Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosság/templomba járás...

Vallásosság/templomba járás ilyen formában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég furán érzem most magam és nem tudom hová tenni az egészet. Sosem jártam templomba a karácsonyi és húsvéti miséken kívül, nem részesültem kifejezetten vallási oktatásban sem [ámbár katolikus általános és középiskolát végeztem, illetve vasárnaponként kiskoromban baptista gyülekezetbe jártunk, ahol vicces vetélkedőket, ügyességi versenyeket játszottunk, miközben tanultunk], Istent sem tudom elképzelni úgy, mint egy emberszabású lény - viszont egyre erősebben él bennem a vágy, hogy templomba járjak, egyszerűen ott tudom, hogy meg tudnék nyugodni végre.


Olyasminek tűnik, mint valami menedék, viszont nem érzem helyesnek, hogyha csak úgy beállítanék, hiszen azt sem tudom, hogyan működik - a gyónást sem tartom egyszerűnek, mert nehezen beszélek magamról, még ha nincsenek is kirívó vétségeim...


Egyszerűen tanácstalan vagyok és fogalmam sincs, mit csináljak. Menjek csak úgy el misére? Szabad ilyet egyáltalán?


Előre is köszönöm :)


2015. febr. 10. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, menj el. Én meg se vagyok keresztelve, nem is vagyok hívő. Vagyis nem tudom, hogy mi vagyok. De néha szoktam templomba menni, csak mert jó érzés :) És mert hátha megtalálom ott Istent.
2015. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A keresztyén egy térítő vallás, így szívesen fogadják ha valaki elmegy közéjük. Szóval nyugodtan menjél... Persze az igazi keresztyén templomon kívül is máshogy éli az életét mint a nem keresztyén, csak ezt sokan sajnos elfelejtik...


Ezen a ponton viszont elnézést kérek a katolikus testvéreimtől, de ha nem szeretnél papnak gyónni, akkor nem muszáj katolikus gyülekezetbe menned... Ha nem vagy elkötelezett, akkor nézd meg hogy a környéketeken melyik gyülekezetben milyen a közösség / mennyire tehetséges a lelkész / hol találod meg legjobban a helyed.

2015. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindketten nagyon kedvesek vagytok! Utánakeresek a gyülekezeteknek is, eddig eszembe se jutott :)
2015. febr. 10. 21:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy mise után keresd fel a papot,plébánost és amit a kérdésedben megfogalmaztál, mond el neki is. Szeretettel segíteni fog.
2015. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!