Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent neked Isten kegyelme?

Mit jelent neked Isten kegyelme?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy tapasztaltad meg Isten kegyelmét. Hogy sikerült átadnod Istennek az irányítást, hogy a kegyelme tudjon érvényesülni? Konkrét élethelyzetekről írj, a bibliai idézeteket én is ismerem...Ha nem megy, ne erőltesd! :-)

2014. nov. 15. 10:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Például úgy, hogy hiszek. Hogy képes vagyok erre, mert Isten képessé tett rá.

Hogy csak a legfontosabbat említsem.

2014. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Én ott tapasztalom meg isten "kegyelmét", amikor naponta hagy meghalni több ezer kisgyereket pl.
2014. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
üdv, sokaktól hallom, hogy Isten nem foglalkozik az emberekkel. ajánlom mindenkinek, hogy tegyen egy próbát. kezdjetek el azon gondolkozni, hogy vajon Isten tesz e értünk bármit is napjainkban, és vegyetek egy nagy levegőt, és ne fújjátok ki. kb 1 perc múlva érdekes meglátásaitok lehetnek. béke :-)
2014. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
37%

Két szó egymás mellett. Ennyi.

Imádni való, hogy a hívők az életük eseményeinek a forrását mindig két csoportba sorolják. Ha jó, akkor a Spagettiször... izé Istentől való, ha rossz, akkor a Sátántól. Nem azért élsz, mert egy szakállas öregember azt akarja, hanem mert sok évvel ezelőtt egy férfi és egy nő megkívánták egymást, dugtak egyet, aztán puff (jobb esetben) 9 hónapra rá megszülettél. Nem azért üt el az autó, mert a Sátán ki akar tolni veled, hanem mert egy ostoba ember azt gondolta, hogy tud evés közben vezetni.

Ha esetleg megírok egy ZHt neccesre, akkor nem Isten kegyelméből, hanem a tanár jóindulatából kapom meg az elégségest, akinek anno küldtem egy nCore meghívót és így honorálta meg.

Borzasztóan sötét elmére vall, aki az életének a történéseit Jó és Rossz forrásokból eredezteti, tekintve, hogy ezek a fogalmak ember alkotta dolgok, plusz mindkettő relatív. Ha én leütök egy terroristát, akkor az nekem jó, mert nem robbantam fel az épülettel együtt, de neki rossz, mert nem tudta teljesíteni a megbízását, amire hetekig készült. Aki olyannyira lebutítja az életet, hogy "van Isten meg Sátán, oszt tőlük gyün a rossz meg a jaú", az kb egy nádtetős disznóól értelmi szintjén áll, amihez képest a benne lakó állatok teológus professzorok. A helyzet az, hogy ilyenből meglehetősen sok van, szóval előre is bocs, ha tyúkszemekre léptem, én csupán leírtam a véleményem.

2014. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%

Én ott és abban is tapasztalom Isten kegyelmét nap mint nap, hogy rengeteg olyan ember van, aki végtelen önteltségében és nagyképűségében (és/vagy butaságában) csak arról és csak úgy tudja elképzelni hogy értelme lehet a minket körülvevő világban. amivel kapcsolatban a saját -adott esetben szegényes- tapasztalatai, saját előítéletei és önnön korlátoltságai ezt megengedig. S ezért aztán káromolja az Istent.

Mégis ezen emberek sokasága is sok esetben jómódban és egészségben tengeti az életét.

2014. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából az első választ tudom értékelni. Köszönöm szépen! Látszik, hogy az emberekben mennyi keserűség, és lázadás van. Nem találják Istent...Amúgy nincs kedvem vitatkozni, meg meggyőzni bárkit is, úgyhogy várom továbbra is, hátha ezen a fórumon lesz még valaki, aki érti a kérdésem... (Nem akarok senkit megbántani, meg provokálni, tényleg...)
2014. nov. 15. 11:17
 7/32 anonim ***** válasza:

Én abban látom isten végtelen kegyelmét, hogy #4-es válaszolót, annak ellenére, hogy leírta az igazat, még nem sújtotta agyon lángpallossal, nem változtatta sóbálvánnyá, de még csak egy fia vízözönt sem zúdított rá. Legalábbis remélem...

Jelentkezz, #4-es, megvagy még?

2014. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Kedves #4,

Hogy a te szavaiddal éljek, imádnivaló ahogy a nem hívő emberek nagyon sokszor szeretik relativizálni a jó és a rossz fogalmát, ahogyan ezt a példádban te is teszed a terroristáddal kapcsolatban. Én csak arra volnék kíváncsi, hogy hogy mennyire is tud meggyőződésszerű lenni benned e a fajta értékrelativizmus, ahol is azt mondod hogy a jó vagy rossz csak nézőpont kérdése, amikor ez a terrorista történetesen pl a te szeretteidet mészárolja le.

Tudod én nem vagyok egészen biztos benne hogy ez a meggyőződésed egészen a lelkedből és túlságosan mélyről fakadna, amikor pl az édesanyádat éppen emésztené a rák, vagy a lányodat megerőszakolnák és belehajítanák egy árokba, ahol az oszladozó tetemét -annak, aki mindennél fontosabb volt számodra- egy véletlenül arra járó kutyasétáltató találná meg.

2014. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Én ott is tapasztalom ezt, amikor a belvárosban látom mennyi hajléktalan van.
2014. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a #4-es válaszoló válaszát is!
2014. nov. 15. 11:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!