Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napjaink Spanyolországban...

Napjaink Spanyolországban mennyire befolyásos a katolikus egyház? Hasonlóan magas a vallásos, hívő emberek aránya, mint Olaszországban?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 23:37
 1/5 A kérdező kommentje:
*Napjaink Spanyolországában
2014. szept. 18. 23:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt delen eleg sok keresztelot meg elso aldozast tartanak, de ez inkabb csak a buli , hagyomany meg a latszat kedveert. A suliban tobb gyerek jar hittanra, de aki nem keri annak a gyereknek mas foglalkozas van addig. Tobb spanyollal beszeltem, akik kifejezetten egyhazellenesek. Az egyik helyi karnevali felvonulason volt egy csoport akik papoknak es apacaknak oltoztek be, latvanyosan cigizve, soros dobozokkal, az apacakon neccharisnya es magassarku, volt aki a hasat kitomte hogy terhes. De kozben vannak kormenetekñeg vallasos unnepek.
2014. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom közel sem annyira, mint régen volt. Eléggé (neo)liberális ország lettek, ami meglátszik a törvényeikben is és mutatja, hogy nincs túl nagy befolyása az Egyháznak a politikai életre.
2014. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzatennek, hogy sehol mashol nem lattam enny homoszexualis part ilyen nyiltan felvallalni a kapcsolatat.
2014. szept. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Franco diktatúrája óta nem szeretik a vallást, max. csak a buli részét. Franco ugyanis isten küldöttének mondta magát, meg ilyenek.
2015. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!