Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Újjászületett keresztényekhez...

Újjászületett keresztényekhez szól a kérdésem. Csak Jézus Krisztus űz démonokat, igaz?

Figyelt kérdés

Tehát az nem fordulhat elő, hogy valami überravasz gonosz szellem kiűzi belőlem a démonokat, és meggyógyít, hogy becsapjon? Azt hogy miért merült fel ez a kérdés, most nem írom ide, mert új szerver kellene a honlapnak.

Még egy kérdés: Ha a Biblia Istenét szólítom meg, akkor csak ő válaszolhat? Bűnvalló imát csak ő igazolhat vissza (hogy megbocsát)?



2014. jún. 28. 08:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha te őszinte szívvel közeledsz Istenhez, készen arra, hogy bármilyen tradíciót, emberi okoskodást és prekoncepciót kidobj az életedből, amit Isten leleplez előtted, akkor Isten nem fogja hagyni, hogy a gonosz bezavarjon a képbe, azaz nem leszel becsapható. A Sátán csak azokat az embereket tudja becsapni, akik bizonyos megfontolások miatt hajlamosak, hajlandóak a lelkiismeretüket megerőszakolni. Derek Prince fogalmazta meg így, hogy amennyiben bármilyen hamis tanítást vagy eretnekséget el kezdenénk vizsgálni, a dolog gyökerénél találnánk egy szennyes lelkiismeretet. Ezzel a legmesszebbmenőkig egyetértek. Például, a jehovizmus gyökerénél Charles Taze Russel Pokoltól való félelme található, ami beszennyezte a lelkiismeretét.


Jézus azt mondta, hogy ha a Mennyei Atyától Szent Szellemet kérünk, akkor nem fogunk Tőle mást kapni: kenyér helyett követ, tojás helyett skorpiót, hal helyett kígyót. Ez vonatkozik a te kérdésedre is. De fontos, hogy kész legyél hallgatni a lelkiismeretedre, amikor Istenhez közeledsz, és ne téveszd össze a lelkiismereted hangját, a tradíciók vádlásaival és az emberi okoskodások hazug érveléseivel. A lelkiismeret az emberi szellem hangja, nem véletlenül hívják csendes hangnak is. Csendre és időre van szükség ahhoz, hogy az ember meghallja. Ha a Példabeszédek 4,20-23 szellemében megmaradsz, akkor becsaphatatlan leszel, mert a kegyelem mindig meg fog őrizni.


Azokat azonban, akik nem a lelkiismeretükre hallgatnak, hanem bármi másra, azokat könnyedén megtévesztheti a Sátán, még akár a démonoktól való szabadulás tüneteit is képes bevetni, hogy elhitesse valakivel, hogy megszabadult. A gyümölcsök azonban árulkodóak. Ha a szabadulás gyümölcse a valódi felszabadultság, a Bibliaolvasásra, imádkozásra, gyülekezeti közösségre való felszabadulás, akkor a szabadulás valóban Istentől való. Ha nem, ott lehetnek kérdőjelek, de elsődlegesen a motívumainkat kell tisztán tartanunk, mert tiszta motívumok nélkül a valódi szabadulás sem tud bennünk jó és tartós gyümölcsöket teremni.

2014. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Máté 12,22 Akkor egy vak és néma ördöngőst hoztak ő eléje; és meggyógyítá azt, annyira, hogy a vak és néma mind beszél, mind lát vala. 23 És elálmélkodék az egész sokaság, és monda: Vajjon nem ez-é Dávidnak ama Fia? 24 A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével. 25 Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország, amely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, amely meghasonlik magával. 26 Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa? 27 És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok. 28 Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.


Hidd el kedves kérdező, Sátánnak vagy 1000 féle módszere van arra, hogy téged valahogy becsapjon. Ezért is kell olvasnunk a Bibliát, hogy ne tudjon minket semmivel/senkivel se becsapni :)

2014. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A Szent Szellem vezetése és tanítása pedig nagyon fontos szintén a Biblia olvasása mellett, vagy akár közben is; János 16,13 Ha azonban eljön ő, az igazság Szelleme, útmutatótok lesz a teljes igazságban. Mert nem magától fog beszélni, csak amit hall, azt mondja el, s a jövendőt tudatja veletek.
2014. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
A János 16,13-t Csia Lajos fordításából idéztem, sokkal jobb mint a Károli fordítás és érthetőbb is szerintem. Nem azért írom ezt, mert vitát akarok nyitni, csak fontosnak éreztem megemlíteni.
2014. jún. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi van akkor, ha a Bibliát születésed óta a vallásos varázslás és igézés jelenti ki?

Adott egy ilyen szellemekkel betöltött apa, aki elvileg megtért, jár gyülekezetbe, és otthon órákat tölt azzal, hogy szólja az igé(zés)t. Ugyanazt mondja, ami a bibliában van, meg amit a prédikációkban hall, csak a forrás gonosz. Ki van jelentve a bűn, a megváltás, az Isten a-tól-z-ig, így. És te így térsz meg, merthogy ugye "aki nem hisz, az elkárhozik". Mi történik?

2014. jún. 28. 10:02
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Még a kérdésedre válaszolva: mi is képesek vagyunk arra, hogy démonokat űzzünk, az Úr Jézus Krisztus nevét segítségül hívva; Márk 16,17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.


Viszont ez a szolgálattól is függ, ki mit kapott Istentől. Az biztos, hogy a nyelveken szólás ajándékát minden hívő megkaphatja, hiszen ez a jele annak (mint egy pecsét), hogy meg lettünk keresztelve Szent Szellemben és, hogy Isten gyermekei vagyunk.

2014. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Kérdező inkább azt ajánlanám, hogy ne bonyolítsd túl a dolgokat :D
2014. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem amit kérdezni szerettél volna, de szerintem nem érdemes ilyeneken törnöd a fejed.
2014. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdését, mert bennem is felmerült már, hogy mi van akkor ha démon űz ki démont, hogy átverjen?

Aztán arra a válaszra jutottam, hogy tényleg a Bibliát kell olvasni, de nem emberi magyarázattal, hanem előtte imával és Isten megadja az értelmet. Ez most már biztos. Mert ahogy említették, pl a jehovistáknál látod milyen félremagyarázásokat, mi több Isten káromlásokat okozott a pokoltól való félelem. Új Biblia, új evangélium. Ír erről a Biblia. De ez van az adventistáknál is, akik az ördögűzést tagadják, a poklot tagadják, de a szombatot imádják és ellen white szavait a Biblia elé helyezik.

Tanulmány készült arról, hogy ki lesz jó szektás, érdemes elolvasni, azok elsősorban, akiknek az életben nem jött össze mondjuk egészség, vagyon, vagy valamiért többnek hiszik magukat, mint akik valójában és ezekben a szektákban a kizárólagosság érzését megadják. Végre többnek érzik magukat és mindig elhangzik náluk, hogy a többi felekezet hamis tanítást tanít, és nem is ismerik el a többi embert kereszténynek.

A jehovisták mindenkit lenéznek, az adventisták a szombatot üdvösség kérdésnek tartják, ők két evangéliumot hirdetnek, egyet kifelé csalogatásnak, egyet pedig a már bemerítkezetteknek, akiket meg tudtak fertőzni az ellenwhite tanítással. Náluk bemerítési feltétel is, hogy ennek a nőnek minden szavát el kell fogadni, holott még egy próféciája sem teljesült.

Mindkettő gyűlöli a katolikus egyházat és az ördög egyházának tartja.


Ők emberi tanítást követnek és ezek által vetnek meg minden isteni dolgot, ami viszont le van írva.

Így következik ebből, hogy ha megnézed a tiszta evangéliumot és elhiszed Jézus minden szavát (nem úgy mint ezek!!!), akkor nyugodtan elhiheted, hogy csakis a Szent Szellem segítségével lehet ördögöt űzni, hisz Jézus nem hazudik! Soha! A Bibliát az elejétől a végéig nyugodtan veheted tiszta és szent írásnak, nem kell mindenféle körmönfont magyarázat hozzá, hogy egy-egy beteg tanítást alátámasszanak vele.

2014. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, abszolút egyetértek. Most írom a kis sztorimat ha nem baj, mert nem lesz könnyen emészthető. Aki nem akarja megterhelni magát, ne olvassa el.
2014. jún. 28. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!