Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mi a véleménytek...

Jehova Tanúi mi a véleménytek ezekről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a marihuána, a meszkalin, az LSD, a hallucinogén gombák fogyasztásáról?

2014. okt. 20. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Te tudsz ilyet szerezni?
2014. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szp72 ***** válasza:
36%
Valószínűleg ezt válaszolják: Egy darabig úgy érzed, hogy a 144 000 közt vagy, de végül az alvilág lesz a sorsod, ahol tökéletes hulla vagy.
2014. okt. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Milyen vicces válaszok, vagy inkább tiszteletlenek.

A Biblia arra ösztönöz, hogy végezzünk szent szolgálatot Istennek. Ha ilyen dolgokat használ valaki, már nem

teljesen ura a testének. Mivel ezek tudatmódosító dolgokat tartalmaznak, távol tartjuk magunkat ezektől. De ezt általában a szakemberek is így gondolják.

2014. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
üdv. a biblia szerint az egész világ sátán uralma alatt áll, és ő öntőformába préseli az embereket, úgy rabszolgák, hogy nem veszik észre. ergo, egy módosult tudatállapotban vannak. vannak, akik érzik ezt, és menekülnének belőlle. különböző természetes hatóanyagokkal. annyira nem tetszik nekik sátán világrendszere, hogy nem is birják elviselni szerek nélkül. én a cigit is ide sorolnám, no és a kávét is természetesen. a biblia szerint viszont az igazság megismerése tesz szabaddá. azaz Isten meg tudja adni a kiutat, ha te is akarod. ameddig te nem akarod, senki nem kényszerít. a biblia szerint ne maz szennyezi be az embert, ami bemegy a száján, hanem az, ami a szívéből jön ki. :-) de törvénytelen, és emiatt börtönbüntetés veszélye áll fönn, mindenki eldöntheti, vállal-e pár év börtönt és megaláztatást magának, és a testvéreinek, rokonainak. van, ahol viszont legális. ördögi kör.
2014. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szp72 ***** válasza:

Bocsánat #3-as


Nem akartam tiszteletlen lenni, hanem valóban csak vicces.

2014. okt. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Isten minden időben elvárta a szolgáitól a szellemi és a fizikai tisztaságot egyaránt. Aki az általad felsorolt szereket használja, azzal beszennyezi a testét, é fizikailag is, úgye...


Ezért neekünk is az a véleményünk ezzel kapcsolatban, mint Jehovának.

De egyébként gondolj arra, melyik becsületes szülő helyeselné, ha a gyereke(még felnőtten is) ilyen dolgokat fogyasztana? Aggodaalommal töltené el. Egyetértesz? Mi mindanyian Isten gyermekei vagyunk. A legjobbat szeretné nekünk:-)

2014. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

KZitus, hogy érted azt, hogy ezzekkel a szerekkel valaki beszennyezi a testét?

Egyébként ezek az anyagok segíthetnek közelebb kerülni Jehovához szerintem.

2014. okt. 21. 20:29
 8/12 KZitus ***** válasza:
79%

Úgy értem, hogy ezekkel a szerekkel tönkreteheti az ember a belső szerveit, mint a szív, máj, stb. Aki ezt szándékosan csinálja, szerinted nem szennyezi a testét? belülről? Az élet szent. Istentől kaptuk. Aki ilyeneket használ, az nem tiszteli az élet szentségét. Te nem így gondolod?


"Egyébként ezek az anyagok segíthetnek közelebb kerülni Jehovához szerintem." - érdekes megközelítés, de én nem tudom komolyan venni. Bár, tiszteletben tartom a véleményedet. Legyen neked a hited szerint.

2014. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ezzek a szerek nem veszélyesek a szervezetre, ellenben más anyagok igen, például: a dohány, az alkohol, a heroin.
2014. okt. 21. 20:54
 10/12 anonim ***** válasza:
üdv, valójában ha káros égésterméket, kormot, a gomba esetében mérget juttatsz a szervezetedbe, a tüdődbe, az nyílván sohasemm hasznos. mint ahogy az x...x sem az, és függőséget okoz. úgy tudom, Jehova tanúi elitélik a NEM ORVOSI CÉLBÓL történő kábítószer, drog, tiltott anyag fogyasztását. az biztos, hogy a stressz a legszélesebb körben pusztító betegség, gyümölcseiről ismerni fel a fát, mondja Jézus. jó fa ugye nem hozhat rossz gyümölcsöt?
2014. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!