Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha emberi példaképei...

Bűn az, ha emberi példaképei is vannak egy hívő kereszténynek?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit! Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Fiú vagyok, római katolikus, a hitemet gyakorlom, szentségekhez járulok. Rendszeresen imádkozom Istenhez, és úgy érzem, hogy már számtalan alkalommal terelt engem a helyes irányba. Ismerek azonban egy lányt. Nagyon céltudatos, keményen dolgozik az előremeneteléért, és sikeres is az életének legtöbb területén. Engem nagyon inspirál, ahogyan megküzd a sikerért, erőt ad, hogy én is ugyanúgy elvégezzem a feladataimat. Igen, egyfajta példaképpé vált számomra. Azonban felmerült bennem, hogy nem követek-e el bűnt azzal, hogy Istenen kívül egy emberi példaképem is van? Illetve eltávolodhatok-e az Úrtól, ha azért dolgozom, hogy itt, a Földön is, becsületes munkával, jó anyagi körülményeket tudjak teremteni a családomnak és magamnak?
2014. dec. 7. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném, ha a rajongás egy egészséges szinten van és nem teljesen eszetlenül elvakult, akkor véleményem szerint az rendben van
2014. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 kzs ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem bűn. A korai kereszténység nagyjai (Pál, Péter, János, Jakab, Júdás apostolok), méltán lehetnek példaképek. De ide vehetném Ésaiást, Jeremiást, Dávidot is.


Legyenek tehát emberi példaképeink, mert ők azok, akik ténylegesen megmutatják, hogyan kell hitben járni.

Ez tehát nem bűn.


A bűn az, amikor valaki nemcsak Istenhez imádkozik, nemcsak Istenben bízik, hanem teremtett lények felé is.

Isten sohasem engedte meg ezt, a Bibliában sem láthatunk erre vonatkozóan (mármint hogy elhunyt szentek felé imádkoztak volna).

Tudom, a katolikus vallásban ez elfogadott, azonban ez teljességgel ellentétes a Bibliával.

2014. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha ez nem lesz egyszintű azzal az imádattal, amit kizárólag Isten illetve Jézus érdemel


Például aki példakép az azért az mert kimagaslik egy olyan dologban másoktól amiket tesz, ez nem bűn.

csak akkor ha már bálványimádatot hozunk létre ebből

2014. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából úgy tudnám megfogalmazni az érzéseimet, hogy tudom, Isten vigyáz rám, mindig ott van, és ez egy biztonságos érzést biztosít. Viszont ezzel a lánnyal kapcsolatban valahogy sokkalta profánabb érzések tolulnak fel bennem. Ahogy írtam, motivál, hogy használjam ki a bennem rejlő lehetőségeket, amit Istentől kaptam. Erőt, és szenvedélyt érzek, hogy haladjak előre a hétköznapokban, míg az Istennel való kapcsolatomat ezzel szemben éppen hogy a nyugodtság jellemzi. Ez a diszkrepancia vetette fel bennem a megfogalmazott kétséget.
2014. dec. 7. 18:05
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem hinném.

Isten a bálvány imádatot tiltja nem a példaképeket. :)

Számomra a próféták és az apostolok példaképet jelentenek de nem helyezem őket Isten és Jézus fölé.

2014. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szégyelld össze magad.
2014. dec. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A szerelem és az izgalom egy egészséges érzés. Senki sem kéri, hogy mondjál le róla.
2014. dec. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
Nem vagyok katolikus, szóval nem biztos, hogy a hivatalos álláspontot képviselem. De úgy tudom, a római katolikus egyházban hivatalosan is megvannak az emberi példaképek-konkrétan a szentekre gondolok, akiket testületileg példaként állítank az emberek elé. Ebből következik, hogy szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, ha valaki ennek megfelelően egy másik embert állít példaként maga elé...
2014. dec. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ameddig nem bálványozod, addig nincs gond.
2014. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


bocsáss meg, nem szeretnélek a világért sem megbántani, de tisztáztad már azt, miért hat rád annyira kellemesen a lány? Kedves szép szavak céltudatos, dolgos.... példakép a számodra.


Talán még észre sem vetted, hogy kellemes lenne az élet együtt?

2014. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!