Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szerint mikor keletke...

A biblia szerint mikor keletkezett a világ?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egyesek szerin 13,7 milliárd éves, lehet az?

2014. nov. 25. 23:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
A világegyetem keletkezéséről semmit nem mondd a Biblia. A föld teremtését a Genezisben feljegyzett életkorokból szokták kiszámolni.
2014. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Arról is valami 3 milliárd évet olvastam, elég hihetetlenek tűnt. De hát én azt hittem mindent Isten teremtett.
2014. nov. 26. 00:01
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a Szentírás szerint valóban mindent Isten teremtett. Azonban a Biblia nem természettudományos könyvként, hanem evangélumként adaottott, ezért a benne foglaltak is e téma körül forognak, és nem térnek ki a világegyetem keletkezési idejére.
2014. nov. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindent Isten teremtett. Azonban a bibliai teremtéstörténet csak a szűkebb értelemben vett környezetünkről, a naprendszerről ír.


Üdv. Péter

2014. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Attól függ kérdezö, mire gondolunk e kérdés alatt.


A "világ" kifejezést a Biblia értelmezi az emberiségre is.


Például ez a mondat "a világ megalapítása óta" , ez az Ádám és Éva teremtésére utal.


Majd sok helyen találhatunk hasonló gondolatot, mondatot, mi szerint az emberek társadalma a világ jó vagy rosz értelemben, attól függöen miröl van szó.


Egy példa, Jakab 4:4: "Házasságtörök, nem tujdátok hogy a VILÁGGAL való barátság ellenségeskedés az Istennel..."


Ha ebben az értelemben veszük a világ szót és az ember teremtését veszük figyelembe, visszafelé ki lehet számolni a Biblia és a történelmi adatok szerint Ádámig kb 6000 év.


Ha a világ, mint az univerzum, a Föld keletkézését nézzük, itt nincs semmilyen kiszámítható dátum a Bibliában.


Tanultunk iskolában a fényév távolságról, stb. ezek alapján elfogadhatjuk sok milliárt éves korát az univerzumnak és a Földnek.

2014. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Úgy 6000 évvel ezelőtt, Isten teremtette a mennyet és a földet. A Bibliában található évszámok alapján ezt ki lehet számolni:

https://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY

[link]

2014. nov. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Kezdetben. Nem tudjuk, mennyivel az első nap előtt.
2014. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
a 6000 évvel az a baj, hogy ellentmond a tudománynak. az itt napoknak visszaadott szó korszakokat jelent inkább, 6 korszakon keresztül alkotott meg mindent a Teremtő. csak maga a nap több milliárd éves, nem pedig 6000
2014. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

23%-os igen? Légyszives akkor magyarázd már el nekem azt, hogy ha Isten a harmadik napon teremtette pl. a növényeket, akkor azok hogyan maradtak életben, hogy hoztak gyümölcsöket a méhek nélkül (tudniillik azok porozzák be a növényeket), amiket Isten csak a hatodik napon teremtett meg?


Ha a növényeknek (3. nap) éveket kellett volna várniuk a méhekre (6. nap), akkor cseppet gondba lettek volna igencsak azok a növények nem gondolod?


Szerintem Isten szándékosan teremtette pár nappal később (ami még teljesen jó a növények számára) a méheket, hogy ebből is lássuk, mekkora hülyeség a "rés-elmélet" (miszerint a teremtés napjai között több idő telt volna el, 24-órás napnál).

2014. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

A réselmélet, az egy igencsak "hézagos" elképzelés:

[link]

2014. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!