Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő szülők, mit tennétek, ha...

Hívő szülők, mit tennétek, ha kamasz lányotok szexuális életet élne?

Figyelt kérdés
15-16 éves lányról van szó.
2014. nov. 8. 14:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem szivesen hallanék róla, hogy ebben a korban már ki prób0ßlta.
2014. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Hívnám az ördögűzőt.
2014. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
10%
üdv, leszűrném a tapasztalatot, hogy valamit elrontottam a nevelésével, és a tanításával kapcsolatban, vagy rossz példát mutattam.
2014. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Valamennyire el kell fogadni azt, hogy változott a világ, gyorsabban fejlődnek a gyerekek, a világ változásai a lányotokra is hatással van, ezt nem lehet kiküszöbölni. Emiatt inkább a biztonságra helyezném a hangsúlyt, nem a tiltásra, felvilágosító könyvek, beszélgetés, akár az óvszert is megvehetitek neki. Szerintem a tiltásnak semmi értelme, sőt, akkor a lépcsőházban fogják csinálni. A veszekedés pedig csak oda vezet, hogy nem fog bízni bennetek és csak akkor szól, ha már többhós terhes.
2014. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
:-) üdv, hívőként a biblia alapján kell oktatni, mert ha nem Isten szavát oktatod a gyermekednek, hanem emberi tanítást, akkor nem vagy hívő, a biblia pedig tíltja. béke :-)
2014. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%
Én 14 éves koromban vesztettem el a szüzességemet. A családom nem vallásos, jó tanuló voltam, sosem szóltam vissza a szüleimnek, nem mászkáltam el otthonról, úgy gondolom mintagyerek voltam. Megismertem egy fiút, szerelmes lettem, megtörtént. Szülők kiakadtak, de elmondtam nekik. Leültünk megbeszélni az alapvető dolgokat (védekezés stb.) és onnantól kezdve nem volt vele bajuk. Megbántam hogy olyan korán kezdtem, de nem érzem hogy ettől rossz emberré váltam volna. 15-16 éves korban ez már normális szerintem. Az a legfontosabb hogy nem szabad a gyereket leszidni emiatt mert attól még csinálni fogja. Ezzel csak azt éri el a szülő hogy a gyerek semmiről se fog beszámolni, nem tudja megbeszélni az anyjával és ez mindkettőtöknek nagyon rossz lesz.
2014. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Én hívők válaszát vártam. Én vagyok a lány.
2014. nov. 8. 15:08
 8/26 anonim ***** válasza:
14%
üdv, nos ebben az esetben értem a kérdést. mivel a biblia szerint a Teremtő megbocsájt, hogyha megbánjuk a vétkünket, megpróbálnám kideríteni, hogy megbántad-e. ha igen, abban az esetben az elkövetkezendő időszakban a szokottnél nagyobb erőfeszítést tennék, hogy segítsünk átvészelni a helyzetet, és megpróbálnám jobban kimutatni a szeretetemet.
2014. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
És ha rohadtul nem bántam meg?
2014. nov. 8. 16:23
 10/26 anonim ***** válasza:
44%

"És ha rohadtul nem bántam meg?"


Akkor a szüleid hívők, te pedig nem vagy az, röviden ennyi.


Senkire sem lehet ráerőltetni a vallást. Nyilván a szüleidnek is tiszteletben kell tartani, ha te más úton akarsz járni.

2014. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!