Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt az igehelyet hogyan...

Ezt az igehelyet hogyan magyarázzátok? Zak 3,2 "És mondta az Úr a Sátánnak: Dorgáljon meg téged az Úr, te Sátán; dorgáljon meg az Úr, aki magáévá fogadja Jeruzsálemet. Avagy nem tűzből kikapott üszög-é ez? "

Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 16:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vajon igazolja e azt, hogy Jézus=Mihály arkangyal ?
2014. szept. 21. 16:22
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez így van helyesen: Az ÚR angyala pedig ezt mondta a Sátánnak: Dorgáljon meg téged az ÚR Sátán! Dorgáljon meg téged az ÚR Sátán, aki Jeruzsálemet kiválasztotta! Hát nem tűzből kiragadott üszkös fadarab ez?
2014. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
További válaszokat várok különösen egy valakiét )
2014. szept. 21. 16:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Lám Lám 2 Úr van az angyalokat nem említi Úrként a Biblia.Jézus mikor a földre jött hatalmat kapot ,hogy Ítélkezzen ,de az előt az Atya ítélkezett.Jézus nem Mihály a Biblia soha nem mondta róla ki nyiltan . Ez csak egy találgatás ,de arról több tucat ige van,hogy Jézus Istenség.
2014. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok egy kis sajátos megjegyzés:Azok a felekezetek akik Jézust Mihályként próbálják beálítani pl.Jehova tanúi ,vagy az advntisták .Azt hirdetik ,hogy az ő tanaik az igazak más keresztények akik rendszereiken kívül vannak hamisak .Szóval üdvözítő tanokat hirdetnek amik nem Biblikusak rádásul el lopták Jézus igazságát és felekezetükre akarják bélyegezni.Szóval szekta tanítás,hogy Jézus= Mihály.
2014. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti nekem meg nem esett le, hogy ti most miről akartok vitatkozni ez alapján az íge alapján:)


Amit nem értek, hogy Károli miért csinált felszólító módot a megdorgálásból.

Ezt a mondatot az Atya mondja.

2014. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem a zsidó testvéreink fordítását és itt így szól helyesen (hátha így érthetőbb lesz):


"És láttatta velem Józsuát, a főpapot, amint áll az Örökkévaló angyala előtt s a Vádló ott áll jobbja felől, hogy vádolja. 2. És szólt az Örökkévaló a Vádlóhoz: Meg dorgál téged az Örökkévaló, te Vádló, igenis megdorgál téged az Örökkévaló, aki Jeruzsálemet kiválasztotta - nemde tűzből kiragadott üszök ez? "

2014. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tud nekem adni valaki linket ennek az eredeti szövegéhez? Mert itt most kétféle szöveg is van és kíváncsi vagyok melyik a helyes.
2014. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A zsidó fordítás:

[link]


Eredeti:

[link]

[link]


És ez (ezt még nem néztem):

[link]

2014. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ez segít?:


Zakariás 3:2

2 Ekkor Jehova angyala így szólt Sátánhoz: „Dorgáljon meg téged Jehova, ó, Sátán, igen, dorgáljon meg téged Jehova, aki Jeruzsálemet választja! Hát nem tűzből kiragadott rönk ez?”


Ki volt Jehova angyala? Más helyeken ezt olvashatjuk róla:

Márk 1:25

25 Jézus azonban megdorgálta: „Hallgass, és menj ki belőle!”


Lukács 9:42

42 De még mikor az feléje tartott, a démon akkor is földhöz vágta, és heves rángásokat hozott rá. Jézus azonban megdorgálta a tisztátalan szellemet, meggyógyította a fiút, és átadta az apjának.


Júdás 9

9 Pedig Mihály, az arkangyal, amikor nézeteltérése volt az Ördöggel, és Mózes testéről vitatkozott, nem mert becsmérlő kifejezésekkel ítélkezni felette, hanem így szólt: „Dorgáljon meg téged Jehova!”

2014. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!