Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert nem ehetnek vagy esznek...

Miert nem ehetnek vagy esznek a Muszlimok disznohust? Mi a törtenet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Az iszlám sivatagos környezetben alakult ki, ahol nagyon körülményes a disznótenyésztés és ilyen körülmények között a disznóhús nagyon hamar megromlik és halálos fertőzést okozhat.
2009. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Söt még rosszabb, a disznó meg se élne, mert högutában elpusztulna.
2009. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
a Koránban egyértelmű parancs tiltja a sertéshús fogyasztását
2009. dec. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
A biblia viszont feltár egy két dolgot, amit a hamis vallások tesznek, és éppen ide tartozik. 1 timóteusz 4:1-5
2009. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 7:06-os!

A kérdés az, hogy miért tiltja

2009. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ja én úgy értelmeztem a kérdést, hogy miért nem ehetnek. én válaszoltam, hogy a szentiratuk tiltja és kész. régebbi időkben rengeteg mindent nem értettek az emberek, ezért egyszerűen elfogadták a tilalmat, és kész. egyrészt ahogy az első is írta, meleg helyeken a disznóhús elképesztő gyorsasággal telt meg bacikkal, és ez a háziállat még élve is tele van parazitákkal, férgekkel, másrészt modern időnkben a kutatók bebizonyították azt is hogy a sertéshús egyike a legegészségtelenebb eledeleknek, (szívbetegségeket okozó zsírok, stb, amit nem tudok felsorolni), lényeg, hogy nem annyira tápláló, mint amilyen egészségtelen.
2009. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
bocs. tehát nem tápláló és nem egészséges. inkább a szárnyasok, de a marha és a birkahús is egészségesebb, tehát nem tartalmaz annyi megbetegítő dolgot, mint a disznóhús. Isten pontosan tudta, milyen állatokat teremtett, ezért határozta meg, hogy az alattvalói milyeneket fogyasszanak. a Koránban az Ószövetség sok törvénye meg lett ismételve
2009. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
33%
szerintem egyszerüen azért mert ők is disznók :P
2010. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Muszlim vagyok.

Az Isten tudja, hogy mi jó az embernek, és mi nem. Ezért megtiltotta.

2010. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert a disznó tisztátalan állat,és moslékot eszik !!
2010. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!