Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventista vagy református...

Adventista vagy református vallás a "jobb"? (többi lent)

Figyelt kérdés

E két vallás szimpatikus számomra.


Adventista:

-talán a legjobban hű a Bibliához

-van ismerős, ami ugye nem hátrány


Református:

- ez nagyobb, nem mondják szektának még véletlenül se

- de ha keresztszülő kell, akkor "megszívtam",ugyanis szerintem egy református ismerősöm sincs, aki közeli lenne. (Tanárt meg hogy kérjek fel? Van az iskolában tanár, akinél eddig még csak egy tantárgyam volt és lehet,nem is lesz több...)


Tudom, amiket felsoroltam, nem csak ezek a legfontosabbak.


Amiket még gondolok:

- legjobb az a vallás, ami a leghűbb a Bibliához

- jobban örülnék neki, ha a nem hívők haláluk után kapnának valami megbánási lehetőséget,megtérési lehetőséget

- az ember nemcsak Jézus által tehet jó dolgokat, hanem lehet,hogy pont alapból a "jobb" fajta. (És lehet,hogy önmaga által tesz jó dolgokat alapból.)

- ha én rálépnék a vallás ösvényére és emiatt mennék segíteni az embereknek, nem azért tenném, mert a mennybe akarok kerülni. Oda lehet, hogy nem is fogok kerülni, mert mégis ki vagyok? Egy olyan ember, aki szeret enni, játszani a gépen, találkozni a barátaival, használni a gépet, de nem reggeltől estig nonstop segítek az embereknek és számítok magamnak,vagyis nem szorítom magam háttérbe (folyton).

És a szentlélek rosszul érezné magát bennem, mert nem egyszer dühös vagyok vagy mérges, nem egyszer nézek olyan videót, filmet, ami nemcsak a jóról szól (hanem van benne egyéb is), nem fordulok mindenki felé szeretettel, nem vagyok állandóan önzetlen önfeláldozó. És nem tojom le a pénzt.

És lehetséges,hogy házasságom se lesz,így nem fogok szaporodni.


2015. jan. 12. 18:08
 1/5 KZitus ***** válasza:
100%

Szervusz


Ez a két név, amelyet mint vallást említesz nincsen benne a Bibliában.

Viszont elfogadhatod Krisztus meghívását, ha gondolod: „jöjj, légy a követőm!”

Ez a mindenható Isten egyszülött Fiától, Jézus Krisztustól származik. Szavait a Bibliában, a Márk 10:21-ben olvashatjuk: „jöjj, légy a követőm!” A meghívása valójában mindannyiunknak szól, ezért kérdezzük meg magunktól: „Én hogyan válaszolok?” A válasz nyilvánvalónak tűnhet, hiszen ki utasítana vissza egy ilyen rendkívüli meghívást.

2015. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Istent kérdezted már, hogy ő hova szán téged? Sok minden más is van, amit nem ismersz, ne te dönts, ezt add át az Úrnak. Én pl akkor sem mennék adventistákhoz, ha két lóval húznának. Mert tudod nem elég elhinni, hogy van Isten, nem elég jól viselkedni, meg is kell térni, Jézust be kell fogadni a szívedbe.

Te meg vagy térve?

2015. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

-- Jól gondolod, hogy az a legjobb, amelyik leghűbb a Bibliához. De elárulom neked, hogy a református irányzat sokkal hűbb a Bibliához, mint az adventista. Az adventizmus fölösleges terhet rak a keresztény hívőre azzal, hogy ószövetségi parancsokat kér számon, sőt mi több, az üdvösséget már-már hozzákapcsolja a szombat szigorú megtartásához. Ezek teljesen igeszerűtlen dolgok.

-- El kell keserítselek: a Biblia szerint a halál után már nincs lehetőség a megtérésre.

-- A társadalom mércéje szerinti, az emberek mércéje szerinti jó dolgokat tehetsz, ez igaz. De azt, ami Isten szerint jó, ami Istennek való engedelmesség, Jézus nélkül lehetetlen. És nincs "alapból jobb fajta" ember, bűnösök vagyunk mindannyian.

-- A mennybe úgy jutsz, ha hiszel Jézus Krisztusban. Ez az első dolog, azután jön a szolgálat. Hogy akarsz szolgálni Istennek, ha nem vagy bizonyos a célban, a mennyben? A menny nem a te teljesítményedért jár, hanem Jézus Krisztus szerezte meg neked, érted áldozva életét a kereszten. Ha ezt magadra nézve elfogadod, utána hálából fogsz szolgálni, végezni az Isten által neked szánt feladatot!

-- És ne félj, Isten pontosan az olyan tökéletlen embereket keresi és menti meg, és állítja szolgálatba, mint te!

2015. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én adventista vagyok, viszont nem szeretnélek elkezdeni győzködni arról, hogy melyik a vallás a legjobb, mert annak most nem látom értelmét.

A lényeg, hogy engedd, hogy Isten vezessen, Ő elvisz a megfelelő helyre!


Viszont a legfontosabb, amit az első válaszoló írt, hogy fogadd be Jézust, engedd, hogy Ő vezessen és irányítsa az életed. Persze ebben egy közösség is tud segíteni.


Egy olyan közösséghez csatlakozz - amit le is írtál - ami hű a Bibliához minden tekintetben. Hiszem, hogy Isten megmutatja neked, hogy mi a helyes út, csak kérni és engedni kell

2015. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mulder614 ***** válasza:
az adventistáknak vagy egy prófétájuk akiben hisznek...nézz utána.
2015. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!