Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a rockzene sátánis...

Szerintetek a rockzene sátánista zene? Ti mit gondoltok róla, vagy aki ismeri a Bibliát. Megtalálható e benne hogy a rockzene valóban sátánista.

Figyelt kérdés
2015. máj. 10. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
az nem a zenétől, hanem a szövegtől függ.
2015. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A zene hangok sorozata. Nem lehet sem isteni, sem sátáni. Nincs különbség vallásilag Mozart zeneműve, vagy egy elektromos gitárszóló között. Ha istenkáromló a szövege, akkor istenkáromlás, ha Istent magasztaló, akkor teológiailag rendben van.

Aki egy zenei irányzatot általánosítva jellemez, és ezzel elítéli azokat az embereket, akik egy zenei irányzatot szeretnek, ez ítélkezés, és általánosítás. Ha jól emlékszem 2000 éve a farizeusok és az írástudók ugyan ezt tették.

2015. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én szeretem a rockzenét,soha nem hallgattam sátánista zenéket mindig helyesen tudtam értelmezni a dalszövegüket de ma egy hit gyülekezetbe járó tag engem sátánistának hívott csak azért mert szeretem a rockzenét....
2015. máj. 10. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát a Biblia egy picikét előbb íródott mint a rockzene létezett volna, szóval ez nem is lehet kérdés...

Én imádom a rock zenét és nem vagyok sátánimádó :D Plusz van olyan stílus is, hogy keresztény rock zene :) Bár én olyat nem hallgatok mert nem vagyok vallásos de ez is mutatja szerintem, hogy zenei stílus miatt így leszólni valakit elég buta dolog. Ne foglalkozz az illetővel, valószínűleg soha életében nem hallott még rock zenét. Lantkísérettel is lehetne istenkáromló zenét játszani.

2015. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez így általánosítva nem igaz. Metálban vannak inkább olyanok, akik a sátánizmusról énekelnek és keresztényellenesek, de ott sem mind. Én hallgatok ilyeneket is, nyilván a szöveggel nem értek egyet, de attól még zeneileg zseniális.
2015. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

van keresztény rockzene is, sőt kifejezetten a black metal-t (tehát a sátánista rockzene) utánzó zenekarok is, mármint zeneileg meg esetleg kicsit a fellépőruha is olyasmi.


A kereszténység egy teljesen interkulturális vallás, és ezért interszubkulturális is, ahogy az ókorban mindenféle kultúra és vallás külsőségeit át tudta venni és a saját módján felhazsnálni (pl a karácsony a Sol Invictus ünneppel volt egy időben, és sok azon az ünnepen használt dolgot fel tudtak ahsználni keresztény szimbólumként is, pl karácsonyfa), úgy ez ma is teljen igaz:)


Én pl punk voltam mikor keresztény lettem (mai napig eljárok csomó ilyen koncertre) és érdekes votl felfedezni, hogy a kereszténység egy sok szempontból "lázadó" ideológia, csak évezredek óta működik is, pl a punkság felteszi a jó kérdést de nem feltétlen ad rá jó választ, a kereszténység meg igen

2015. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy lenne szó a Bibliában a rockzenéről, ami egy XX. századi találmány? Valóban, kitalálói és korai művelői sátánisták voltak, de ettől nem minden rockzenész az (értelemszerűen). Ahogy #2 írta, igazából csak hangok sorozata, lehet bármire használni, akár Isten dicsőítésére is.
2015. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 11. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
tévedés, hogy a rockzene kitalálói sátánisták voltak!!!
2015. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez az emberek előítéletessége. Mert ha valaki rockot hallgat, feketébe jár, lábán pedig szandi helyett acélbetétest visel, akkor az sátánista. Szomorú, hogy ilyen világban élünk. A sátánizmus nem a külsőben mutatkozik meg. Sem a stílusban. Lehet egy kedves, aranyosnak tűnő, jól öltözött ember is sátánista. A rock az ugyanolyan stílus, mint mondjuk a pop. De azt mégsem ítélik el, mert a stílusjegyei megfelelnek az emberek által létrehozott normáknak. Pedig ők is lehetnének sátánisták. A legjobb barátnőm rocker. És azt kell mondanom, még nem szolgált oltárként egyetlenegy sátánista szertartáson sem... :)
2015. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!