vok a hibás, amiért ide tettem fel a kérdést. Talán érdemesebb lenne, közgazdasági szempontból megvizsgálni a dolgot.

2013. dec. 26. 23:08
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Az attól függ, hogy mit ígér a vallás, és ha


a)hazudik, akkor azt mennyire teszi jól.


b)betartja az ígéreteit, akkor pedig mik azok.

2013. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mit tudnaa nyújtani nekem, egyszeri földhözragadt felhasználónak. De az a verzió, hogy "évszázadokon át pampogunk arról, amiről fingunk sincs" már foglalt :)
2013. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy egy vallás "megállja a helyét a többi mellett"?


Azt jelenti-e, hogy ez a feltételezett új vallás:


1. képes bizonyos számú hívet toborozni, mint a többi vallás?


Ha ezt jelenti, akkor valószínűleg lehet még új vallást alapítani, mert valószínűleg vannak még olyan emberek, akik nem hívei egy vallásnak sem, de lelkialkatukból eredően hajlanak a vallásosság felé.


2. az új vallás legalább annyi igazságot tartalmaz, mint a többi?


Ezt nem lehet megmondani, hiszen a többi vallásról is nehéz megállapítani, hogy mennyi igazságot tartalmaz.

Szóval ez alapján nehéz összehasonlítani a régieket az újjal.


A fenti két eset más szavakkal:

Mennyiségi vagy minőségi kritériumai vannak egy vallásnak?

Mitől jó egy vallás, mitől állja meg a helyét?



Mellesleg megjegyzem, hogy szerintem a mai embernek már nem vallásra van szüksége hanem tapasztalásra.

A vallás a hitre épül, ilyen értelemben nem megismerés. Tudáshoz nem lehet vele jutni, csak érzésekhez.


Aki őszinte magához, az nem hinni akar, hanem tudni.

2013. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most így a fejemben, egy olyasmi vallás rajzolódik ki, amiben nem istenségek vannak, hanem egyetemes törvények (nem fizikai törvények)

S, nem jót ígér, hanem a lelki bajoktól való szabadulást még ebben az életben.


És a "megállja a helyét" alatt azt értem, hogy képes hívőket toborozni s, megtartani.

2013. dec. 27. 00:13
 7/16 A kérdező kommentje:
Inkább arra irányul a kérdés amúgy, hogy az emberek egy történelmi háttér nélküli vallást eltudnának-e fogadni, illetve csatlakozni.
2013. dec. 27. 00:13
 8/16 anonim ***** válasza:

"Inkább arra irányul a kérdés amúgy, hogy az emberek egy történelmi háttér nélküli vallást eltudnának-e fogadni, illetve csatlakozni."


Szerintem el tudnának fogadni ilyen vallást. Ha jól tudom, vannak is ilyen kezdeményezések, bár pontos ismereteim nincsenek.


Csak az a kérdés, hogy mire alapozza az állításait ez az új vallás?


Mi az az új igazság, ami ebben az új vallásban benne lenne és amit a többi vallás nem talált meg?


Hogyan lehetne ilyen új vallást létrehozni?

2013. dec. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ha úgy teszed fel a kérdést, hogy az embereknek szükségük volna-e arra, hogy egy olyan új eszmerendszert kapjanak, amiben nincsenek olyan átláthatatlan dolgok, mint a régi, nagy vallásokban, és nem kell elhinniük semmit, hanem az önálló gondolkodás és a szemlélődés útján juthatnak el lelki békéhez és tanulnának meg szeretni, akkor azt mondanám, hogy igen, nagy szükség van egy ilyen megújulásra.

Ez aktuálisabb mint valaha.

2013. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék negatív lenni, De szerintem Jézus nem mondta, hogy az életutat megújulással kell kezelni időnként.


Ő szigorúan vette ezeket, és nem komolytalannak tüntette fel.

Ezért tartanak a vallások a szakadék szélén, mert formalitásokat alkalmaznak nem életútként kezelik

S Jézus ezeket hiába valónak nevezte, ha eltérnek attól amit Ő meghagyott, és sehol nem mondta, hogy kor függvénye, hanem azt mondta,

Hogy mind végig ki kell tartani ebben.

(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.

2013. dec. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!