Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményyetek arról, mit...

KZitus kérdése:

Mi a véleményyetek arról, mit fog megvalósítani Isten Királysága?

Figyelt kérdés

Mire számíthatnak az emberek, ha Isten Királysága fog uralkodni a föld felett?

Kinek mi az elképzelése?


2015. máj. 6. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Hajszálpontosan az lesz, amit Te elképzelsz erről.

Remélem segítettem az igen nagy vívódásodban.

2015. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem a saját véleményemet kértem a másokét:-)


De ne érezd magadat (önmagadtól) kényszerítve:-), pedig lehet, hogy pozitív gondolataid akadnának a témában:-)

2015. máj. 6. 10:36
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem(!) ez a véleményem: Hajszálpontosan az lesz, amit Te elképzelsz erről.
2015. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

És ha az én képzelő erőm szegény? :-)

Honnan tudod, mit képzelek? Úgye most viccelsz?

2015. máj. 6. 10:45
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem viccelek. Az Őrtoronyból tudom, milyen gazadag a képzeletetek. És azt is, mennyire kővé vált, szigorú. Az lesz. (nekem is az az lesz, amit képzelek, mert megteremtem a képzeletemmel)
2015. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát nem az, amit az őrtorony elképzel.


Lk 11,20

Ha pedig Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, kétség nélkül ELÉRKEZETT hozzátok az Isten országa.


Lk 17,20

Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.


Lk 17,21

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.


Rm 14,17

Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.

2015. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok Jehovista, nincs róla véleményem.

A feltámadásban és Isten országában hiszek.

2015. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nagyon rossz lenne, csak a hiszékeny emberekben élhet az a kép, hogy valamikor minden tökéletes lesz a Földön és mindenki nagyon boldog lesz. Pedig Jehova Tanúi szerint ez lassan bekövetkezik.
2015. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert Isten még sosem uralkodott az emberiség felett. Már a kezdetektől a Sátán uralkodik, immáron sokezer éve folyamatosan (mióta Isten átengedte neki a hatalmat próbaképpen), Istent pedig ez - úgy látszik - a legkevésbé sem zavarja. Vagy ha mégis, akkor sokmindent igazán nem tesz ellene. Valószínűleg még mindig a világ teremtésének fáradalmait piheni ki, hiszen jelenleg is a hetedik napot éljük.


Sátán már többezer éve uralkodik az emberek felett, tesz amit jónak lát, biztosan kísérletezik, hogy mit hogyan kéne csinálni, mert a fáma szerint fogalma sincs ezekről a dolgokról. Ennek ellenére úgy látszik, elég jól megy neki, egész ügyesen kormányoz, hiszen még mindig nem pusztítottuk ki magunkat, még mindig itt vagyunk és élünk. Én pl. nem is olyan rosszul.


Persze, egyszer biztosan megunja majd Isten, hogy a Sátán rángatja helyette a szálakat. De mivel Isten valójában még egy percig sem irányította az embereket, viszont Ő öröktől fogva létezik, ezért nincs kizárva, hogy a Sátán után valaki másnak adja át majd a kormánykereket, hogy próbálkozhasson másvalaki is. Isten idejébe igazán belefér, az örökkévalóság mellett néhányszor párezer év ide vagy oda igazán nem számít. Mondjuk lehet, hogy Belzebub lesz a következő, aztán meg Lucifer, aztán meg ki tudja még kicsoda. Így aztán abszolút nem kizárható, hogy még évtízezredeken keresztül nem fog eljönni Isten királysága, hiszen van még jelentkező bőven arra, hogy az emberiséget kormányozza.

2015. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

54-es és te tudod mit képzel el Az Örtorony? OLvastad már?


Jó, nem hiszed el amikor Az Örtorony idézi a Bibliai verseket.


De a Bibliának hiszel úgy látom. :)


Például elhiszed ezt a Bibliából? A te kedvedért Károliból írom ki


Ézsaiás 11:6 "És lakozik a farkas a báránnyal, és a párduc a kecskefiúval fekszik, a borjú és az oroszlán-kölyök és a kövér barom együtt lesznek és egy KISGYERMEK örzi azokat, a tehén és a medve legelnek és együtt feküsznek fiaik, az oroszlán mint az ökör szalmát eszik."


Ehhez mit szólsz kedves hozzászóló? Hogy érted? Hol fog megvalósulni ez a jövendölés?


Szándékosan hangsúlyoztam a KISGYERMEK szót.


Te hogyan hiszed, hol fog ez megvalósulni? A Földön vagy a mennyben? és mikor?

2015. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!