Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem engedik a szuleim hogy...

Nem engedik a szuleim hogy kendot hordjak. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves láy vagyok,muszlim már 4 éve,nemrégen mondtam meg az anyukámnak,apunak még nem,mivel elváltak.Anyu mindent elfogadott,de kendot hordani azt nem enged,mivel kisvárosban lakunk,és azt mondja hogy szeptemberben megyek gimibe és nem fogja elrontani a kozosségi életemet azzal hogy megengedi a kendot.Úgy gondolja hogy atrocitások fognak érni,kikozosítenek,és ezért nem hordhatok kendot.Majd ha nagykorú leszek.:(

MÉRT NEM DONTHETEM EL ÉN?AZ ÉN DONTÉSEM.Elég eros a hitem ahhoz hogy átlépjek azokon akik ez miatt kozosítenének ki stb.Akkor meg miért nem engendi?Számomra ez nem megnehezítené,hanem végre megkonnyítené,szabaddá tenné a lelkemet,már 4 éve várok,már nem tudok tobbet várni.

Kérlek segítsetek,volt már valaki az én helyemben?Hogy odlotta meg?

HELP.



2014. febr. 6. 10:34
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Persze most nem arra gondoltam hogy egybol elkezdek feketében járni,csak az ediggi ruháimhoz még egy egszeru színes kendos HIJAB-ot is hordanék,mivel a ruháimat már régen lecseréltem olyanokra amiket megenged a hit,szoval nincs miniszoknyám,szuk farmer meg hasonlók.De nem,azt hiszi ezzel megnehezíteném az életem,és lehet hogy így lesz,de a hitem segít nekem ezt átvészelni.

Kérlek,segítsetek.

2014. febr. 6. 10:37
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Majd talán később belátod, hogy anyádnak igaza volt. Gondolkodj kicsit racionálisabban. Csak jót akar. Elfogadta a vallásod, örülj annak. A gimisek nem a legmegértőbb közösség. Főleg ha akad köztük más vallású, akik majd szépen kipécéznek. Hidd el, nem jó úgy 4 évet lehúzni, hogy mindenki utál.
2014. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre,nagyon nagyon orulok hogy anyu elfogadó és megérto volt,de engem alapsuliban is értek már ilyenfajta atrocitások,bár mostmár 2 igazi barátnom van,3 éve,és nagyon jó érzés.:D

Nem értem miért pécéznének ki engem,hiszen ugynolyan kedves ember vagyok mint mások,attol hogy kendot viselek jó ember vagyok.Aki csufol az meg nem tud eddig ellátni és nem érdemes a figyelmemere ezt metanultam az alapsulis szenvedések után.Akkor meg miért tilt?

2014. febr. 6. 10:58
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem elég, ha csak otthon hordod
2014. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem minden muszlim nő hord kendőt

Nem kéne ilyen "külsőségekkel" foglalkozni

2014. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy otthon hordanám?Kint hordanám,ahogy azt írja a Korán.És ez nem kulsoség,ez szabály,amit az igazhitu muszlim nok betartanak.
2014. febr. 6. 11:24
 7/29 anonim ***** válasza:
28%
Valahol megértem anyukádat, hiszen látod, az előző válaszolók is tudatlanul összehordanak mindenfélét, képzeld, hogy reagálna akkor egy egész osztálynyi, iskolányi ilyen tudatlan ember. Érthető, hogy anyukád nem szeretné, hogy bántsanak vagy kicsúfoljanak. Viszont szerintem ha kiállsz az álláspontod mellett, és tudsz érvelni anyukádnak, miért kell kendőt hordaniuk a nőknek (az nem érv, hogy ezt írja elő a vallás, mert annak is kell legyen logikus oka, hogy előírja), akkor meg fogja engedni. Végül is ebben nincs semmi rossz, nem leszel tőle rossz ember, az egészségedet sem károsítod vele, nem is mutogatod magad, épp ellenkezőleg. Egyébként pedig egy idő után megszoknák az iskolában, hogy így öltözködsz. Csak addig nagy szám, amíg újdonság, de minden csoda három napig tart. Nálunk Nagy-Britanniában már teljesen megszokott dolog egy fejkendős nő vagy fiatal lány látványa, iskolába is sok lány úgy jár, munkahelyre is.
2014. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Salaam alaykum :)


Igazából ez nem vallási probléma, valamin úgy is össze kellett ütközzetek előbb-utóbb, hiszen kamasz vagy. Kezdesz önálló lenni, ezt nyilván nem könnyű elfogadni egy szülőnek sem.


Anyukád csak jót akar neked, nem szeretné, ha furcsán néznének rád, kiközösítenének, szekálnának, ami miatt te antiszoc emós leszel, aki vagdossa magát és kábszerezik.


De meg kell értenie, hogy ez a te döntésed (és felelősséged). Ha lehet vele értelmesen vitatkozni, akkor üljetek le és beszéljétek meg. Mondd meg neki, hogy megérted az érveit, de már vannak igazi barátaid, és ha emiatt kiközösítenek a gimiben, akkor nem is baj, hogy velük nem kerülsz közelebbi kapcsolatba.


A legfontosabb, hogy mindezt nyugodtan vitassátok meg, nem pedig kiabálva, indulatból, mert abból semmi jó nem lesz.


Sok sikert :)

2014. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Az én sulimba jár 2 muszlim lány, én nem vettem észre, hogy szekálnák, a 9.-sek mindig megnézik őket tátott szájjal, de ennyi. Nagyon stílusosak, egyszerű, DIVATOS, színes ruhákat hordanak (amik megfelelnek a vallásnak) és a ruha mellé még magukra dobnak egy színben és anyagban passzoló kendőt. Nincs evvel semmi baj! :)
2014. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
3%

Jaj ne már! Neked fari kell vagy mini szoknya. Nem vagy te özvegyasszony...

Egyébként meg felteszel egy kendőt és kész. Vagy mit fogsz.csinálni, ha más sem engedi?

A szüleid azért ne bántsd...

Mikor lesz a körülmetélésed?

2014. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!