Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Watchtover Bible Society...

A Watchtover Bible Society miért reklámoz világi dolgokat ha azt mondja, hogy nem része a világnak?

Figyelt kérdés

Coca Cola,Adobe...etc.etc?

Miért vesz részt ebben?

Én nekem halvány gőzőm sincs,nektek van?



2014. júl. 12. 23:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
47%

"Azt mondod nem Isteni sugallatra állítotok bármit is? Ez is hazugság. Itt a bizonyíték:"


Nem filoszmen, a te szöveged hazugság - és veled ellentétben én ezt bizonyítani is tudom! Kezdettől, de még egyszer, hogy a gyenge vevőkészüléked is felfogja: KEZDETTŐL fogva leszögeztük, hogy NEM VAGYUNK IHLETETT PRÓFÉTÁK, tévedhetünk, és hibázhatunk az igazság megismerése közben. Ezt kijelentettük, leírtuk számtalanszor, valamint abszolút evidencia minden érdeklődőnek és tanulmányozónak. A többi HAZUGSÁG. Magadat járatod le vele. Ez alatt a név alatt mindenesetre már sokak szemében nem vagy hiteles a minket érintő kérdésekben. De tartok tőle, hogy ha csak ilyen felületesen vagy képes megismerni azokat, akiket "kritizálsz" (hogy finoman fejezzem ki magam), akkor más témában is nagyon hajlamos vagy a hiteltelen válaszadásra.


Nagyon tudom sajnálni azokat, akik felnéznek rád! :-)


"Mivel 1960 és 66 között jelentősen lecsökkent a tagok száma, Franz alelnök " Örök élet-Isten fiainak szabadságában" c. könyvében 1975 őszére jelzi az emberi történelem hetedik korszakának kezdetét. Az üzenet világos volt, nemsokára eljön Armageddon."


Ez neked "világos"??? Te eszednél vagy?? Még a másolt marhaságaidat sem vagy képes megérteni? Ma is azt mondjuk, hogy "nemsokára eljön Armageddon"! Na és? De mit mondott a te manipulatív szövegeddel ellentétben Franz?


"A Tanúk régóta osztották azt a hitnézetet, hogy az emberi történelem 6000 éves korszakát Krisztus ezeréves uralma követi majd. De mikor ér véget az emberiség létezésének 6000 éve? Az 1966-os kerületkongresszus-sorozat keretében kiadott Life Everlasting—In Freedom of the Sons of God (Örök élet — Isten fiainak szabadságában) című könyv 1975-re mutatott. A testvérek még ott a kongresszuson átnézték a tartalomjegyzéket, és az új könyv sok eszmecserét indított el 1975-öt illetően.


A Baltimore-ban (Maryland) tartott kongresszuson F. W. Franz tartotta az utolsó beszédet. Így kezdte: „Épp mielőtt az emelvényre jöttem, egy fiatalember odajött hozzám, és ezt mondta: »Mondd, mit jelent ez az 1975?« ” Franz testvér aztán utalt arra, hogy sok kérdés vetődött fel azt illetően, hogy az új könyvben levő anyag vajon azt jelenti-e, hogy 1975-ig befejeződik Armageddon, és addigra Sátán meg lesz kötözve. Lényegében a következőket állapította meg: „Lehetséges. De mi nem mondjuk. Istennél minden dolog lehetséges. De mi nem mondjuk. És egyikőtök se mondjon semmi konkrétumot azt illetően, mi fog történni mostantól 1975-ig. Mindezen dolgok lényege, drága testvérek az, hogy az idő rövid. Az idő fogy — efelől nincs kétségünk.”


Jehova Tanúi közül sokan az adott tanács szellemében tevékenykedtek az 1966-ot követő években. Ugyanakkor más megállapítások is napvilágot láttak e témában, és némelyik valószínűleg konkrétabb volt, mint az tanácsos lett volna. Ezt Az Őrtorony 1980/18-as száma a 3. oldalon (1980. márc. 15., ang.) is elismerte. Jehova Tanúit ugyanakkor arra is figyelmeztették, hogy elsősorban Jehova akaratának a cselekvésére koncentráljanak és ne törődjenek túlságosan a dátumokkal és egy mielőbbi szabadulás reményével.


(Például a következő cikkek jelentek meg Az Őrtoronyban: „Használjuk fel bölcsen a még hátralevő időt” (1968/19 [1968. máj. 1., ang.]); „Szolgálj az örök élet kilátásával” (1975/6 [1974. jún. 15., ang.]); „Miért nem közölte Isten »azt a napot és órát«?” (1975/22 [1975. máj. 1., ang.]); „Hogyan hat rád az, hogy nem tudod a »napot és órát«?” (1975/22 [1975. máj. 1., ang.]). Ezt megelőzően, 1963-ban, „A teljes Írás Istentől ihletett és hasznos” című könyv megjegyezte: „Nem lenne helyes dolog, ha a Biblia időszámítását olyan dátumok kitalálására használnánk, amelyek még csak ezután következnek az idő sodrában (Máté 24:36).”)"


Érdekes, ez így teljesen másként hangzik, mint a te EGYOLDALÚ és manipulatív szöveged! Ezt csináljátok ti, nagyon is jellemző rátok. Ezt sem mutatták meg a blogistáid??


"a Társulat soha nem állította magáról, hogy Istentől ihletett. Ez szimpla hazugság, mert korábban az Őrtoronyról úgy beszélt, hogy annak tartalma " Isten üzenete ", és a Társulat úgy lép fel ma is, mint " Isten gondolatközlő csatornája ". Az Őrtorony legutóbb 1995 aug. 1-i számában jelentette ki: " Jehova különösen az Őrtorony tanítói segédeszközön alapuló heti bibliatanulmányozás segítségével tanítja népét"."


Az a HAZUGSÁG, amit te írsz! És még mindig nem veszed észre, hogy mennyire megvezettek (már ha tényleg csak becsaptak)? Mekkora bakot lőttél, mert a olyanokra hallgattál, akik nem méltók arra, hogy vezessenek!

Az érvelésed önmagában butaság, hiszen Jehova Tanúi VALÓBAN számtalanszor kijelentették, és leírták, hogy pl. NEM IHLETETT próféták. Maga a szervezet erre épül. Ez egy alappillér. Tehát ez NEM HAZUGSÁG! Vagyis a te forrásod hazudik arról, hogy ennek az ellenkezőjét adják az elöljárók szájába, mintha ők azt mondanák, hogy "ihletett próféták" lennének.


Pedig ezt EGYETLEN EGYSZER SEM mondták, igaz???? Ezt te adtad a szájukba. Ők csak legfeljebb olyanfélét mondtak mindenkor, hogy ma Isten általunk, vagy az irodalmaink (mint 'segédeszközök') által adja a szellemi irányítást, melynek a forrása a Biblia. De azt nem mondták, sőt MINDIG ÉPPEN AZ ELLENKEZŐJÉT JELENTETTÉK KI, hogy Isten ezt KÖZVETLENÜL IHLETETT, tévedhetetlen szolgái által tenné. Tehát ez a mocskos szándékú manipuláció áll az írásaid mögött. Most már csak az a kérdés, hogy te ezt tudtad-e, vagy csak félrevezetett "áldozat" vagy?! Ezt Jehova pontosan tudja, rábízzuk a döntést.


Tehát a te szavaiddal élve ti vagytok "rohadtul" átverve! Én megmondtam!

2014. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:

"Nemde könnyen feltételezheti valaki, hogy Jehova Tanúi veztetői talán szeretnék egy napon elrendelni a keresztény világ vezetőinek megölését"


Tévedsz, ebben is tévedsz! Nem Jehova Tanúi, hanem a Biblia szerint Isten az, aki minden hazugságot el fog törölni a föld színéről, na de hát ez azoknak nagyon nem lesz a kedvükre, akik a hazugságban élnek, vagy abban kitartanak - akárcsak hiszékeny módon is. Márpedig hiába beszélsz a "kereszténységről" úgy, mint ha az egy egységes valami lenne, mert mindenki tudja, hogy valójában a VÉGLETEKIG megosztott, gyakran egymást gyilkoló népség, akik a történelem során iszonyatos vérbűnt és szenvedést okoztak a földnek. Ez pedig azért van, mert nem az isteni igazságokat tanították a híveiknek, hanem emberi és sátáni hazugságokat.


Éppen ezekért nagyon sok őszinte ember, akár szélsőségesen materialista, akár nem, de nagyon szeretné a vallást (általában) egy az egyben eltörölni a föld színéről. Pedig hát nem a "vallás" a probléma, hiszen valamilyen értelemben minden ember kikerülhetetlenül vallásos, hanem a hazugságokat tanító formái, melyek természetesen a túlnyomó többséget teszik ki. Akárcsak az első sz.-ban.

2014. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:

"Ezt Az Őrtorony 1980/18-as száma a 3. oldalon (1980. márc. 15., ang.) is elismerte."


Csak kíváncsiságból: Hol találtad meg az ilyen régi kiadványok cikkeit?

2014. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
47%

sörpocak! Ne beszélj mellé, VÁLASZOLJ, de értelmesen és igazsággal! Hazug és manipulatív érvekkel akartál becserkészni???? A jó válasz a ma és itt, nekünk is rendelkezésre álló anyagokból megismerhető. Ja, hogy ezt nem árulták el a te "hiteles" informátoraid???? Ez szörnyű. :-)


Amikor a másik lebecsülése (meg persze lehet, hogy több más negatív jellemvonás) elvakítja a tisztánlátásod, akkor pont ilyen kudarcok fognak érni.

2014. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
86%

84: Habszik a szád a gyűlölettől, erőszaktól és az agressziótól, beteg ember vagy.

Már kértem, hogy ne használd a Biblia szót a könyvetekre, nem az és a neve sem az. Használd a bűnszektátok béli nevét annak a köteg gyújtósnak, kérlek! Ne gyalázd meg a Szent Bibliát, ez olyan mintha Istent káromolnád!

Kihozta belőled a neked nem tetsző igazság a gyűlöletet, és az agressziót. Ugyanezt az agressziót élheti át mindenki akit leszólítotok az utcán, és akikre rátukmáljátok a szemét szórólapjaitokat és a kis videóitokat. Terjesztitek a Sátán tanait, és fertőzitek a társadalmat a hamis tanaitokkal.

2014. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 A kérdező kommentje:

Egyet kell értenem a #85 válaszolóval...bizony,hogy habzik a szád a gyűlölettől,nagyon fájhat neked az igazság.

Ocsmárolod a kereszténységet,miközben meg felédkezel arról a sok vértanúról akik életüket adtak Istenért Jézusért és a Szentírásért,nekik köszönheted,hogy ma Bibliát tarthatsz a kezdben,hogy legyen amit a szektad bemocskoljon.

Egyetlen egy apostol sem merte volna azt mondani,hogy Jézus Krisztus egyenlő Abaddonnal.

Az én Jézusom oda tartotta a másik orcáját amikor meg ütötték,az én Jézusom a istened nem az én Istenem.

A te istened le akarja rombolni azt amit az enyém felépített...de égni fog és vele együt a "kutyai"is.

Én megmondtam!!! :)

2014. júl. 17. 00:20
 87/148 anonim ***** válasza:
83%

"sörpocak! Ne beszélj mellé, VÁLASZOLJ, de értelmesen és igazsággal! "


Én már kiszálltam a vitából, szóval nincs értelme válaszd várnod tőlem. Már csak azért sem, mert már az egyik előző hozzászólásomban válaszoltam az ugyanilyen jellegű kérdésedre. Ahogyan más kérdéseknél is az oldalon. Csak mert nem azt válaszolok, amit te szeretnél és elképzeltél, az még nem indok arra, hogy szitkozódj és áraszt az előítéleteket.


"Amikor a másik lebecsülése (meg persze lehet, hogy több más negatív jellemvonás) elvakítja a tisztánlátásod, akkor pont ilyen kudarcok fognak érni."


Amikor te nem tudsz kulturáltan vitapartnerként viselkedni, akkor ne lepődj meg ha úgy érzed, mindenki ellened van.


És jó, hogy most megmondtad a magadét, de nem válaszoltál a nulla emocionális töltettel rendelkező, kulturált kérdésemre.


(Egyébként ha érdekel, akkor csak is azért tettem fel a kérdést, mert úgy tudtam, hogy a jw.org csak 2000-től kezdve raktározta el rendesen a kiadványok tartalmát, amik meg is tekinthetőek az oldalon)

2014. júl. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
83%

A hozzám intézett válaszodra...nem értem, hogy a bírósági peranyagból szó szerinti idézetet, mi alapján mondod hazugságnak, mikor ott van a pontos fellelhetősége is. Lehet, hogy homokba dugod a fejed a megtörtént események elől, de ez semmin nem változtat.


Néhány kérdés:


- Ha a Szervezet nem prófétált 1925 és 1975 között, akkor, hogy lehet, hogy "25 és "28 között a háromnegyede elment, akiket persze hitehagyottakként kommunikáltak a megmaradtak felé és "75 után is tömegesen hagyták ott a Szervezetet.


- Ha a Szervezet elutasítja, hogy ihletett lenne, akkor mi a különbség az " Isten Szelleme által irányított próféta " és az ihletettség között?


Ha Jézus először az első századi keresztényeknek ajánlotta fel a 144000 helyet, honnan lehet tudni, mennyi az üres hely? A Szervezet honnan tudja a helyek számát, ha akkor még semmi ilyen jellegű kimutatás nem készült?


Mivel a J.T.-i elutasítják az alapító Russel és az 1942-ig vezető Rutherford legtöbb tanítását, ki lehet biztos abban, hogy a ma tanítása 30 év múlva még érvényben lesz-e?


Mivel a szervezet szerint van apostoli öröklés, ki adta át Isten Szellemének fáklyáját Russelnek, amikor alapította a szervezetet?


A "proskuneo" szót úgy fordítják, hogy "imádják", ha Istenről van szó, de ha Jézusról, akkor úgy fordítják csak, hogy " meghajolnak", pedig ugyanarról a szóról van szó...


Az Őrtorony társulat azt tanítja, hogy a 144000 a Jelenések 7:4-ben szó szerint kell érteni, de mi van ez esetben a Jelenések 7:5-8 szó szerinti értelmezésével?


Az a helyzet, hogy a sort a végtelenségig lehetne folytatni... és az a helyzet, hogy ezek szándékos félrefordításokból, félreértelmezésekből eredő teológiai bukfencek, amiket valaki egy idő után meglát, van aki meg soha nem is akarja észrevenni...Te melyik csoportba tartozol?

2014. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 anonim ***** válasza:
47%

A kérdezővel és az előtte szólóval (84) foglalkozni sem érdemes, mert vak gyűlöletükben azt akasztják a másik nyakába, amivel éppen ők rendelkeznek. Őszinte és logikus érvek helyett primitív személyeskedésben élik ki magukat. Pedig csak őszintén felül kéne vizsgálni a hiedelmeiket, és a másik lenézése, MEGVETÉSE helyett elismerni, hogy attól a szellemtől jobb és igazabb is lehet! Igazi farizeusi módszer.


"A te istened le akarja rombolni azt amit az enyém felépített..."


Ebben igazad van kérdező! Mivel az én Istenem Jehova minden vallásos hazugságot le fog rombolni, amit Sátán felépített! :-)

2014. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 anonim ***** válasza:
Inkább a kérdéseimre válaszolj magadat nyugtató kijelentések helyett...
2014. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!