Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha a teremtés és az...

Mi van ha a teremtés és az evolúciós ősrobbanás elmélet nem zárja ki egymást?

Figyelt kérdés

Hogyha az ősrobbanás előtt a kiindulópontnál tulajdonképpen semmi nem volt, akkor abból nem lehet egy ilyen világ.

Viszont nem lehet az, hogy Isten először atomokat meg ilyesmiket teremtett és aztán azt formálta, és végülis a bibliai sorrrend is meg lehetne így, meg nem zárná ki egymást a két elmélet.


2008. júl. 21. 19:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, te mondtad, hogy azért nincs evolúció, mert a természetes szelekció milyen kegyetlen dolog. Sajnos azonban a természetben alapvetően ilyen kegyetlenül történnek a dolgok. Gondolj arra mindig, amikor húst eszel, hogy ezért bizony egy állatnak meg kellett halnia! Ez nem kegyetlenség? Mégis létezik. Az evolúció sem kegyetlenebb ennél, a rókának ennie kell, fog magának nyulat. Amelyik nyúl gyorsabb, azt nehezebben fogja meg, amelyik jobban beleolvad a környezetébe, azt nehezebben veszi észre.
2009. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
37%

DE a makroevolúció nem erről szól csupán.Plusz azért mi emberek nem gyilkolhatjuk egymást éhségből.(Mózes:Ne ölj!)

Én a Bibliában hiszek.www.ertem.click.hu

Az állatok se ilyenek voltak az ősvilágban,és a messiási korszakban se ilyenek lesznek.(vö.Ézsaiás)

Ami most van,az nem ilyen volt, és nem is ilyen lesz,most még a sátán uralja a világot,és a hitetlenek elméjét.(bocs,de ez nem a középkor,de igaz)

2009. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy te olvasod is az általad ajánlott hivatkozásokat? Csak mert az ÉRTEM hívei sem tagadják a természetes szelekció tényét, csak azt, hogy ez új fajokat is kialakíthat. A te meghatározásod alapján az ÉRTEM elmélete éppen olyan kegyetlen, mint az evolúció.
2009. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
62%

Az Értem mozgalom alapítói között van, aki a Bibliában hisz.Pld:Dr.Tóth Tibor

Ajánlom figyelmedbe könyvét:Tudomány,hit világmagyarázat

Az evolúcióban nem hisznek természetesen a tagok,de van, amiben eltérő a vélemény,mert más valláshoz tartoznak.Pld.A fő alapító Krisna tudatú.

Egyébként úgy tudom, az evolúcióban hívő tudósok között is sok a vita, ellentmondás.Erről van is egy filmem.

2009. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

Az ÉRTEM írásai tele vannak tárgyi tévedésekkel és önellentmondásokkal. Ha kritikus szemmel olvasod az érveiket, kártyavárként omlanak össze.


[link]


[link]


[link]


[link]

2009. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem igaz.De Darwinra igen.www.ertem-click.hu
2009. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
75%

"Ez nem igaz.De Darwinra igen.www.ertem-click.hu"


Olvastad már a Fajok eredetét? Össze tudnád foglalni az evolúcióbiológia mai állását? Hallgattál valaha is a témába vágó előadásokat? Vizsgáztál belőle szaktekintélyeknél?

Mivel érvelési és szellemi képességeid alapján kétlem, hogy akár a biológiaérettségi is meglenne, először inkább tájékozódj _objektív_, tudományos forrásokból, mielőtt hülyeséget beszélsz. (Nem. Az "én apukám úgyis erősebb"-típusú fenti "érvelésed" nem ér semmit.)

2010. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Tom Benko ***** válasza:
83%

Ad1: Az ősrobbanás elmélete nem azonos az evolúcióval. Az evolúció bizonyos rendszerek viselkedését írja le, az ősrobbanás pedig a megfigyelt világ keletkezését.

Viszont a teremtés és az ősrobbanás nagyon nem fedik egymást. Az ősrobbanásra nagyon tapasztalati bizonyítékaink vannak, a teremtésre meg semmi.

2012. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
17%

Akkor írd be a gugliba, hogy "ősrobbanás" és az első oldalon fogsz találni elég eltérő véleményt is neves tudósoktól. Mindenesetre a "bizonyítottsághoz" nagyon messze van, csak egy hipotézis, mely azért született, mert jól beleillik a naturalista világképbe. Ha valami viszont kártyavárként fog összeomlani, akkor az a materialista világkép!


Ma már sokkal, de sokkal valószínűbb a tervezettség hipotézis valósága. A mikrobiológia és általában a korrekt tudományos tények szaporodásával, egyre messzebb kerülünk az "irányítatlan természeti folyamatok szükségszerűségének" a meséjétől.

2012. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Tom Benko ***** válasza:
67%

Hm. Beírtam. Neves tudósokat nem látok, csak maghar akadémia és astronet jellegű retardáltakat, akik ellene lennének.

Tudod, még mindig a legstabilabban álló elmélet.

2012. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!