Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek "Schrödinger...

Ozmium42 kérdése:

Mi a véleményetek "Schrödinger macskájáról"? A kvantummechanika ehhez kapcsolódó tételével felfedeztek vallási analógiákat?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 00:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Adok egy újabb szempontot: Szentháromság tan a szuperpozíció tükrében.


Egyébként az elektronok szuperpozíciójára olyan megfigyelések világítanak rá, mint a konjugált kettős kötések, vagy az aromás gyűrű kötéseinek a hossza, ami a várt lehetséges (hosszabb egyszeres és rövidebb kétszeres) kötéshosszak között félúton van, pedig "másfélszeres" kötés nyilván nem lehet, mert nincs "másfél elektron".

2014. márc. 20. 19:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Az elektron nem "kötést" alakít ki, hanem eloszlik a rendelkezésére álló helyen.

Nyilván a törzselektronok leginkább egy atommag körül vannak, és a vegyértékelektronok oszlanak el.

Fémben pl. az egész fém térfogatában ott van egyszerre minden vegyértékelektron.

2014. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sokkal több értelme lenne, ha kifejtenéd jobban ezeket a nézeteidet itt. Akkor arra lehetne reagálni.
2014. márc. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
47%

Amikor mindkét tésen átmegy az elektron vagy foton, akkor csak úgy tud hulláminterferenciát alkotni, ha tudja hova kell becsapódnia, mivel valójában csak egyetlen résen megy át.


2 magyarázat adható csupán :


- Az elektronnak van tudata és tudja hova kell becsapódnia


- Mi a tudatunkkal hatunk az anyagra, mert mikor figyelünk akkor csak egyik résen megy át, de mikor nem mindkettőn. Azaz a mi tudatunk hat az anyagra


Lényeg : Mindenféleképpen megjelenik a materialista tudománytól távoli TUDAT. Vagy a mi tudatunk hat az eseményekre vagy minden anyagnak is van tudata. a lényeg az, hogy a tudat megjelenik ! Ergó győzött issten

2014. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mai kérdés, de gyakorló elmebetegek szépen osztják a hülyeségeiket.



"akkor csak úgy tud hulláminterferenciát alkotni, ha tudja hova kell becsapódnia, mivel valójában csak egyetlen résen megy át. "


A kétrés kísérlet a komplementaritás elvére világít rá. Tulajdonképpen ha megmérjük a részecske pontos helyzetét, azzal összeomlasztottuk a valószínűségi, lehetséges pozíciókat leíró hullámfüggvényt és részecskeként detektáljuk. Ha nem mérünk és nincs információnk az elektron pozíciójáról megmarad a hullámfüggvény és kialakul az interferenciakép. De ez akkor is igaz, ha mindezt gép végzi, teljesen automatizálva.


Fontos adalék a "which-path information" kísérletek eredménye. Itt a nyitott-zárt átmenetek a réseken folyamatosan változtak a kísérlet során és az interferenciakép változott aszerint, hogy mennyi információt szereztek a részecskéről.


Tehát látható, hogy a tudatosság itt nem játszik szerepet, a mérés az ami (akár lehet teljesen automatizált is) eldönti az eredményt.

2014. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!