Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyógyításkor hátraesnek az...

Gyógyításkor hátraesnek az emberek a gyülekezetben. Ez hol van a Bibliában?

Figyelt kérdés

Régebben láttam videót az interneten, ahol egy gyülekezet vezetője előrehívta azokat, akik betegek, majd Jézus Krisztus nevében gyógyított: Rátette a kezét a vezető a beteg emberre, majd hátradőltek. Ezt nem tudom hova tenni. Ilyen tényleg volt a Bibliában? Vagy az le van írva a Szent Írásban, hogy ezt így kell csinálni/ilyen a gyógyítás a gyakorlatban?


Eszembe jutott két Ige:


"Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak." - Máté 16,17-18


"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." - Máté 7,22-23


Most akkor hogy is van ez a gyógyítás? Nem értem.


2014. júl. 19. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Alig hiszem, hogy ezek az emberek meggyógyultak. Csak parasztvakítás az egész.

De az biztos, hogy a Bibliában nincs ilyen. Hacsak valamelyik szekta átírt Bibliájában nincs.

2014. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tenyleg igy kell csinalni, a betegekre kell vetni a kezeket - vagyis ra kell rakni.

Az meg, hogy a betegek ettol miert borulnak fel, kerdezd meg oket.

Ha meggyogyulnak, ahogy a bibliaba van irva, szerintem at is valtozhatnak fel percre nyancattá... Bar az sincs leirva, hogy tegyek azt, vagy ne. Pont ugy, ahogy a hatradoles sem.

Ez mar a betegeken mulik, hogy mit csinalnak.

2014. júl. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A Biblia nem részletezi a gyógyulások menetét. De földre esés számos esetben történt Isten kenete alatt, az Ószövetségben is és az Újszövetségben is, csak sokan nem hajlandóak,vagy nem tudnak olvasni, vagy nem értik, amit olvasnak. Valahol már írtam erről itt, talán megkeresem.
2014. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Megkerestem. Nem csak az elesést érinti, de nem volt kedvem az egészet újrafogalmazni. Nem ígérem, hogy tetszeni fog:


" Mikor pedig kijöttek a papok a szenthelyből: köd tölté be az Úrnak házát, Úgy, hogy meg sem állhattak a papok az ő szolgálatjokban a köd miatt; mert az Úr dicsősége töltötte vala be az Úrnak házát." (1Kir 8,10-11)


Vajon mi történt, amikor a papok nem állhattak meg a köd miatt? Fiatal koromban előfordult egyszer, hogy úgy bepálinkáztam, hogy nem állhattam meg a lábaimon és még azt is lerántottam a földre, aki megpróbált segíteni abban, hogy megállhassak a lábaimon. Szerintem, aki nem állhat meg a lábain, az vagy leül, vagy elesik, ha az állás képességét meglepetésszerűen veszti el.


"És emberi szót hallék az Ulai közén; kiálta pedig és monda: Gábriel, értesd meg azzal a látást! És oda jöve, ahol én állék, és amint jöve, megrettenék és orcámra esém, és monda nékem: Értsd meg, embernek fia! mert az utolsó időre szól ez a látomás. És mikor szóla velem, ájultan esém orcámmal a földre; de megillete engem és helyemre állíta;" (Dán 8,16-18)


Mi történt, amikor Gábriel megszólította Dánielt? Kiment belőle minden erő, és úgy rogyott le a földre, mintha meghalt volna.


"És meggyógyíta sokakat, akik különféle betegségekben sínlődnek vala; és sok ördögöt kiűze, és nem hagyja vala szólni az ördögöket, mivelhogy őt ismerék." (Mk 1,34)


Innen tudhatjuk, hogy a démonok nem szellemben kommunikáltak Jézussal, hanem annak az embernek a hangját használták, akiben benne voltak. Ha csak szellemi síkon beszéltek volna, akkor Jézusnak nem kellett volna megakadályoznia őket a beszédben ahhoz, hogy nehogy Őt kijelentsék. De ha a démon az ember által szólt, akkor hogyan kell elképzelni ezt:


"A tisztátalan lelkek is, mikor meglátták vala őt, leborulának előtte, és kiáltának, mondván: Te vagy az Istennek a Fia. Ő pedig erősen fenyegeti vala őket, hogy őt ki ne jelentsék." (Mk 3,11-12)


Számomra teljesen nyilvánvaló, hogy azok az emberek, akikben a démonok voltak Jézus lábaihoz estek, és elkezdtek sikoltozni, ezért Jézusnak el kellett őket hallgattatni, hogy nehogy kijelentsék Róla, hogy ki Ő. Egyébként, ha ezeket a bibliai leírásokat elolvassuk, akkor könnyen belátható, hogy ezek az emberek egyáltalán nem viselkedtek konszolidáltan, és Jézust ez egyáltalán nem zavarta. Őt sokkal jobban zavarta a gonosz szellemek jelenléte az emberekben, mint az, hogy betartják-e ezek az emberek a helyénvaló viselkedés szabályait, amikor a démon ide-oda rángatta őket és a hangjukat felhasználva jajveszékeltek.


"Vala pedig azok zsinagógájában egy ember, akiben tisztátalan lélek volt, és felkiálta, És monda: Ah! mi dolgunk van nékünk veled, Názáreti Jézus? Azért jöttél-é, hogy elveszíts minket? Tudom, hogy ki vagy te: az Istennek Szentje. És megdorgálá őt Jézus, mondván: Némulj meg, és menj ki belőle. És a tisztátalan lélek megszaggatá őt, és fenszóval kiáltva, kiméne belőle." (Mk 1,23-26)


Az "ah", nem egy mértéktartó indulatszó, hanem inkább hangutánzó szó, ami pontosabb lenne így: "Aaaaaaah!!!!!! mi dolgunk van veleeed, Nááááázáreti Jézuuuuuus?" A démonok halálosan félnek Isten Szellemének a jelenlétében, és különösen akkor tudnak nagy ribilliót okozni, ha felolvassák nekik például a Jelenések 20,14-et, hogy "A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava" , és emlékeztetik őket arra, hogy ezt az eseményt meg fogja előzni az ő személyes ítéletük. Egyébként, hogy kell elképzelni szerinted, hogy a tisztátalan szellem megszaggatta őt, és nagy hangon kiáltva kiment?


"Jézus pedig mikor látta vala, hogy a sokaság még inkább összetódul, megdorgálá a tisztátalan lelket, mondván néki: Te néma és siket lélek, én parancsolom néked, menj ki belőle, és többé belé ne menj! És kiáltás és erős szaggatás között kiméne; az pedig olyan lőn, mint egy halott, annyira, hogy sokan azt mondják vala, hogy meghalt. Jézus pedig megfogván kezét, fölemelé; és az fölkele." (Mk 9,25-27)


A démon itt is erős szaggatás és hangos kiáltás közben ment ki.


"Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének." (Jn 18,6)


Mi is történt ebben az esetben? Amikor Jézus azt mondta, hogy "Én vagyok!", akkor a katonákat eltalálta Isten ereje, elkezdtek hátrafelé menni, hogy visszanyerjék az egyensúlyukat, de ez az erő mindig jobban tolta őket hátrafelé, mint amit kompenzálni tudtak volna, és ezért végül a földön kötöttek ki. Az összes.


"Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó, És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai." (Jel 1,17-18)


Itt ugyanaz történt, mint amikor Gábriel megszólította Dánielt, azzal a különbséggel, hogy itt maga a megdicsőült Jézus szólt Jánoshoz. Vagyis egyáltalán nem idegen a Bibliától az, ha az emberek elesnek Isten jelenlétében. Már ahol tényleg jelen van. Meglátásom szerint ma Jézust simán leokkultistáznák, ha szemtanúi lennének azoknak a történeteknek, amelyekről a Biblia beszámol. Sok vallásos emberben nincs meg a képesség, ami által felismernék Őt, vagyis ha most lenne Jézus kárhoztatása, a tömeggel együtt ők is azt kiabálnák, hogy "Feszítsd meg!"

2014. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
A hátraesés csak a hatás kedvéért van.
2014. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem, ha beütöd az orrodat, a vérzés is csupán a hatás kedvéért van, hogy elhitesd másokkal, hogy tényleg fájt.
2014. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Legfontosabb: NEM TÖRTÉNIK GYÓGYÍTÁS az olyan alkalmakkor.
2014. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7, fuggetlenuk attol, hogy mit gondolok a dologrol, mutatnal statisztikai es tudomanyos mereseket, amik ezt 100%-osan alatamasztak?


Vagy csak a szemelyes velemenyednek kell hinni? Es te mitol lennel nagyobb tekintely, vagy biztosabb kijelentes, mint azok, akik szerint viszont igen?


Magyarra forditva, mi mutatja a hitelessegedet?

Mert ha semmi, akkor a szavaid erteke nulla.

2014. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, amit a hetes szakinak (szakértő)válaszolt.


Az elesés egyébként nem a gyógyuláshoz kapcsolódik, hanem Isten erős jelenlétéhez, ahogyan sem Dánielről, sem a Jézusért jövő pribékekről, sem pedig János apostolról nem írja a Biblia, hogy meggyógyultak volna, amikor elestek. Az viszont tény, hogy a Jézushoz fordulók rendszeresen a földön kötöttek ki, amit a Biblia úgy fejez ki, hogy földre estek, elé borultak, leborultak. Ezeken a helyeken a "pipto" ige található, amelyik azt jelenti, hogy földre esik valaki. Arra nem utal a szó, hogy van-e mögötte szándék az alany részéről, vagy csak megtörténik vele, ezt csupán a fordító fogalmazta meg úgy, hogy Jézus tiszteletére utaljon, az eredeti kifejezés ezt nem teszi egyértelművé, csak annyit mond, hogy leestek (ez egyébként akár önkéntes földre vetődés is lehetett, de ezt nem mondja, csupán egy lehetőség). Ugyanezzel a szóval fejezi ki Jézus a Máté 7,7-ben, hogy a homokra épült ház összeomlott, a Máté 10,29-ben, a veréb földre esését, a Máté 13,4-7-ban a magvető által elvetett magok földbe esését, a Máté 15,14-ben a vakokat vezető vakok verembe esését, a Máté 15,27-ben a morzsák asztalról való leesését, és folytathatnám, de nem teszem, mert ez bőségesen alátámasztja, hogy ez a szó valóban esést, zuhanást jelent. Ugyanezzel a "pipto" szóval fejezi ki a Biblia azt, amikor Jézus elé estek az emberek. Azaz a Bibliában igenis van földre esés. Aki nem hiszi, járjon utána, csak tegye már meg, ha egy mód van rá, hogy a Bibliát és bibliai segédkönyveket használ az utánajáráshoz, és nem a plébánostól, a lelkész úrtól kérdezi meg, vagy nem a Google-t akarja erre használni, vagy akár a Wikipédiát, ugyanis a Biblia szava nagyobb tekintélyt hordoz!

2014. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!