Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus prédikált az emberekn...

Ha Jézus prédikált az embereknek, állandóan ment és tanított, az őt követő vallások miért nem ezt teszik?

Figyelt kérdés
miért várják el azt, hogy mostmár hozzájuk menjenek az emberek? miért nem beszélgetnek úgy az emberekkel, mint Jézus tette? valami megváltozott?
2010. febr. 24. 18:36
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
szerinted Jézus nem tudott volna BÁRMILYEN technológiát használni a munkájához? mégiscsak egy olyan személy Ő, aki részt vett a világegyetem teremtésében. mégis, Ő ezt a módszert látta a leghatékonyabbnak. érdekes, hogy a hívők számának drasztikus csökkenése miatt a katolikus egyház is megpróbálkozott ezzel a módszerrel, de 2 hét után feladták. én nem vádolnám Jézus módszerét elavultsággal, mivel igencsak hatékony volt.
2010. febr. 25. 11:32
 22/22 FoDoor válasza:

Szia!


Nem olvastam el az előző válaszokat, úgyhogy nem tudom, írt-e már valaki hasonló választ... Jogos a kérdésed, szerintem a mai hívőknek ugyanolyan feladata lenne ez, mint ahogy Jézus is tette a tanítványaival. Bár vannak, akik teszik is. Szerintem a többség azért nem teszi, mert félnek az elutasítástól, és amúgy is ki kéne lépniük a komfort-zónájukból. Ha szabad kérdeznem, te egyébként keresztény vagy?

2012. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!