Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus egyház...

A római katolikus egyház védőszentjei között szerepel a Flóra név?

Figyelt kérdés
Jövőhéten keresztelője lesz a kislányomnak , kit Fanninak hívnak , így mondta a pap , hogy védőszentet kell neki válasszunk . Én a Flórát szeretném , de nem tudom , hogy a katolikus egyház elfogadja-e .Ha igen , akkor minek a védőszentje ? Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm :)
2014. jún. 4. 12:34
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:

Van egy Szent Flóra (Florentina) spanyol szent.

[link]

2014. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Nem fogsz szeretni, kedves kérdező, de egyrészt csak egy kattintás lett volna a google-ban, első találat. Másrészt védőszentet általában nem aszerint választ az ember, hogy melyik név tetszik, hanem hogy melyik szent élete lehet példaértékű. De ez csak az én szurkálódásom.
2014. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyél dömper :P
2014. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindegyik szent élete példaértékű ..azért szentek. És amúgy megnéztem a googlén is , és ott azt írta róla , hogy a virágok szentje . De nálam az volt a kérdés , hogy a római kat. egyház elfogadja -e ?
2014. jún. 4. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Fanni a Franciska becézett formája, ami szent név.
2014. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen :)
2014. jún. 4. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!