Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, miért erőltetite...

Jehova Tanúi, miért erőltetitek a Jehova név használatát, ha maga Jézus sem használta azt?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ugyanezzel foglalkozik, de nem kaptam kielégítő válszt részetekről:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Nincs nekem semmi bajom a névvel, csak nem értem, hogy miért tartjátok üdvösségi kérdésnek, ha Jézus nem használta és nem is tanított nekünk semmi ilyesmit.


2014. jan. 28. 15:13
1 2 3
 1/22 KZitus ***** válasza:
20%

Szervusz


"János 17:26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben"


"János 17:6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat."


Jézus megszentelte Isten nevét: "János 17:12 Amikor velük voltam, őrködtem felettük a te nevedért,.."



Isten nevének fontossága, amelyről Jézus pontosan, mindent tudott:

Zsoltárok 83:16–18


16 Töltsd el arcukat gyalázattal,


Hogy keressék nevedet az emberek, ó, Jehova!


17 Ó, szégyenüljenek meg és rémüljenek el mindenkorra,


Valljanak szégyent és pusztuljanak,


18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova,


Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.

2014. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező.


Nem kötelező senkinek, aki nem hiszi el. -ezért nincs erőltetve.

Viszont aki biblia tanulmányozást folytat a szent írásból, az rá jön, hogy bizony sok vers ír arról, hogy a megmentés eszközeihez ez is hozzá tartozik, nem csak Jézus halála, hanem több tényező is.

Mert ha csak a halál a megváltás, akkor a sok bibliai szöveg írás, értelmezés feleslegesen lett le írva, hiszen a halála mindent fedez.


S akkor nem kell tanítványokat képezni, prédikálni, a gyülekezetből a helytelenkedőt kiközösíteni, stb.

mert Jézus meghalt értünk és passzívan ezt fogadjuk el.

DE a keresztény élet, nem passzív vallás, hanem egy életút, egy élet forma.


Egyébként pedig Jézus használta az Istenének nevét, az lenne a csúnya dolog, ha nem tette volna, és csatlakozott volna a Farizeusok babonás félelméhez.


Bizonyára tudod, hogy Jézus egyszer a templomban felállt és olvasott az Ézsaiás tekercséből a 61:1 versét

A következőket olvasta:


(Lukács 4:17-21) 17 Átnyújtották tehát neki Ézsaiás próféta tekercsét, ő pedig szétbontotta a tekercset, és megkereste azt a helyet, ahol ez volt megírva: 18 „Jehova szelleme van rajtam, mert felkent, hogy jó hírt hirdessek a szegényeknek, elküldött, hogy szabadon bocsátást prédikáljak a foglyoknak, a vakoknak pedig a látás helyreállítását, hogy szabadon bocsássam a megtörteket, 19 hogy prédikáljam a Jehovának elfogadható évet.” 20 Azzal összegöngyölítette a tekercset, visszanyújtotta a szolgálattevőnek, és leült; a zsinagógában mindenkinek a szeme fürkészőn rászegeződött. 21 Azután így szólt hozzájuk: „Ma teljesedett be ez az írás, amelyet az imént hallottatok.”


Az eredeti héber szövegben Ézsaiás könyvének ebben a versében ott volt a Jehova név. Helyénvaló tehát, hogy az Új világ fordítás a következőképpen adja vissza a Lukács 4:18-at: „ Jehova szelleme van rajtam, mert felkent, hogy jó hírt hirdessek a szegényeknek.”


Sokan kifogásolják a Jehova név használatát ezen a helyen. Ez azonban csupán egy a 200-nál is több hely közül, ahol a név a Keresztény Görög Iratok Új Világ fordítás-ban, az úgynevezett Újszövetségben előfordul. Elismerjük, az „Újszövetség” legkorábbi időkből fennmaradt görög kéziratai nem tartalmazzák Isten személyes nevét. A nevet azonban alapos okok alapján használtuk az Új Világ fordítás-ban, nem csupán egy rögeszme játszott közre. És mások is hasonló módon jártak el. A német nyelvű fordítások közül legalább 11 változat használja a „Jehova” (vagy a héber nyelvből átvett „Yahweh”) nevet az „Újszövetség” szövegében, mialatt négy fordító zárójelben hozzáfűzi a nevet az „Úr” szó után. Több mint 70 német fordítás lábjegyzetben vagy megjegyzésként alkalmazza a nevet.


Az, hogy sajnos a fordítók kihagyták Isten nevét, azzal csak azt érték el,illetve ahhoz járultak hozzá, hogy Jézust tekintik a mindenható Istennek mint aki egy háromság részének a "Fiú" megtestesítője.


S Jézus igen is tanította Isten nevének használatát.

De vegyük Pál apostol írásaiból, amikor a Jóel könyvéből idéz az apostol:


(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül; . . .

És biztos az is, hogy Jóel könyvében is benne van ez a név, hiszen nem Jézusról beszélünk, hanem Izrael Istenéről.

(Róma 10:13-15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


S ha ez nem lenne elég akkor ott volna a kérdés, hogyan teljesedne a megjövendölt Bibliai próféciák nagy része, az utolsó napokra vonatkozóan, mint Például:


(Ézsaiás 2:2-4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


Vagy:(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


Akkor a nemzetek közül jövő emberek nem neveztetnének Istenről, és akkor minek íratta le ezt a próféciát?

Már pedig minden prófécia beteljesedik, egy sem marad beteljesületlenül.


s ezzel mi Jehova népe nem akarunk senkit bántani. Nekünk ezt a feladatot szabták ki, ha nem tesszük, akkor teszi más., akit erre kijelöl a Teremtő.


Akkor mondhatjuk hogy a Biblia összhangban van egymással, ha nincsenek ellentmondások benne.

Ha vannak akkor nekünk kell igazítani a gondolkodásunkon, és nem a bibliának.

Ebből láthatjuk, hogy a biblia teljes mértékben megbízható, és minden aszerint történik ahogy Isten előre leíratta,, egy sem marad ki belőle.


Köszönöm a lehetőséget,

örülök, hogy vannak még kedves emberek akik tudnak szépen is eszme cserét folytatni.

Penu

2014. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Tehát ti valóban elhiszitek Istenről, hogy amíg ki nem találták a vallásotokat, addig ő több ezer évig tudatlanságban hagyta a híveit? Hisz a héberben csak a Jhve van megtalálható. Valamint az is a kényszerképzetetek, hogy évezredeken át nem tudta megóvni a Bibliát, nehogy változás legyen benne?


Ti hány verset is vettetek ki belőle? És ha állandóan azzal védekeztek, hogy Károlit olvastok, akkor miért nem abból idéztek?

Vagy tudok jobbat... az előbb bemásolt őrtornyos verziót inkább eredeti myelven másoljátok be. Mutassátok meg, hogy mi áll ott pontosan.

2014. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, kérlek ne hagyadt magad feluszítani a Jehova Isten ellenségeivel.


Hatalmas Isten, bár évezredek óta sokan gyalázzák, ez a sátán szándéka, mert ö a legnagyobb ellensége, de már nem sokáig.... Szent nevét meg fogja szentelni.


Nézd elég egy kicsit ismerni a történelmet, megtudjuk hogy annak ellenére, hogy sokan ki akarták nevét törölni a Bibliából, nem sikerült. Az archeogia, a régi /nem bibliai/ irodalom, a réges régi kézi tekercsek /pld. a Holt-tengeri tekercsek/ bizonyítják hogy egy élö létezö Isten.


A régi Biblia fordítók /pld. Tyndale/ is szintén elismerték és hsználták a Jehova nevét fordításaikban.


Jehova Tanúi senkire sem eröltetik hogy imádják Jehovát, Jehova az aki megjenetette az Ezékiel könyvében, hogy az ellenségei muszály lesz hogy megismerjék hogy Ö az igaz Isten.


Jézus igen is tanított ilyesmit ahogy elöbb leírták elég ha elolvasod a János 17 részét. Többször is említetette Jézus, hogy megismertettem és még meg fogom ismertetni velük a TE NEVEDET. a Mi Atyánk is ezzel kezdödik : "Szenteltessék meg a Te NEVED"


Látod az ellenségei hiába olvassák ezeket a szövegeket, nem látják..... Mond mi egy halandó ember, hogy a Legfelségesebb ellen harcoljon?

2014. jan. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kedves Hozélujza te melyik fordítást használod? Ha a Károlit, akkor ott világosan olvasható Isten neve. Nekem 1928-as fordításom van, abban több százszor megtalálható. Az oka annak, hogy az Új Világ Fordítást használjuk, annak az az oka, mert modern, érthető a mai ember számára.
2014. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat. Nem is akarom vitatni, hogy Jehova Isten neve és azt sem, hogy ő az egyetlen Isten.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg ezt a kérdést, a másik kérdésemben talán jobban előjön.

Szóval az érdekelne, hogy ha Jézus nem szólította Istent Jehovának, akkor nekünk miért kellene? Jézus biztos tisztában volt a névvel, mégis úgy imádkozott hozzá, hogy Atyám.

Tehát ha én úgy imádkozom Istenhez, hogy Atyám vagy Istenem akkor a ti elképzelésetek szerint ugyanúgy célba ér az ima?

2014. jan. 29. 09:24
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a Biblia állítása szerint Isten neve JHVH, amit Jehova, vagy Jahve névvel szoktak visszaadni. Tény, hogy az Ószövetségben azokon a helyeken, ahol az Úr Isten szerepel, ott eredetileg Jahve Elohim van, azokon a helyeken pedig ahol Úr van, többnyire Jahve áll. Tény azonban az is, hogy az Újszövetség ismereteim szerint egyetlen helyen sem nevezi Istent Jahve vagy Jehova néven, még a legrégebbi kézirat töredékekben sem, noha rengeteget tanít a Névről és annak jelentőségéről. A fentebb hivatkozott részlet, ahol Jézus a János 17-ben arról beszél az Atyának, hogy megjelentettem a Nevedet, nem vonatkoztatható minden kritika nélkül a JHVH névre, az ugyanis már ismert volt az Ószövetségben is. Például a 83. zsoltárban még Károlinál is Jehova szerepel, pedig Aszáf, aki a zsoltárt írta, minden bizonnyal Dávid kortársa volt, Jézus előtt ezer évvel élt.


A név azonban nagyon fontos, mivel a Róma 10,10-ben Joeltől idézi Pál, hogy aki az Úr Nevét segítségül hívja, megtartatik. Péter azonban Jézus nevéről mondja az ApCsel 4,12-ben, hogy "nincsen senkiben másban üdvösség, mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk." Ez pedig a jehovisták bánatára azt jelenti, hogy az a név, amit segítségül kell hívni a megtartatáshoz a Názáreti Jézus Krisztus neve. Ez az egyedüli név adatott az ég alatt Jehova Isten akaratából, nem pedig a Jehova név. Aki hisz Jehova Istennek, az Jézus nevét hívja segítségül. Aki jobban tudja, mint Jehova Isten, az bármilyen más nevet, amelyik nem Jézus neve. Az is tény, hogy Jézust hívták Úrnak, azaz Küriosznak az apostolok, noha egyértelmű, hogy ez a cím illeti az Atyaistent (Lk 20,42) és a Szent Szellemet is (2Kor 3,16-17).

2014. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hozélujza veled az a probléma, hogy te nem olvasod el a komentárjanikat, mert máskülönben észrevetted volna, hogy sokszor, hogy ne legyen cirkusz a Károli Gáspár fordításból szoktunk idézni.


Már többször tapasztaltam hogy, dühösen letámadsz, ezáltal letámadod a Károli Gáspár fordítást is.


Ha higgadtan elolvasnád, meglepödnél, hogy amit hiszünk benne van a TE Bibliádban.

2014. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

grkaty,

válaszolnál inkább nekem ahelyett, hogy vitatkozol valakivel egyáltalán nem a tárgyról?

2014. jan. 29. 20:12
 10/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdxezö válaszoltam, úgy látszik nem olvastad el...
2014. jan. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!