Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a buddhistákról?

Mit gondoltok a buddhistákról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, mert érdekel, hogy mások mit gondolnak a buddhistákról :)


1. Ti mit gondoltok magáról a buddhizmusról? Mennyire ismeritek?

2. Mit gondoltok a buddhistákról? Milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban?


Elsősorban ateisták válaszát várom, de írhat bárki :)



2014. júl. 1. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
A buddhizmus rules. Istenkirályság
2014. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

A Buddhizmus keleti vallás, vannak dolgok amiket furcsán szemlél. Az emberek viselkedését viszont jobban fedi, mint a keresztény vallásoknál a gonosz általad cselekszik magyarázatok.


Tisztelik az életet és elfogadják más vallását is. Nagyjából ennyit tudok róluk. Amúgy nem gyávák, a Shaolin Kungfu is az ő találmányuk. Nem találkoztam egy ilyen emberrel sem, nincs személyes tapasztalatom.

2014. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szeressük egymást ***** válasza:
25%
A Buddhisták sajnos mennek a lecsóba.
2014. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a legjobb vallás... a buddhizmus oltárán még nem mészároltak le milliókat, tisztelnek másokat, tisztelik a természetet, nyugodtak, kiegyensúlyozottak. Nem vagyok vallásos ember, meg vagyok ugyan keresztelve, de nagyon tetszik.
2014. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%

Van annak is ezernyi ága, DE


találtam egy idézetet a Dalai Lámától, miszerint ha bizonyítékot szolgáltatnak neki hogy téves a hite, felszámolja az egészet.


Szerintem szaván kellene fognunk!

2014. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Tök jók!!!

Hisznek a Nagákban és a lila elefántban is!!!:)

2014. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

"a buddhizmus oltárán még nem mészároltak le milliókat"

De igen, csak ezt nálunk nem tanítják történelem órán :D


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

1. A Buddhista Főiskolára jártam, tehát valamivel többet tudok róla, mint az átlag. Leginkább az tetszik benne, hogy nem hitre alapul, hanem tapasztalásra, megismerésre.


2. A főiskolán lehetőségem volt megismerni sok buddhistát, ezek között jó néhány szimpatikus ember volt, olyanok, akiktől volt mit tanulni, mert a bölcsességük messze meghaladja az enyémet.

Persze volt példa az ellenkezőjére is, a buddhisták sem mind szentek :)

2014. júl. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Tényleg mészároltak le milliókat a buddhizmus nevében? :O Erről én tényleg nem tudtam... valami linket tudsz adni?
2014. júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A mongolok is buddhisták voltak. Dzsingisz Kán 40 millió embert mészároltatott le. Ez több mint amit Sztálin mondhat.
2014. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
A mongolok úgy tudom sámánisták/pogányok voltak. Nem buddhisták...
2014. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!