Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Udvarlás Jehova Tanúinál -...

Udvarlás Jehova Tanúinál - szabad ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérem, akik más vallásúak, rosszindulatúak, stb, azok kíméljék ezt a kérdést. Azért ide tettem fel, mert ha a Szerelem/szexbe teszem, elárasztják hülye kommentekkel.


Tudom, hogy olvassa egy-két tanú is az oldalt, így tőlük várok választ. Tanú szeretnék lenni a közeljövőben, de van egy kérdés, amire eddig még nem kaptam kielégítő választ. Ez pedig az udvarlással kapcsolatos, így inkább gyakorlati kérdés.


Szóval ha van egy tanú lány, aki tetszik és elkezdek neki udvarolni - akkor ha betartom azt, hogy nem fekszem le vele, csak az esküvő után - azért megcsókolni szabad, ugye? Mármint szabadni szabad ugye, mert szabad akarat, de ilyenért csak nem közösítik ki az illetőt. Mert azért az már túl erős lenne, ha még ez is tiltott lenne. Igazából lassan a biblia végére érek a személyes olvasásomban és nem találtam eddig erre vonatkozó tilalmat (Hóseás következik nekem és a kis próféták, a görög iratokat már elolvastam), így azt kell gondolnom, hogy "emberek okoskodásáról" van szó, amikor valaki azt mondja, hogy nem lehet. Ti mit gondoltok?



2014. febr. 12. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Paul.


Jó a kérdés, és nagyon tetszik, hogy ilyen alázatos vagy, de egy picit türelmetlen, bár fiatal vagy és ez érthető.. :D)


A szavaidból azt vettem ki, hogy szeretnél Tanú lenni, és ezért kérdezed ezt meg.

Ám nem értem, miért itt kérdezed meg ezen az oldalon? miért nem a "kislánytól" aki megtudna válaszolni neked erre. Ő sem fog mást válaszolni, vagy mondani, ha valódi keresztényként él.


Javaslom, hogy előbb beszélj vele, és ha nem jutottál zöld ágra, akkor vissza térünk erre, de akkor privátban írj.


Egyébként szeretem a fiatalokat, és sok boldogságot kívánok az életetekhez...

2014. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Ez így van, mármint tanú szeretnék lenni és még "csak" 23 vagyok de a kérdésem pusztán teoretikus. Van ugyan aki tetszik, de ~még~ semmi sincs /egyelőre/.


Inkább arra lennék kíváncsi, hogy MIÉRT gondolkodnak így egyesek. Mert tényleg nem ismerek rá írásos szabályt. Múltkor a tanítómmal is diskuráltunk erről, de ő sem támasztotta alá a bibliából, csak annyit mondott, hogy akkor elfogadható, ha már jegyesek vagyunk és úgy érzem, hogy a véleményét mondta. Ami nem baj, csak elfelejtette odabiggyeszteni a varázsszót: [szerintem].

2014. febr. 12. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem vagyok Jehova tanúja, de úgy tudom, a csókolózás nem tiltott náluk sem. De kérdezd meg a lányt erről :-)
2014. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hali! Én sem vagyok tanú, de szerintem ne akarj egy vallást magadra erőltetni! Abban higyj, amit igaznak gondolsz, ami szerinted helyes; aztán lehet, hogy amit te logikusnak látsz/vélsz, semelyik vallásba nem illik bele, de akkoris, az a te saját hited lesz!:) Ha hiszel benne, hogy szabad, akkor szabad, ha meg nem, akkor nem; különben is, ha nem találtál rá utalást, akkor gondolom lehet:) Amúgy meg, milyen isten ( itt most nem konkrétan egyről írok, azért írtam csak kisbetűvel, szóval ez itt most köznév, úgy általánosságba), szóval milyen isten tiltaná meg a követőinek az élvezeteket?:) Gondolkodj el ezen!!:)
2014. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

*Ha hiszel benne, hogy szabad, akkor szabad, ha meg nem, akkor nem

Javítás, ez most itten a csókra vonatkozik, nem fogalmaztam elég pontosan!

2014. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sandor76 ***** válasza:
100%

Az egesz alapja az istennek tetszo elet,es ezt ki es mennyire szeretne betartani.

Ha mar tanulmanyozol valakivel,van fogalmad es Bibliai bizonyitekod mit szeret ,es mit var el Isten ezen a teruleten is.

A tisztasag nagyon fontos elsokent Isten szemeben,aztan nekunk embereknek is.

Fontos ez ezen a teruleten is .

Nincs ilyen titas a Bibliaban ,hogy nem lehet megcsokolni ,egy lanyt,vagy lanynak fiut,de tisztaban kell lenni mit valthat ki ez beloletek.

Csak egy kicsi,meg meg egy kicsi,de vajon tudtok majd rajta uralkodni ami kialakulhat belole?[tudod mire gondolok].

Es mivel nem vagytok meg Isten elott hazastarsak,nem erdemes elrontani az Istennel apolt kapcsolatodat,es akar az eletedet is.[Sajno van pelda ra ,hogy az utolso percben is vege lehet].

Az erzelmekkel jatszani pedig nem helyes,es fajdalmas is lehet.

Ha szereted,tudsz ra varni,mig megfelelo ido lessz ra.

2014. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulmányozod a Bibliát, akkor tudhatod, hogy van Index, a www.jw.org/hu/ weboldalon is megtalalhatod az online konyvtarban, ott bőven kútathatsz a témáról. A csók valóban nem tiltott dolog. De mint tudod a tanúknál az udvarlás célja a házasság, ezért első sorban az a legfontosabb, hogy eldöntsd szeretnél e azzal a lánnyal élni ezután. Tehát az udvarlás alatt nem az örömökön van a hangsúly, mert ez egy komoly döntés. A tanítód pedig azért mondta, hogy miután jegyesek vagytok (igaz ez nem szabály) mert az azt mutatja, hogy már eldöntöttétek és valószínű, hogy összeházasodtok. Amikor elcsattan az első csók, már nem gondolkodsz tisztán, már a vágyaid miatt veszed esetleg el. De ha úgy döntöd el, hogy elveszed, hogy még nem csókoltad meg akkor józanul hoztad meg a döntést. A másik dolog: mivel mi tiszták szeretnénk lenni minden tekintetben, nem csókolozunk mindenkivel akivel csak járunk, mivel Jehova ezt is a házasság egyik velejárójaként adta, tehát még tisztább a szemedben az akit megcsókolsz, mert az a csók sokkal többet jelent a nemi vagyak felkorbácsolásánál....az már a hűség jelképe.

Én is éppen udvaroltatok és már jegyesek vagyunk, 4 hónap múlva lesz az esküvőnk, de hidd el semmit sem tennék másképp... Nekem ő volt az első fiú az életemben aki megcsókolt, de nem ő volt az egyetlen aki udvarolt...

2014. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már kezdem érteni. Inkább csak... nehéz megemészteni picit. De értem és elfogadom. :) Igazából ma este a tanítóm is erre vezetett rá. Meg aztán még sehol sem tartunk ennek a közelében sem, így tényleg teoretikus a dolog.
2014. febr. 12. 20:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia Paul, első válaszoló vagyok.


Nagyon köszönöm a kedvességedet. Talán a Tanítod nem nézett utána Én pedig igen, mert tetszik a hozzá állásod.

Csak így tovább, és Jehova megadja szíved kérését., ebben biztos vagyok.

egyébként a fiatalok kérdései című könyvben nagyon sok hasznos tanácsot találhatsz, van egy alcíme:


Hogyan viselkedhetsz végig tiszteletreméltóan az udvarlás alatt? Először is tegyél meg mindent, hogy erkölcsileg kifogástalanul viselkedj. Vajon ott, ahol élsz, elfogadható viselkedésnek tekintik, ha két nem házas személy megfogja egymás kezét, megcsókolja vagy átkarolja egymást? Még ha a vonzalom ilyen kifejezéseit nem is nézik ferde szemmel, ezek csak akkor engedhetőek meg, amikor a kapcsolat elérte azt a pontot, ahol már határozottan tervezik a házasságot. Legyél óvatos, hogy a vonzalom kimutatása ne terjedjen ki tisztátalan viselkedésre, sőt mi több, paráznaságra (Efézus 4:18, 19; vö. Énekek Éneke 1:2; 2:6; 8:5, 9, 10).


Tehát ha megfigyelted azt írja, hogy bár nem fognak rosszallóan rád nézni, de ha lehet, ezt már akkor tehetitek, ha komolyan komoly a dolog. :D)

azért gondolj bele, ha még sem lesz belőle semmi, és már itt tartotok, akkor mire gondolnak az emberek, hogy már komoly a helyzet, aztán már még se,

egyébként nem a testvérek miatt kell, hanem pontosan a világi emberek miatta kik árgus szemekkel nézik a Tanúkat, hogy hibát találjanak valamiben

Egyik "vallásban" sem tesznek ilyet, de mi "szem előtt" vagyunk s a legkisebb hibára azonnal támadnak.

Ahogy tapasztalod is. S ez nem véletlen, Pál is azt írta:


(1Korintusz 4:9) . . .mivelhogy színházi látványosság lettünk a világnak és angyaloknak és embereknek.

Persze ahogy említettem, a leendő "kislánnyal is beszélned kell erről és tiszteletben kell tartanotok egymás érzelmeit, érzéseit, így maradhattok tiszták


Kedves Kérdező, Nagyon boldog jövőt kívánok neked így ismeretlenül, és kívánom hogy a megfelelő társat találd meg az életedben és örökké tartó sikeres életet élj.


Penu

2014. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 12. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!