Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Visszatértem a világba újjászü...

Visszatértem a világba újjászületett keresztényként. Van még esélyem?

Figyelt kérdés

Mert lehetetlen dolog, hogy akik egyszer megvilágosíttattak, megízlelvén a mennyei ajándékot, és részeseivé lettek a Szent Léleknek, 5 És megízlelték az Istennek jó beszédét és a jövendő világnak erőit, 6 És elestek, ismét megújuljanak a megtérésre, mint akik önmagoknak feszítik meg az Istennek ama Fiát, és meggyalázzák őt. 7 Mert a föld, amely beissza a gyakorta reá hulló esőt és hasznos füvet terem azoknak, akikért műveltetik, áldást nyer Istentől; 8 Amely pedig töviseket és bojtorjánokat terem, megvetett és közel van az átokhoz, annak vége megégetés. Zsidó 6.6



1.5 hónapig nem gyakoroltam a vallásom és bűnben éltem és azóta nem érzem a Szent Szellemet. meg is változtam. Akik hasonló cipőben járnak, keressenek fel!



2014. máj. 1. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hasonlo cipoben jarok. Szerintem ismered tetteid kovetkezmenyeit is…

Szerinted ha egy viragot nem locsolunk es nem gondozunk azzal mi tortenik?

2014. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

A kereszténység nem egy érzelmi vallás.

Ugyan, mire születtél újjá? Mit jelent ez?

Mi a súlyos bűnöd? A szerelem?

2014. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Szent Szellem csak a hitgyülisek "találmánya".
2014. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

103. zsoltár:


Nem perel mindvégig, nem tart haragja örökké. Nem vétkeink szerint bánik velünk, nem bűneink szerint fizet nekünk. Mert amilyen magasan van az ég a föld fölött, olyan nagy a szeretete az istenfélők iránt. Amilyen messze van napkelet napnyugattól, olyan messzire veti el vétkeinket. Amilyen irgalmas az apa fiaihoz, olyan irgalmas az Úr az istenfélőkhöz. Hiszen tudja, hogyan formált, emlékszik rá, hogy porból lettünk.



1 János 1:9


Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól.


Kulcs: őszinte bűnbánat és visszafordulás Istenhez.


Egy Római Katolikus

2014. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

62 %os

Baromsagot ne irj ha nem tudod mirol van szo. Nyisd ki a Bibliat es meglatod, hogy a Szent Szellem nem vallas, nem hitgyuli hanem a hit egyik fo eleme.

Senki nem talalta fel, a Szent Szellem maga az Isten.

2014. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

@22:27


A válaszíró Bibliájában nincs olyan, hogy "Szent Szellem", mint ahogyan a nagy magyar Bibliafordítások (Káldi, Károli 1908., 2011. revideált) vagy éppenséggel a Szent István Társulat által kiadott katolikus fordítás, vagy a Magyar Bibliatársulat által kiadott 2014-es revideált új protestáns fordításban sem, ami nemrég jelent meg. (Tudom, mert ezek nekem mind megvannak)


Nincs "Szent Szellem", hanem helyette "Szent Lélek" van a fordításokban. A "szellem" kifjezés valóban a pünkösdi karizmatikusok egyik sajáos kifejezés, máshol nem lehet hallani. Valahogy úgy, mint ahogyan a "Jehova" név is csak a Jehova Tanúinál fordul elő.

2014. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

6/6


Negy ev Biblia ismeretet es vallas tortenelmet tanultam. Erettsegiztem is ebbol a tantargyakbol, az elozobol 5os voltam a masikbol 4.5 ot kaptam. Azt hiszem tudom mirol beszelek. A Bibliat 3 kulombozo nyelven olvastam.

A Szent Lelek es Szent Szellem ugyanaz, az egy mas tal teszta, hogy milyen forditast veszunk elo.

2014. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

@22:54


"Negy ev Biblia ismeretet es vallas tortenelmet tanultam. Erettsegiztem is ebbol a tantargyakbol, az elozobol 5os voltam a masikbol 4.5 ot kaptam. Azt hiszem tudom mirol beszelek. A Bibliat 3 kulombozo nyelven olvastam."


Most én is elkezdhetném sorolni, hogy nekem milyen érdemeim vannak a Biblia ismeretemet illetően de van értelme? Jézus nem járta ki a rabbi iskolákat, mégis bölcsebb volt, mint kora vallási vezetői, és gyakorolta is azt, amit vallott. Arról nem is beszélve, hogy a mai hittudomány nem igen van összhangban a Szentírással. Elég, ha annyit mondok, hogy "történetkritika", gondolom érted, miről van szó. De ha mindenképpen a tekinélyeknél akarunk maradni, akkor a nagy magyar Bibliafordítások közül egyik sem részesítette előnyben a "szellem" kifejezést. Ez azért mondd valamit.


"A Szent Lelek es Szent Szellem ugyanaz, az egy mas tal teszta, hogy milyen forditast veszunk elo."


Természetesen mind a két kifejezést ugyanarra az isteni személyre alkalmazzák, ezt nem is vonom kétségbe. Előbbi azonban elfogatottabb a magyar keresztényeknél, mint utóbbi.

2014. máj. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8/8


En nem elorukkolni akarok a diplomaimmal hanem azt szeretnem elmondani, hogy a ket dolog egy es ugyanaz. Itt valaki elobb azt allitotta, hogy az egyik a hitgyulisek talalmanya, a Szent Szellem.

Arra akartam utalni, hogy a ket dolog ugyanaz, osztan ki mit hasznal az a sajat szive dontese. Ezek utan, van aki Istent Istennek mondja van aki Jehovanak, megis a ketto ugyanaz.

Annyit szerettem volna mondani, hogy Szent Lelek/ Szent Szellem jelentese ugyanaz, a Szent Haromsag ugye, az Atya, Fiu, Szent Lelek.

Ugyhogy a Szent Szellemet nem Nemeth Sandor talalta fel, ez Isten resze, Isten meg engem es a tobbi 7 milliard embert "talalta" fel.

2014. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


A tékozló fiú példázata éppen egy olyan emberről szól, aki otthagyta az atya házát, és messze földre ment, ahol a kikért örökségét eltékozolta, mégpedig bűnre. Miután utolérték a bűn következményei, magába szállt, és elhatározta, hogy visszamegy az apja házába, és vissza is ment. Amikor az apja meglátta, elé futott, megölelte, felöltöztette és ünnepséget rögtönzött mondván, hogy ez a fiú elveszett, de ismét megkerült.


A Zsidó levél idézett része nem rád vonatkozik, hiszen az ötödik fejezetben éppen a kiskorúságról beszél a szerző - szerintem Pál apostol, de erről megoszlanak a vélemények. Azt írja, hogy ez idő szerint már tanítóknak kellene lennetek, de ismét tejre van szükségetek. Ez vonatkozik rád, legalábbis az, hogy tejre van szükséged. A tej olyan táplálék, amit az anyabirka lelegelt a réten, lenyelte a bendőjébe, majd újra megrágta, ismét lenyelte a recés és a százrétű gyomrába, ahol az egész táplálék átment egy fermentáción, és végül belekerült az oltógyomorba, ahol az állat megemésztette, a vékonybélben felszívódott, majd a tejmirigyeken keresztül kiválasztódott, amit a kisbárány megihat az anyja tőgyén keresztül. A kisbáránynak még nincs kifejlődve az összetett gyomra, még csupán az oltógyomra működik, ezért ha legelne a réten, akkor mindenféle fermentáció nélkül kerülne az oltógyomrába, ahol a felnőtt állat is csak akkor tudja megemészteni a táplálékot, ha már megerjedt. Ezért van szükség a tejre. Bibliai értelemben az nevezhető tejnek, ami hasonlóképpen átesett már egy érési szakaszon, azaz nem te legelted le a mezőn. Ahogy Pál apostol mondja, a betű megöl, de a szellem megelevenít. A Biblia önmagában nem képes életet közvetíteni, mivel csupán papír és nyomdafesték, azaz nem hordozója az életnek, hanem csupán a Szent Szellem természetfeletti munkája által válik szellemmé és életté. Na, erre van szükséged: szellemre és életre. Ezt a táplálékot, ami az Isten Beszéde, az Élő Egyházban kaphatod meg. Enélkül lehetetlen fejlődni. Ezután jön a Zsidó 6-ból ismert keresztény alaptanításokban való meggyökerezés, ami által az ember beléphet az érett korúságba, de ezt csak akkor teheti meg, ha Isten megengedi (Zsd 6,3). Isten nem engedi tovább a szellemi nebulókat, hanem újra és újra visszaküldi őket a szellemi iskolapadba, mindaddig, amíg nem sikerül lerakni a keresztény élet alapjait jelentő alaptanításokat, amíg azokat nem építi be az ember az életébe. A Zsidó 6,4-től kezdődő rész éppen azt igyekszik megmagyarázni, hogy miért fontos, hogy a keresztények ne léphessenek be az érett korúságba úgy, hogy nincsenek erre felkészülve. Ha az ember már belépett az érett korúságba, de ebben az állapotában elfordul Istentől, arra vonatkozik az, amit idéztél. Ez nem az újjászületett, Szent Szellemmel betöltött hívők összességét jelenti, hanem csak azokat, akik már Isten szemében nagykorúaknak nevezhetők, és biztosíthatlak, hogy százalékos arányban kifejezve nagyon kevesen vannak, akik ezt már elérték.


Ezért azt javaslom, hogy térj vissza az Egyházba, és kérj segítséget olyan emberektől, akik hatékony segítséget tudnak nyújtani neked! Ne engedj a Diabolosz vádlásának, nincs vége a dalnak, csupán a bűnt kell kidobni az életedből, ezt sem a magad erejéből, és mehetsz tovább! Azt azonban még el kell mondanom, hogy a bűn mélységétől függően olyan ez, mint egy levágott, de visszavarrt végtag. Hónapokra, évekre lehet szükség a teljes gyógyuláshoz, visszaidegződéshez. Ez azt jelenti, hogy amennyiben súlyosabb dologról van szó, nem kezdheted ott, ahol abbahagytad, hanem egy rosszabb helyről kell indulnod, akár nulláról, ahhoz hasonlóan, mintha egy futóversenyen abbahagynád a futást, a mezőny pedig elhúzna tőled. Ha újra elkezdenél futni, akkor hátrányos helyzetből indulnál.


Én hosszú évekig voltam távol az Egyháztól, és amikor visszamentem, ugyanazt éltem át, mint a tékozló fiú. Még csak rosszindulatú megjegyzésben sem volt részem, Isten pedig azonnal körülvett a szeretetével. Persze, egy istenfélő ember soha nem játszadozik a kegyelemmel, és nem gondolja, hogy várok még a visszatéréssel, hiszen tisztában van vele, hogy Istennek bármilyen nagy a kegyelme, ki lehet belőle zuhanni. Isten nem vádol téged sem, hanem hív, hogy térj vissza Hozzá. Ő ismét megtisztít, sőt, ha kell, újra és újra. Csak mindig legyél számára elérhető, és amennyire rajtad áll, igyekezz, hogy végleg szakíts a bűnnel, ha pedig újra legyőzne, akkor megint Istenhez kell járulni, Aki minden alkalommal megbocsát és megtisztít, és előbb-utóbb eljutsz a teljes tisztaságra, legkésőbb a Mennyben. De a Biblia azt mondja a Példabeszédek 4-ben, hogy "az igazak útja olyan, mint a hajnal világossága, amely minél tovább halad, annál világosabb lesz a teljes délig".

2014. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!