Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn horrorfilmeket nézni?

Bűn horrorfilmeket nézni?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy azok a filmek a sátán művei? Bűnt követek el amikor megnézek egyet?

2014. nov. 6. 03:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Csak két szempontot hadd ajánljak figyelmedbe az Írásból, ami segíthet dűlőre jutni.


"1Kor 10:23 Minden szabad nekem, de nem minden használ; minden szabad nekem, de nem minden épít."

Ehhez érdemes megnézni a kontextust, vagyis hogy kiknek és miért mondta Pál. Alapvetően itt arról volt szó, hogy szabad-e bálványáldozati ételekből keresztény embernek enni. Pál válasza lényegében az, hogy a lelkiismeretünkre kell hallgatni. A lelkiismeretünknek nem jó, ha tudatosan bálványáldozati ételt eszünk. Viszont ha egy ételről, amit a boltban árulnak vagy vendégségben elénk tesznek, nem tudjuk, hogy honnan származik, nem kell tudakozódni felőle, hanem fogadjuk el jó lelkiismerettel, és nem vétkezünk.


Tehát Pál itt is azt a nagyszerű elvet érvényesíti a keresztények vonatkozásában, amit következetesen képviselt máskor is:

"Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve." (Róma 14:5b)

kicsivel később így folytatja:

"Róm 14:13 Annak okáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.

Róm 14:14 Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, aki tisztátalannak tartja."

(...)

Róm 14:20 Ne rontsd le az ételért az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, aki botránkozással eszi.

Róm 14:21 Jó nem enni húst és nem inni bort, sem semmit nem [tenni], amiben a te atyádfia megütközik vagy megbotránkozik, vagy erőtelen.

Róm 14:22 Te neked hited van: tartsd meg magadban Isten előtt. Boldog, aki nem kárhoztatja magát abban, amit helyesel.

Róm 14:23 Aki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből [eszik]. Ami pedig hitből nincs, bűn az."


Azt mondja tehát Pál, hogy nincsenek kategorikus tiltások, de ami nem hitből van, az bűn. Továbbá Jézus azt tanította, hogy a szívből, az ember romlott (vagyis Isten elleni cselekedetekre irányuló) természetéből kiinduló vágyak jelentik a bűnök alapját.

Én személyesen nem ajánlanám a horrorfilmek nézését, mert annak a lényege - mint a nevében is benne van - a rettegés. Nekünk viszont nem a félelem szellemét adta Isten. A "minden szabad nekem, de nem minden használ" elv lényege: arra törekedjünk, hogy a szabadságunkat arra használjuk, hogy azt tegyük, ami használ. Én nem ítélhetem meg, hogy te nézhetsz-e horrorfilmeket, inkább úgy mondom, hogy nem tűnik okos dolognak, ezért azt ajánlom, hogy kerüld.

2014. nov. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem bűn, de nem egészséges.
2014. nov. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A Bibliában nem található horrorfilmekre való utalás. Minden Biblia alapján érkező vélemény csak belemagyarázás.


Ezen műalkotásokat, amelyben embertársaid szerepelnek a nézők szórakoztatására, pedig nem nevezném az ördög művének, csak néhány filmrendező művének.

2014. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De most őszintén. Miért is lenne bűn? Miért is lenne a sátán műve?

A film egy művészeti alkotás amely mindig az ember érzelmeire próbál hatni. A romantikus melegséget kelt az ember szívében a dráma bánatot, a horror félelmet. Ennek aztán semmi köze a bűnhöz. Nem értelek. Eleve hogy merül fel benned ilyesmi?

2014. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A horror filmek bizony a sátán művei. A legnagyobb baj ezekkel a filmekkel az, hogy elvarázsolják az embert... előbb utóbb kezdi az agyad normálisnak tartani AZT A LÁTVÁNYT, ami a való életben hatalmas nagy bűnnek számít.


Igazából ezek a filmek kisütik az agyad. Ez most viccesen hangzik, de gondolj bele: Az emberi agy ahhoz van hozzászokva, ha aktívan részt vesz a dolgokban. Ha a valóéletben látsz egy fekvő embert egyből az a reakciója az agyadnak, hogy "Úristen! Oda kell mennem megnéznem minden rendbe van-e, telefont elő mert lehet mentőt is kell hívni!!!" -ez a reakciója normál esetben az agyadnak... hacsak nem vagy tanú, de ez már más téma :D


Na szóval amikor a TV előtt ülsz és ilyen dolgokat látsz, akkor az agyad a TUDATALATTIBAN folyton gondol ilyenekre, de te ugyanakkor (valószínűleg szintén a tudatalattiban) ellenállsz ennek. Magyarán az agyad tiszta idegbeteg pillanatról pillanatra, de ugyanakkor pillanatról pillanatra ezeket az érzéseket KIOLTJA AZ AGYAD arra hivatkozva, hogy "ez nem a valóság, nincs semmi baj". Magyarán kisül az agyad.


Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mint egy búbos kemence, már lángokban áll az egész fejed belül, de ha pl. egy akkumulátorhoz hasonló "kisüléshez" hasonlítod a dolgot, az már talán megfelelőbb lenne. Az is olyan, hogy minél többet nyúzod, annál jobban elhasználódik, megveszed újonnan a telefonodat, feltöltődik 100%-ra, pár évnyi erőteljes nyúzás után már csak 70%-ot enged feltölteni (mégha 100%-nak is jelzi ki a kijelzőn).

2014. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Minden bűn a biblia szerint....
2014. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat! Valaki ezt mondta nekem, így jutott eszembe.

Torba Attila: szóval ha például túl sok vígjátékot nézek akkor előbb utóbb semmi sem lesz vicces a való életben? Ennek mi a köze a bűnhöz? Ezt nem teljesen értettem, de köszi a véleményt!

2014. nov. 6. 11:53
 8/12 megfelelő ***** válasza:
Nem bűn, csak beteg pszichére vall, hogy valaki ilyesmi iránt vonzódik és élvezetét leli benne.
2014. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából, szerintem a sátán az, aki szeret ilyeneket nézni, mivel ő embergyilkos (János 8,44). Én eltudom képzelni azt, hogy amikor az emberek ilyeneket néznek (ha szeretnek nézni ilyeneket akkor meg pláne), akkor tulajdonképen megadják a démonoknak a jogot arra, hogy kihasználják őket... az elméjüket, stb.


Hallottam olyan történetről, hogy egy (nem olyan) fiatal lány elment megnézni, ha jól tudom egy erotikus filmet. Majd úgy ment oda a pásztorokhoz, hogy úgy érezte, valami belé ment. A pásztorok aztán persze próbálták kiűzni, mire a démon így szólt hozzájuk: "Jogom van, benne lenni!"


Nem tartom kizártnak, hogy ilyen tettekkel az emberek képesek jogokat adni a démonoknak, hogy kihasználják őket és, hogy lakozást vegyenek bennük...

2014. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A horror egy teljesen korrekt műfaj, Kafkától Az átváltozás filmen, hogy nézne ki?

A vallás, akár csak egy diktatúra, mindet korlátozni akar. A gondolkodásod, a személyiségedet, a művészetet, információt, mindent.


[link]


Aki szerint pl ez a film bűn vagy betegség, az ostoba.

Amúgy régen haragos istenkép volt, bűn volt minden. Most szerető, gondoskodó isten van, akinél minden betegség. Ugyanott vagyunk.

2014. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!