Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, szerintetek mi...

Jehova tanúi, szerintetek mi a nagyobb bűn? A hazugság vagy a gyilkosság?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjanak, akik biztosat tudnak, mert komolyan fontos lenne számomra a helyes válasz!

2014. okt. 22. 20:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
12%
Gyilkosság, nem kérdés.
2014. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Lucifer mióta Jehova tanúja? Te sem lehetsz az, ha így nevezed magad. Tiszteletben tartanád a kérésemet? Csak Jehova Tanúi válaszát várom!
2014. okt. 22. 20:37
 3/40 anonim ***** válasza:
79%
Én remélem egy szekta/politikai vállalkozás sem hirdet olyasmit, hogy a hazugság nagyobb bűn, mint a gyilkosság.
2014. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 sandor76 ***** válasza:
74%

Erdekes kerdes,nem tudom.

Az jutot eszembe,mivel indult az egesz bunbeeses.

Egy hazugsaggal.

Aztan lett ennek a kovetkezmenye a halal,es a gyilkossagok is, mint bunnek a kovetkezmenye.

Ha pedig minden torvenyt megtartunk,de csak egyben vetkezunk,akkor bunosok vagyunk.

Mindeggy ez melyik bun.

2014. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
48%

A tanúk nem tolakodnak úgy látom a kérdésednél kedves kérdező. Mondjuk meg is van az okuk rá... :)

Nos ha engem kérdeznél én csk azt tudnám mondani,hogy nincs kis és nagy bűn Isten elött.

Loptál?-Bűnös vagy!

Csaltál?-Bűnös vagy!

Paráználkodtál?-Bűnös vagy!

Hazudtál?-Bűnös vagy!

Öltél?-Bűnös vagy!...és folytathatnám.

A bűnösök felelni fognak tetteikért,az ítélet viszont Jézusé ő majd eldönti,hogy ki hova.

Ugye a tízparancsolat erről szól vagyis arról,hogy mit ne tégy,nos ha ezek közűl egyet is áthágsz,bűnös vagy.

Például ha hamisan tanúskodsz egy bíróságon,és az elitéltet halálra ítélik a te hazugságod miatt akkor te minek tartanád magad?

Hazugnak,vagy gyilkosnak?

Megvan mindennek a miértje.

A hazugság se vezet sehova mert egy hazugság után valaki mindig szenved,tehát nem marad úgymond "észrevétlen" a hazugság,néha pont az szenved később aki hazudott.


Bocs,hogy leírtam azt amit én gondolok nemtanú létemre. :)

2014. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Na, bumm!

Nem a helyet sajnálom, csak a biztos választ szeretném tudni, mielőbb...

2014. okt. 22. 21:42
 7/40 anonim ***** válasza:
0%

égbekiáltó bűnök:


az erkölcsi rendet olyan súlyosan sértő bűnök, melyek a Szentírás szerint „az égbe kiáltanak” büntetésért:


gyilkosság (Ter 4,10), homoszexualitás (Ter 19,13: szodómia), özvegyek és árvák sanyargatása (Kiv 22,22), a munkás megszolgált bérének megtagadása (MTörv 24,14; Jak 5,4).


A kifejezés a 16. sz. vált általánossá...

2014. okt. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Kedves 5.-ös ez nem fair, akkor, ha élek már bűnös vagyok?

Fából kellene lennem ahhoz, hogy minden kitételednek megfeleljek...

2014. okt. 23. 00:32
 9/40 anonim ***** válasza:
20%

#4:

"Erdekes kerdes,nem tudom. "

"Mindeggy ez melyik bun."


Ezek szerint neked tökmindegy, hogy a gyermekednek hazudnak, vagy megölik őt?

2014. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 selvian ***** válasza:
0%
Természetesen mindkettő bűn Isten szemében. De személy szerint a gyilkosság nagyobb bűn. Ha ilyet követ el az ember,ahhoz nagy gonosznak kell lenni. A hazugsagnak vannak különböző formái, egyik sem helyes persze. De a gyilkosság az gyilkosság...
2014. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!