Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a kedvenc bibliai,...

Melyik a kedvenc bibliai, vagy istennel kapcsolatos idézeted?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 18:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
22%
vajon lehet-e egy idézet azzal kapcsolatos, akibe az idéző nem is hisz? azaz, aki káromolja Istent, vajon kifogással élhet e azzal, hogy nem hisz Istenben? nem, hiszen ha nem hisz Istenben, rtelmetlenség káromolni. tehát nemcsak ateista, hanem értelmetlen is.
2010. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem! Ézs. 45,7


Zsolt. 137,9 "Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!"


Nekem ezek a kedvenceim a sok közül!

2010. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

121. Zsoltár:

1. Grádicsok éneke. Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem.

2. Az én segítségem az Úrtól van, a ki teremtette az eget és földet.

3. Nem engedi, hogy lábad inogjon; nem szunnyad el a te őriződ.

4. Ímé, nem szunnyad és nem alszik az Izráelnek őrizője!

5. Az Úr a te őriződ, az Úr a te árnyékod a te jobbkezed felől.

6. Nappal a nap meg nem szúr téged, sem éjjel a hold.

7. Az Úr megőriz téged minden gonosztól, megőrzi a te lelkedet.

8. Megőrzi az Úr a te ki- és bemeneteledet, mostantól fogva mindörökké!


Ézsaiás 43:1 "Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!"


János 1:12 " Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek; "


Filippi 1:21 " Mert nékem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség. "


Filippi 4.13 " Mindenre van erőm a Krisztusban, a ki engem megerősít. "


Biblián kívüli:

"Istennek nincsennek unokái, csak gyermekei"

"I read the end of the Book, we win."

"I believe in aliens, i am a alien too. This world is not my home. My home is in the Heaven."

2010. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
kössz! :))
2010. jan. 28. 15:18
 15/30 anonim válasza:
40%
Segíts magadon,az Isten is megsegít!
2010. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"Az én országom nem e világból való..."

Ján. 18,36

( a 36 nem biztos, de a 18 vége fele az biztos:) ez az amikor Jézus Pilátushoz beszél)

2010. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"Mert mindenki aki felmagasztalja magát megaláztatik".

A farizeus és a vámszedő története.

2010. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
100%

"Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.


Áldott legyen az, ki az irgalmasság és jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert Ő valóban testvérének örizője és az elveszett gyermekek meglelője.

Én pedig lesújtok majd Te reád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal és amazokra is akik Testvéreim ármányos elpusztítására törnek!

És majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok!" Ezékiel 25-17

2010. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
44%
Jézus,ki vagy a mennyekben,én is kivagyok itt a földön! XD
2010. febr. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Srapnel ***** válasza:
28%

"Minél többet tanulmányozom a vallásokat, annál inkább meg vagyok győződve, hogy az ember soha nem imádott mást, mint magát." Sir Richard Burton


"Nem hiszek azoknak az embereknek, akik mindig tudják, hogy Isten mit akar, hogy tegyenek, mivel az mindig egyezik saját vágyaikkal." Susan Brownell Anthony


"A szabadság az erkölcsösség és az emberi méltóság pontosan abban áll, hogy nem azért cselekszik jól, mert kényszerítve van rá, hanem azért, mert magától belátja, akarja, és azt szereti." Mikhail Aleksandrovich Bakunin


"Ha csak az elvesztegetett szellemi erőfeszítéseket lehetne a teológia kárára írni, annak is elégnek kellene lennie, hogy száműzzük a földről, mint az emberiség egyik legnagyobb ellenségét." Lydia Maria Child


"Istennel az a baj, hogy soha nem lehet tudni, hogy nem az ördög egy fortélya." Jean Anouilh


"Ha megfelelően olvassuk, a Biblia a legerősebb ateista erő, amelyet valaha kitaláltak." Isaac Asimov


"Az Édenből való kiűzetés bosszúálló, asszonyos rosszindulat; az Ember bukása, ahogy a Bibliában elbeszélik, inkább Isten bukása." Cyril Vernon Connolly

2010. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!