Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Pál nem hazudott, akkor...

Ha Pál nem hazudott, akkor miért kellett ezt állandóan bizonygatnia?

Figyelt kérdés

“Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Szellem által” Róm 9:1


“Ami végett rendeltettem én hirdetővé és apostollá (igazságot szólok a Krisztusban, nem hazudok), pogányok tanítójává hitben és igazságban.” 1 Tim 2:7


“Amiket pedig néktek írok, ímé Isten előtt mondom, hogy nem hazudom.” Gal 1:20


Nem azt tanította Jézus (bár Pál ezt nem hallotta Tőle), hogy ne esküdözzünk, hanem legyen a mi igenünk igen és a nem nem, ami pedig ezen felül van, az a gonosztól van (Mt 5:33-37, Jak 5:12)?



2014. jan. 24. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az előbb akartam megjegyezni, hogy csak hangosan szokott gondolkodni valószínűleg azért, mert impotens volt vagy egy férfi molesztálta, de nem gondoltam komolyan és sem Pált sem a többieket nem akartam megbántani.


Ha rád azt mondják, hogy hazug vagy, valószínűleg megmondod, hogy nem vagy az.

2014. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként meg előtte keresztényeket mészárolt tömegesen...

Az nincs kirészletezve, hogy mekkora kegyetlenségeket művelt...(de valószínűleg a szoksásos. Férfiak megkínzása, elárulása, asszonyok és gyerekek megerőszakolása és ilyenek).

2014. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pál bort ivott és vizet prédikált, persze az utókor őt is 'szentnek' állítja be.
2014. jan. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, szülö vagy már? Ha nem, majd leszel :-)

Nagyon szép ajándék, de ugyanakkor sok felelösséggel, munkával járó feladat.


Hányszor bizonygattad a gyermekednek: "Ne nyúlj hozzá, mert megégeted magad! Ne ugorj le mert fájni fog!


Tanulj az iskolába, mert szükséged lesz rá! Vigyázz az alkohollal! Ne drogizz! Ne cigarettáz, túl fiatal vagy rá, tüdörákos, csúnya ráncos börü vénasszony lesz belöled, kellemetlen lesz a leheleted ! Vigyázz kivel barátkozol!


Nos végtelen sora az utasításoknak. A kortól függöen ujra-és ujra mondjuk gyermekeinknek.


Miért? Azért mert hazudunk, és félünk hogy rájönnek? Azért ismételjük százszor meg ezerszer is? Azért mondjuk, hogy KOMOLYAN GONDOLOM!!! A te szüleid ezt neked soha nem mondták?


Pál apostol azt is leírta, hogy gyakoroljuk a "megkülönböztetö képességet"

2014. jan. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ha rád azt mondják, hogy hazug vagy, valószínűleg megmondod, hogy nem vagy az."


A Gal 1:20-ban Pál esküdözött, hogy nem hazudik! Jézus azt tanította, hogy ilyet ne csináljunk.

2014. jan. 25. 16:39
 6/6 megfelelő ***** válasza:
Biztos azért kellett ezt bizonygatnia, mert akkor is sok olyan volt, mint te, kedves kérdező, aki nem értette, hogy Pál mit és miért mondott.
2014. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!