Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy mielőtt elbukott...

Igaz, hogy mielőtt elbukott volna Sátán, angyalként Sataniel volt a neve?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 15:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*vagy éppen Satanel
2014. jún. 8. 15:46
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Igaz. Magas rangú angyal volt. A magas rangnak köszönhetően közel volt Istenhez és látta, hogy Isten valójában nem az, akinek mutatja magát. Ezért fuvalkodott fel, hogy a helyébe lépjen. Sátán látta, hogy mi az igazság, ezért úgy gondolta, hogy a valódi igazság nála van, ezért akart Isten lenni. Erre mit lépett Isten? Megfosztotta rangjától és letaszította a földre. Ezzel megmaradt Isten "tekintélye".
2014. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Isten egy zsarnok.
2014. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sataniel nevet nem is hallottam még o.O
2014. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Eddig én se hallottam erről, csak ma olvastam egy oldalon, hogy állítólag így nevezték.
2014. jún. 8. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:

" Helel-Lucifer legendáját az i. e. 1. században kapcsolták össze Sátánnal; ez megfigyelhető például az Ádám és Éva könyve vagy a szláv Énókh könyve című apokrif iratokban. Az utóbbi szerint SÁTÁN-SATANIELT túlzott büszkeségéért levetették a mennyből, és azóta a levegőben repül a mélység felett."


Wikipédia: Lucifer

2014. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. jún. 8. 16:59
 9/12 KZitus ***** válasza:
8%

Szervusz


Minden, amit megtudhatsz Sátánról, az a Bibliában van feljegyezve róla.

Amit kérdeztél, az nincsen a Bibliában. Tehát nem igaz.

Az természetesen másik téma lehet, hogy az emberek miket találnak ki róla, vele kapcsolatban. Vagy lehet, ez is Sátán munkája? Hiszen ő a legnagyobb REJTŐZKÖDŐ :(

2014. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Isten első angyala Satanel volt... A héber él (=isten) végződés utal az angyali mivoltra. Amíg a ,,mennyben volt,, addig Satanel volt a neve, utalva rá, hogy Ő isten angyala. De miután elhagyta istent és a mennyet simán Sátán lett.


Persze ebből semmi sem igaz, mert Sátán SOSEM volt angyal!

Ő nem az, akinek a keresztény birkák gondolják!

[link]

2014. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!