Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A páromnak volt romai kat...

A páromnak volt romai kat egyházi esküvője. ápr-ban beadta az egyházi esküvő érvénytelenítését, mennyi idő, míg megérkezik az érvénytelenítés?

Figyelt kérdés

Máj-ba mindenféle képpen szeretnénk esküvőt. HA valakinek bármilyen tapasztalata van erről, kérem irja le. Nagyon fontos a számomra.


Előre is köszönöm


2010. jan. 6. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Ha jól tudom, a katolikus esküvő nem felbontható. A katolikusoknál nem lehet érvényteleníteni, lásd VIII. Henrik.
2010. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

szinte biztos, hogy nem fogják érvényteleníteni.

azt csak nyomós okkal teszik meg, olyat pedig szinte lehetetlen felhozni.

pl. ha kiderülne, hogy féltestvéred az illető, vagy ilyen extrém dolog, akkor igen, különben nem.

2010. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
és úgy tudom, csak maga a pápa érvénytelenítheti.
2010. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem, csak Isten érvénytelenítheti, erre vannak módszerei, pl az egyik fél elhaláloztatása.
2010. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De valahova be lehet adni az érvénytelenítést vagy püspökséghez v érsekhez.Csak állítolag nagyon hosszadalmas folyamat mire megkapja az ember? Nem tudom.Ezért kérdeztem..
2010. jan. 6. 13:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat is, hogy akkor is érvénytelenítik,ha nem volt gyermekáldás összeférhetetlenség miatt.Nem tudom mennyire igazak ezek.
2010. jan. 6. 13:52
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Tudomásom szerint katolikusénál nincs válás. A házasság érvénytelenítését lehet kérni nagyon kritikus esetekben: írták itt a féltestvért, unokatestvér , gyermekáldásnak sem lehet lenni meg ilyenek. ( Mivel,hogy katolikuséknál a házasság szentség)

Benyújtani helyileg a püspöknek lehet, de azt megvitatja a püspöki kar és tényleg csak maga a pápa érvénytelenítheti. Ezért olyan hosszadalmas. Tehát ha eddig csak kb 8-9 hónap telt el én még mondanék ugyan ennyit.

De miért fontos nektek a katolikus esküvő? Vannak más felekezetek ahol összeadnának így is benneteket.

2010. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezni szeretnék valamit, de tényleg nem bunkóságból: valódi hívők vagytok? Ha nem, akkor miért kell templomi esküvő? A divatozás miatt? Inkább ne, kérlek! Ha pedig hívők vagytok, akkor megérthetitek, hogy miért nem lehet felbontani az egyházi esküvőt; az eskü szövegében benne is van, hogy miért. Te elfogadtad a párodat, amikor partnernek választottad. Tudtad, hogy volt egyházi esküvője, így szerintem érdemesebb lenne elfogadni, hogy több nem lehet neki. Azt írod, hogy számodra fontos ez, szerintem azt kellene nézni, hogy mindkettőtök számára mi a fontos: békében, egészségben, boldogságban élni. Ha nem vagytok hívők, akkor meg nincs is értelme a felhajtásnak.
2010. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet fölbontani ill. érvényteleníteni a katolikus szertartás keretében kötött esküvőt, kivéve ha vmi nyomós indok van arra, pl. később kiderül , h testvérek stb. viszont az is egy nagyon hosszadalmas folyamat, és gondolom nálatok nincs semmiféle ilyen indok.Mellesleg ha arra gondolsz esetleg, természetesen NEM köthettek újabb egyházi esküvőt, azt csak egyszer lehet.Az egyházi esküvő fölbonthatatlansága viszont nincs hatással a polgári válással, tehát jogi értelemben elvált volt nejétől a párod, annak ellenére, h az egyházi esküvője nincs érvénytelenítve.


„Amit tehát Isten összekötött, azt ember ne válassza szét.” (Mk 10,9)

2010. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
jav: ...nincs hatással a polgári válásRA :)
2010. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!