Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék kilépni a katolikus...

Szeretnék kilépni a katolikus egyházból. Hiszek Istenben, tisztelem is, de nem akarok semmilyen egyházhoz tarozni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ha nem tartozom sehová de imádkozok és hiszek Istenben ugyanúgy fog "szeretni" Isten mint azt aki katolikus vagy református vagy más vallású?
2014. máj. 26. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Isten nem létezik. Ha kilépsz, akkor lehet, hogy a hívők nem fognak téged szeretni. Ha hiszel Istenben, akkor szerintem nincs értelme kilépned. Vagy esetleg származik hátrányod belőle ha maradsz?
2014. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Még nem hallottam olyanról, hogy ki kellene lépni. Egyszerűen, ha nem tartod Magad az adott valláshoz, nem vagy a része. Ennyi.

Nem kell kilépned és nem kell pl. adót fizetned a katolikus egyháznak (bár azt gondolom, hogy ezt eddig sem tetted).


Abban hiszel, amiben akarsz.


Azt pedig mi nem tudjuk megmondani, hogy Isten így is szeretni fog -e. Ez szintén hit kérdése.

Általában amúgy is minden vallásban azt gondolják, hogy csak azokat szereti Isten, akik az ő vallásukat követik.

2014. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Én nem támogatom a katolikus egyházat, mivel a történelem folyamán olyan mértékben eltért a Bibliától, hogy nem hiszek abban, hogy helyreállítható lenne, különösen azért nem, mert a változtatás szándékát sem látom rajtuk. De ha nem tartozol az Élő Egyházhoz, akkor az A.K. keresztben le fog nyelni. Egy bölcs tanító a mentőmellényhez hasonlította a személyes üdvösséget, ami a víz fölött tart ugyan, de nem véd meg a hidegtől, vagy a cápáktól, ráadásul a tengeren hánykódni egy mentőmellénnyel étlen-szomjan még optimális időjárási viszonyok között, cápamentes vizekben is hamar végzetessé válna. Éppen arra adatott az Egyház, hogy ezeket biztosítsa: Az ételt, az italt, a megfelelő klímát és a ragadozókkal szembeni védelmet. A Biblia a juhokhoz hasonlítja a hívőket, a gyülekezetet pedig a nyájhoz. A juhok nem magányos lények, hanem szükségük van a nyájra és a pásztorra. Úgyhogy azzal ugyan egyet értek, ha el akarsz jönni egy olyan gyülekezetből, ahol nem igazán működnek a dolgok, de azzal nagyon nem, ha ezt a semmire akarod lecserélni. Ez azonban a te döntésed és felelősséged.
2014. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem az én választásom volt, hogy katolikus legyek. Az viszont az én választásom, hogy őszontén hiszek Istenben.

Nem akarok egy olyan valláshoz tartozni, akik a történelem során emberek százezreit ölte meg /pl. keresztes háborúk, inkvizíció/, akik vizet prédikálnak és bor isznak /pl. cölibátust fogadnak és mégis élnek nemi életet, vagy aki nincs velük az ellenük van/ Tudom, más vallásnak is vannak "fekete foltjai", de én pont ezért nekarok egyikhez sem tartozni. 3 éven át dolgoztam egy katolikus szervezetnél, hát meg van az okom amiért nem akarok katolikus lenni. - ezt nem szeretném részletezni.

2014. máj. 26. 19:04
 5/23 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 'kilepni' csak ugy tudnal, ha a pap/plebanos es tanuk elott kijelentened, hogy mas vallast akarsz felvenni.
2014. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát ez a probléma: nem akarok hozzájuk tartozni,de más valláshoz sem, attól én még hihetek Istenben. Nem hitetlen akarok lenni, hanem csak "vallástalan".
2014. máj. 26. 19:26
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

Őszintén? nem értem a gondod. Nem tartozol sehova. Kész. Az hogy "ugyanúgy fog "szeretni" Isten " -azt nem lehet megválaszolni, de nem azért mert mint azt a szétesett sötét szívűek mondják,hogy "nincs I.", hanem azért ,mert ez nagymértékben (vagy teljesen) attól függ, hogy te mennyire szereted és keresed Őt. És mi ezt nem tudjuk egyedül te és a Jóisten. Mi csak azt látjuk, itt pattogsz a méltatlan katolikusok miatt. Ahelyett, hogy a szentekkel, vértanúkkal és a skolasztikusokkal foglalkoznál. Vagy Böjte Csabánál szolgálnál. Vagy mással, a ragyogó szellemiség Aquinói Szent Tamással. Volt elég jó és példaerejű katolikus, de aki haragszik a világra és magára, az a méltatlanokat nézi. Miért mondom? mert ez összefügg ám. Pl Meister Eckhardt domonkosrendi szerzetest olvasni. Őt az inkvizítorok halálra ítélték, mert nem értették. Az inkvizítorok nevét csak az áskálódók dédelgetik - Meister Eckhart szavai pedig fénylenek 700 éven át ragyogva. Én őt olvasom. Ahány ház, annyi szokás.


Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Jak4;8

2014. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem érdekli, hogy ki milyen vallású, hanem aki megtartja és megcselekszi a beszédét, az nem fog ismerni nyomorúságot.

Azt jól teszed ha otthagyod a nagy paráznát, de van Isten Fiának menyasszonya is. Nem minden egyház parázna. :-)

2014. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mindenképp tartozol az egyhához, mert az egyetlen létező egyháztól, az emberiségtől magadat elvágni nem igen tudod. Legfeljebb ideológiákkal. Hogy ezen az egyházon belül te mit teszel, az a te dolgod, lehetőséged és felelősséged.

2014. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pendulum92 ***** válasza:

Meg vagyok keresztelve, elsőáldozó is voltam, de nem tartom magam semelyik egyházhoz tartozónak sem.


Téged ez miért zavar az, hogy vannak ilyen "bélyegek" rajtad?

2014. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!