Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, tudtátok ezt,1...

Keresztények, tudtátok ezt,1 Királyok 10,14?

Figyelt kérdés

14.

Vala pedig mértéke az aranynak, a mely kezéhez jő vala Salamonnak minden esztendőben, hatszáz és hatvanhat tálentom arany.


Érdekes ez a szám. Nektek mi a véleményetek erről, miért pont annyi jött be évenként?


2014. aug. 13. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ebben a kérdésben is a sátáni 666-ot kéne belelátni. Lehet hogy éppen ennyi adót kapott, és nem többet.
2014. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Sátán mint ordító oroszlán szertejár...

Na és?

Jézus mint Juda oroszlána...


Tessék már jobban figyelni a szövegöszefüggésekre....



ui.lehet ,hogy nem Isten szerint volt a gazdagság ,hanem a Sátán szerint?

2014. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a sátán adta (bár ezt kétlem, de szerintem a kérdező jó megfigyelő), de azért az is számít, hogy mire használta fel. Mert ez a nem mindegy.

Manapság, ha Isten megáld embereket jól fizető állással, akkor azokból fukar kis manók lesznek és még több kell nekik. Tisztelet a kivételnek.

Nézd meg a módos keresztényeket. Irigyek, pénzsóvárak, önzők. Hamarabb ad egy nincstelen, hamarabb ossza meg a javait egy sorstárssal, mint ezek. Aztán meg pislognak, mikor meg vannak feddve. Szóval Salamon okosan és bölcsen használta a kapott javakat.

Amúgy meg tetszik a kérdés.

2014. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

5Mózes 17,14-től:

14. Mikor bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked, és bírod azt, és lakozol abban, és ezt mondod: Királyt teszek magam fölé, miképen egyéb népek, a melyek körültem vannak:

15. Azt emeld magad fölé királyul, a kit az Úr, a te Istened választ. A te atyádfiai közül emelj magad fölé királyt; nem tehetsz magad fölé idegent, a ki nem atyádfia.

16. Csak sok lovat ne tartson, és a népet vissza ne vigye Égyiptomba, hogy lovat sokasítson, mivelhogy az Úr megmondta néktek: Ne térjetek többé vissza azon az úton!

17. Sok feleséget se tartson, hogy a szíve el ne hajoljon; se ezüstjét, se aranyát felettébb meg ne sokasítsa.


Salamon ezeket nem tartotta meg. Sok lova, felesége volt, sok aranyat és ezüstöt halmozott fel, stb.

Lehet, hogy már ilyenkor kezdte támadni őt a Sátán, kezdte szépen lassan elhajlítani a szívét az Úrtól. Persze ő ezt a számot még nem ismerhette, de elég érdekes szerintem.


Igen tudom, a templom és a palota építéséhez sok pénz kellett, de ha jól vettem ki a szövegből, Salamon még azután is gyűjtötte a pénzt. Szóval lehet, hogy az elején az Úr támogatta őt, de utána szerintem már a Sátán.

2014. aug. 13. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvasd végig a Prédikátor könyvét, Salamon írta. Ott már látszik, hogy visszafordult Istenhez.
2014. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!