Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallasi kerdes Jezust mikor...

Hajdu Peter kérdése:

Vallasi kerdes Jezust mikor fogtak el melyik honapban es napon . A keresztre feszites a punkösd napjan törtent aprilis 17- 18 an . Mikor volt az utolso vacsora? Hany apostol volt ott?

Figyelt kérdés
Ha nincs pontos datum akkor is kerem valaszoljon valaki ha tudja honap szerint , vagy iras szerint
2014. ápr. 5. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A keresztrefeszítés HÚSVÉTKOR történt a legenda szerint, nem pünkösdkor.
2014. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A keresztre feszítés Niszán hónap, ez a zsidó naptár első hónapja, a tavasz első újholdja Niszán hónap 1-e. Ezen hónapban, 14-én történt az áldozat. Mivel évre pontosan nem lehet tudni, csak következtetni, hogy melyik évben volt is ez, így pontos dátumot nem lehet bizonyossággal kijelenteni.


[link]

2014. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pünkösd napján a szentlélek kiáradása történt. A keresztrefeszítés helytelen kifejezéssel húsvétkor, azaz a pászka vacsora előtt történt, a halála akkor, amikor a pászka bárányt meg kellett ölni.
2014. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


A Zsidó naptár szerint idén áprilisra tehető Jézus letartóztatásának és kivégzésének idő pontja.

A hold naptár szerint Niszán hó 14.-én halt meg ami 2014-ben április 14-én hétfőre esik naplemente után az


Bár Jézus nem adott parancsot a pünkösd, vagy is a mennybe menetele meg emlékezésére, de a pünkösd szó azt jelenti, hogy ötvenedik, vagy is a feltámadása után 50 nappal ment fel Jézus vissza az atyjához.


(Niszán 9-e eseményei [nappal])április 9.

Jézus szamár háton bemegy Jeruzsálembe,

(Niszán 10-e eseményei [nappal])János 12:20–50

(Niszán 11-e eseményei [nappal])

Tovább tanít, a szegény özvegyasszony két fillérjéről, beszél, és elmondja az utolsó napok jeleit

) Lukács 21:1–36

(Niszán 12-e eseményei [nappal])

Jézus elmondja, hogy elárulják, és kiszolgáltatják a Papi előljáróknak, Júdás megbeszéli az árát az árulásnak a Főpapokkal

Máté 26:1–5, 14–16; Lukács 22:1–6


(Niszán 13-a eseményei [nappal]) Máté 26:17–19; Márk 14:12–16; Lukács 22:7–13

Kovásztalan kenyerek első napja a Tanítványok elkészítik a pászkát a Jézus által megadott helyen


(Niszán 14-e eseményei [naplemente után]) Júdás elmegy elárulni, a 11. apostollal elfogyasztja a pászkát, még tanít nekik az alázatról egy két dolgot, megmossa a lábukat, és azután kimennek a kertbe és Innét felgyorsulnak az események


János 13:1–5; 14:1–3

2014. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kijavítanám a negyedik válaszolót.


Jézus Niszán hónap 10-én ment be Jeruzsálembe, és nem 9-én. Ezt Márk evangéliumából visszaszámolható. Ez párhuzamos azzal, hogy a pászkabárányt Niszán hónap 10-én kellett kiválasztani, elkülöníteni:

2Móz 12,3 Szóljatok Izráel egész gyűlekezetének, mondván: E hónak tizedikén mindenki vegyen magának egy bárányt az atyáknak háza szerint, házanként egy bárányt.

2014. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt is olvastam:


a Biblia sehol sem állítja, hogy Jézust

pénteken feszítették keresztre és pénteken halt volna

meg. Az Ige azt amondja, hogy Jézust a sabbat előtti

napon keresztre feszítették...A Biblia nem hagy

bennünket magyarázat nélkül arra vonatkozólag, hogy

itt melyik sabbatról van szó...nem a heti sabbatot

megelőző nap (ami péntek) volt ez, hanem a paska

sabbatját megelőző nap. a páska azonban abban az

évben egy csütörtöki napra esett.

2014. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!