Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány arkangyal van?

Hány arkangyal van?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 21:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
2014. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%

Több. Gábriel és Mihály biztosan, mert ír róluk a Biblis:


Dániel próféta könyve 10:13 A

perzsa birodalom vezére ugyan

utamat állta huszonegy napig, de

Míkáél, az egyik legfőbb vezér,

segítségemre jött. Ezért kellett

ott maradnom a perzsa

birodalomban,

2014. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..:)
2014. febr. 18. 21:32
 4/31 anonim ***** válasza:

@Kérdező


A Bibliában amikor angyalokról olvasunk, azt tudnunk kell, hogy nem minden esetben a szó klasszikus értelmében vett angyalokról van szó. Az eredeti szöveg (hébeben "malák", görögben "angekosz") szó szerinti fordítása: követ, küldött. Ez pedig nem csak egy mennyei lény lehet. Például ha megnézed az eredeti szöveget Keresztelő Jánosra is az angyal kifejezést alkalmazza a prófécia. Ez persze a fordításból nem látszik, csak az erdeti szövegből. Gábriel a szó klasszikus értelmében angyal, de a Mihály (Pontosabban: Míkáél, szó szerinti fordítása: "ki olyan, mint Isten", illetve. "olyan, mint Isten", Jézus Krisztus szimbolikus neve. Dániel 12 Mikáélt Isten népe fejedelmének nevezi, az pedig Jézus Krisztus, mert Ő a mi fejedelmünk (Zsid 12,2). Ez természetesen nem azt jelenti, hogy Krisztus egy angyal, teremtmény lenne. Jézus Krisztus isteni személy, viszont azért alkalmazza rá az ige angyal kifejezést (amiről fentebb elmondtam, hogy szó szerint követet, küldöttet jelent), mert Jézus Krisztus az Atya küldötte. A (Ján 5,36)-ban azt mondja a Megváltó, hogy "az Atya küldött engem".

2014. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
0%
Megjött az első tanú, aki leírta, hogy szerintük Jézus vagy tudathasadásban szenvedett, vagy a Jelenések könyve hazudik, vagy a Bibliában meg van örökítve az első névváltoztatás...
2014. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Szia.


a Biblia egy arkangyalról ír. és az Mihály.

Ha megkérhetlek, írd már be nekem azt az idézetet, ahol a Gábriel angyal mellett ark szó van mert ilyet nem olvastam sehol.


az angyaloknak pedig agy fejedelmük van aki hatalmat kapott emberek és angyalok felett is az apukájától.

Több angyali fejedelem nincs, csak esetleg sátánnál, aki fejedelmi címeket ad a démonainak.

2014. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
48%

Jézus nem tudathasadásos.


Miért ne lehetne az égi neve is más és a földre jöveteli neve is, ha egyszer Isten így látta jónak?


Nagyon jól tudta, hogy Ő ki volt mielőtt a földre jött, de azt is tudta, hogy neki van egy feladata amiért lejött, mert vállalkozott rá,

s most ebben kell tevékenykednie.


Bár melyik angyal megtehette volna, hogy emberi testet ölt és elvégzi ezt a munkát.

akkor most azt imádnátok?

ez egy feladat volt, és nem Istenné avatás.

2014. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
A Júdás levelének 9. verse ’arkangyalnak’ nevezi Mihályt. Az „ark” előtag görög megfelelőjének jelentése ’fő’ vagy ’legfőbb’, és az „arkangyal” szót a Biblia soha nem használja többes számban.
2014. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

21:59-es válaszoló!


A 21:45-ös vagyok.


Nem vagyok Jehova Tanúja. Külön ki is hansúlyoztam, hogy Jézus Krisztus isteni személy. A Tanúk nem hisznek ebben, ők teremtménynek tekintik. Nem mondtam olyan dolgokat sem a Bibliáról, amiket te állítottál (sőt, amennyire ismerem a Tanúk teológiáját ők sem).


Szóval legyél szíves megválogatni a szavadat, és ne vádakosdj, és terjessz olyat, ami nem igaz. Köszönöm.

2014. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,


majdnem eltaláltad. Jehova tanúi nem hogy hiszik de vallják is, hogy Jézus isteni eredetű, mert Isten teremtette, mint ahogy minket is. De nem Ő a mindenható Isten

ahogy írtad is az Atya küldte.

Jézus azért isteni, mert kapott az Istentől olyan képességeket hatalmat, amit más nem kapott, ezért is írja, hogy angyalok és emberek Ura, De nem nagyobb, sem egyenlő hatalomban az Atyjánál.

2014. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!