Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a református...

Mi a véleményetek a református emberekről?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben ezen az oldalon több ilyen jellegű kérdést olvastam, és reformátusként már én is kíváncsi lettem...
2014. jún. 23. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Semmi, mert minden ember más, nem áll szándékomban általánosítani. Egyszerűen hülyeségnek tartom a hitüket, főleg az eleve elrendelést, de ennyi.
2014. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem túl sok politika van ebben az egyházban, ezt nem kedvelem. Meg nem értek egyet az eleve elrendeléssel.
2014. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem az egyházról meg a politikáról, hanem az emberekről.
2014. jún. 23. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:
De nem tudunk semmit sem róluk, csak a vallásukat, akkor mit mondjunk róluk? Elvileg én is az vagyok, meg a szerelmem is, de ettől még szinte teljesen különbözünk.
2014. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerinted egy felekezet adja az ember személyiségét? :)

Nem tudok úgy véleményt mondani, míg meg nem ismerem az összes reformátust a világon jó alaposan. De akiket ismerek, azok csak vallásos templombajárók, majd hazamenvén folytatják tovább a bűnben fetrengést. Ha őket venném alapul, annak te örülnél? Szerintem kicsit sem lenne igazságos.

2014. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azok alapján, akiket ismertek :)
2014. jún. 23. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Én református családban nőttem fel, református táborban tértem meg 15 évesen, és a Ráday utcába jártam teológiai előkészítőbe 18 évesen. Végül a műszaki pályát választottam, és felekezet tekintetében is máshol találtam meg a helyem. Meggyőződésem szerint a református hit önmagában is elvezet Krisztushoz, és a megszentelődés egy bizonyos fokáig tökéletesen kielégíti egy átlag hívő lelki életét. Nekem nagyon sok református barátom van, akik komoly hívő emberek, és csak jót és szépet tudok róluk mondani.


Való igaz azonban, mint minden nagyegyháznál itt is fennáll annak a veszélye, hogy a mennyiség a minőség rovására megy, sok olyan ember is jár, aki csak vallásos, de nem hívő, és - ahogy az előbbiek is írták - sajnos a politika is beleszól az egyház életébe. Én a csecsemőkeresztséggel, az államtól kapott hitéleti támogatással nem értettem annak idején egyet, ezért váltottam.


Üdv. Péter

2014. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!