Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, ez az...

Tisztelt Jehova Tanúi, ez az ember valóban Krisztus kiválasztottja volt?

Figyelt kérdés

Kevés Tanú tudja, hogy Rutherford hírhedt alkoholista volt. Az "Elhalasztott Apokalipszis: Jehova Tanúi története" című könyvében Jim Penton nyugalmazott professzor megjegyzi:


"Habár Jehova Tanúi minden lehetséges dolgot megtettek, hogy a bíró ivási szokásairól szóló beszámolók ne kerüljenek napvilágra, ezek túl hírhedtek voltak ahhoz, hogy tagadni lehetett volna őket. Az Őrtorony New York-i főhivatalának egykori dolgozói sokat meséltek a részegségéről, és alkoholos kábulatáról. Mások azt mesélik, hogy ittas állapota miatt milyen nehéz is volt alkalmanként kiállnia a pódiumra, hogy megtartsa kongresszusi beszédét. San Diegóban (Kalifornia állam), ahol 1930-tól haláláig a teleket töltötte, egy idős hölgy még most is felemlegeti, hogy hogyan adott el neki nagy mennyiségű szeszesitalt, amikor a bíró gyógyszert jött vásárolni férje gyógyszertárába."


Joseph Rutherford, ahogyan a Társulat “Hittel cselekszenek” DVD-in ábrázolják


Penton egy Rutherfordnak írt nyílt panaszlevéllel folytatja, amelynek írója, Walter Salter, Rutherford legközelebbi barátainak és bizalmasainak egyike volt, mielőtt tanításbeli kérdések miatt megszakította volna vele a kapcsolatot. Ebben az 1937. április 1-jén kelt levélben Salter Rutherford túlzott alkoholfogyasztására panaszkodik, és arra, hogy nagy mennyiségű alkoholt vett a Társulat számlájára. Azt a tényt is fájlalta, hogy Rutherford "kiküld minket a házról házra végzett szolgálatba, hogy szembenézzünk az ellenséggel, míg ő 'italról italra' jár, és azt mondja nekünk, hogy ha nem megyünk, akkor el fogunk pusztulni".


Függetlenül attól, hogy Rutherford ittas volt-e a videón vagy sem, az kétségtelen, hogy ez az újonnan felfedezett videó nem túl hízelgő fényben mutatja őt be - amint saját kis privát paradicsomában bolondot játszva dülöngél. Ez elég messze van a józan és tiszta szónoknak attól a képétől, ahogyan őt az Őrtorony nemrég megjelent DVD-sorozata, a "Hittel cselekszenek" ábrázolja.


Bármelyik Tanú, aki végignézi ezt a ritka felvételt imádott volt vezéréről, zavartan gondol majd bele, hogy ez egy olyan ember jellemét tárja elénk, akiről ma úgy hiszik, Krisztus 1919-ben saját kezűleg választotta ki, hogy hű és értelmes rabszolgájának tagja legyen. Nem ártana, ha megkérdeznék maguktól: "Valóban ez a fickó volt a legalkalmasabb erre a feladatra?"


Forrás: jwsurvey.org


A kisfilmet itt megnézhetitek;


[link]



2015. jún. 23. 12:29
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

"Valóban igaz keresztények voltak. Ők voltak a Jézus szemléltetésében szereplő búza. 1919-ben Jézus közülük választott ki képesített felkent testvéreket, hogy a hű és értelmes rabszolgaként szolgáljanak, és kinevezte őket a háziszolgái fölé."


A tisztelt bíró urat maga Jézus választotta ki az Örtorony szerint.

Én már rég nem csodálkozom, volt egy időszak amikor csodálkoztam, de már nem csodálkozom semmin amit a Társulat mond vagy tesz.

2015. jún. 23. 17:07
 12/27 anonim ***** válasza:
47%
74-ig elnökök vezették a zrt-t. az az értelmezés meg amit 75 után állítottak a hű és értelmesről, 2012-ben megdőlt. csak ez a 7 műsorvezető testületi taga hű és értelmes, ők is csak együtt.
2015. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Mi a célod ezzel?

A hited és mások hitének építése?


Mi lenne a válasz, mi kielégítené égető kíváncsiságod? Ha én, vagy bárakárki Jehova Tanúja együtt tapsolna veled?



Mit ismerjünk el? Mit írjunk alá?


Írod:"Bármelyik Tanú, aki végignézi ezt a ritka felvételt imádott volt vezéréről, zavartan gondol majd bele,..." ?


A butaságaitokat idehoztátok, ahol sok testvér olvas, mert rájöttetetk ,hogy a ... oldalaitokat (szándékosan nem minősítem) nem olvassák. JÓ ötlet. Tényleg jó, nem iróniának szánom, okosak vagytok ti, nagyon is.


Itt is itt vagytok.(Persze nem most kezdtétek a szakmát, tényleg minden elismerésem...)


Csak az én véleményem mondhatom, más nevében nem nyilatkozhatom. Semmit sem számít nekem, hogy mit mutattok róla, mert Joseph. F. Rutherford SOSEM volt Jehova Tanúi vezetője. És nem csak én nem tekintek "le" rá így, hanem azok sem tartották annak, akivel egy korban élt - ezt nem fogjátok sose felfogni.


Mi , Jehova Tanúiként pontosan tudjuk, hogy MINDENKI "az ő tulajdon urának áll vagy esik" (RÓma 14:4) - azaz Krisztusnak. és Joseph. F. Rutherford is , ezzel ő is teljesen tisztában volt, no meg azzal is, hogy a Mindenható Isten "rendelt egy napot, melyen megítéli majd a földkerekségét igazságban egy férfiu éltal" (Cselekedtek 17:31), a Mesterünk, Jézus által, és hiszem, hogy Joseph F.Rutherford - mint minden más hittársam - így is élte az életét. Ezért NEM a mi dolgunk őt elítélni avagy felmenteni !


Ezért nem mentek az ilyen propagandával semmire, hiába hozzátok ide is - Mert nekünk nincs emberi vezetőnk, és soha nem is volt!

2015. jún. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%
szerintem a válasz egyszerű érdekli ,hogy jehova tanúi közössége valóban olyan szilárd, Isten álltal lefektetett alapokon áll mint állítják, avagy egy korrupt szekta mint azt sokan mások állítják
2015. jún. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
kedves tantételbeli. miért jó ha kérdezünk? megfigyelted, hogyan kérdeznek a gyerekek?.... miért mész ellen a saját szervezeteddel? szerintük ugyanis: nincs rosz kérdés, és minden kérdésre van válasz. nézd meg, ez van a mit tanít könyvben. vagy ez újjab kettős mérce? hogy csak addigjó minden kérdés, amíg nem lesz tanú valaki, utánna már tilos a zrt múltjávról kérdezni? miért nem válaljátok fel a múltat? ha ezt a szervezeti kiadványokban lehetne olvasni, hidd el, semmi következménye nem lenne. de így... titkolva a múltat... a pletyka kiváltó oka mindíg az információhiány. egész szögletesre sikerült az irományod, látom,a kezdeti szép stilusod mögül előtörni a zrt hívőt. szerinted csak a dícséret és az ajnározás az építő? van egy régi mondás, ami nagyon igaz a zrt-re: ha mindenki azt mondja körülötted, amit hallani szeretnél, kezdj el aggódni: elfogytak a barátaid. milyen jó a zrt ingatlanjaiban ugye? ott előrre megírt kérdésekre előrre megírt, szövegkiemelővel aláhúzott válaszokat lehet csak adni. nincs is senkinek véleménye. mert a nagy műsorvezető testület figyel téged. 1984 elérkezett... le a másként gondolkodókkal! le azokkal, akik megelőzik a szervezetet! le mindenkivel, aki kritizálni meri őket! miközben ti minden vallású embert az addigi egyháza megvizsgálására és elhagyására buzdítotok, titeket nem vizsgálhat, és nem hagyhat el senki! kilóg a lóláb, zrtantételbeli. nam a biblia a tantételed, hanem a nem ihletett kiadványok. amiből egy utánfutónyi ehet a személyes példányaid mennyisége, amiknek vizsgálata miatt alig jut idő a bibliára... már ha megtalálod egyáltalán a tűt a szénakazalban.
2015. jún. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
47%

még egyet engedj meg, tantételbeli. ezt írod:


"Mert nekünk nincs emberi vezetőnk, és soha nem is volt!"


" Mi több, amikor emberi formában találtatott, megalázta magát, és engedelmes lett egészen a halálig, igen, a kínoszlopon való halálig"

filippi 2:8

2015. jún. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%
tantételbeli, te lenézed és megveted azokat, akik valamiért több évnyi, több évtizednyi hirnökség, kisegítőszolgaság, vénség, körzetfelvigyázóság vagy vezető testületi tagság után úgy döntöttek, hogy elkülönülnek... valamiért sátán alá helyezed őket. tudod, ez nem hitehagyás, mert a hitük Jézusban, és az Ő váltságában megmaradt, csak a zrt-ből ábrándultak ki. ők bevállalták, amit sokan nem: nagy áldozatok árán, de szabadulni az elnyomás alól, ahol még a gondolkodás szabadságát is el akarják venni, miként a sajtó és szólásszabadságot már régen elvették. tudod, az ismeret felfuvalkodottá tesz. nem tehet, tesz, nézd meg a bibliádba, ez van írva. pláne, hogy a műsorveteő testület kiskoruk óta ezt súlykolja a tagokba. Hihály nem merte sátánt sértegetni, a zrt "elméjükben betegeknek" nevezi azokat, akik elkülönülnek. tantételbeli: nincs erre valamilyen bibliai vers? hogy mit érdemel az, aki mást bolondnak, elméjében betegnek nevez? csak kérdem...
2015. jún. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves előző hozzászóló!


Senkit nem vetek meg, fura, hogy ezt a következtetést vontad le, biztosíthatlak, hogy semmi ilyen érzésem nincs.

"sátán alá helyezed őket"

Ugyan dehogy! Hol írtam én ilyet? A "hitehagyott" szót is te írtad le, talán nem láttad, hogy az én hsz-ban éppenhogy szándékosan KIHAGYTAM?


A hsz-od tipikus bagoly mondja verébnek. Nem elég nyilvánvaló, hogy a kérdező - és nem én - akar lejáratni valakit? Hol látsz te tőlünk olyat, hogy egyházi vezetőkről ásunk elő dolgokat, aztán azokat dörgöljük az egyszerű hívők orra alá? Tisztességes dolog ez?


"a zrt "elméjükben betegeknek" nevezi azokat, akik elkülönülnek"

Nem! Egyáltalán nem azokat nevezi annak. Ezt kérlek, inkább nézd meg! Ez megint csak propaganda, hogy állítólag utáljuk azokat, akik elhagyják a gyülekezeteinket. Ez egyszerűen nem igaz. Semmi ilyen képtelenségre nem vagyunk tanítva, aki esetleg így érzi, rosszul teszi. Az Atyát kell utánozni, aki várja vissza a fiát, mint a tékozló fiú apja. Ez a helyes szemléletmód.

2015. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%

kedves tantételbeli itt az őrtorony cikk, inkább neked kellene utánnanézned. tájékoztatlak, hogy e miatt a cikk miatt nemzetközi jogvédő szervezetek pereket indítottak a tanúk ellen, eredményesen. én nem szoktam vádaskodni, minden kijelentésemet a zrt kiadványaiból alá tudom támasztani.

Őrtorony 2011. július 15., 16. oldal


de tudod mit? bemásolom, mert elképzelhető, hogy a te adatbázisodban már ez meghamisítva szerepel, ugyanis a zrt-nek szokása frissítéskor megváltoztatni ezt azt a kiadványaiban. de, biztos vagyok benne, neked is megvan ez papíralapon, miként nekem is: 6 Hogyan tudjuk megvédeni magunkat a hamis tanítóktól? A Biblia teljesen világos útmutatást ad arra vonatkozóan, hogy hogyan viselkedjünk az ilyen személyekkel. (Olvassátok fel: Róma 16:17; 2János 9–11.) „Kerüljétek őket” – mondja Isten Szava. Más fordítások ezt így adják vissza: „térjetek ki előlük”, „tartsátok távol magatokat tőlük”, „maradjatok távol tőlük”. Ezt az ihletett tanácsot nem lehet félreérteni. Tegyük fel, hogy egy orvos azt mondja neked, hogy ne érintkezz egy személlyel, aki egy fertőző és halálos betegségben szenved. Nagyon is jól tudnád, hogy mit jelent az orvos figyelmeztetése, és egész biztos, hogy szigorúan követnéd azt, amit mondott. Nos, ezek a hitehagyottak ’az elméjükben’ betegek, és szeretnének másokat is megfertőzni a hitehagyott tanításaikkal (1Tim 6:3, 4). Jehova, miként az orvos, azt mondja, hogy kerüljük a velük való érintkezést. Nagyon is jól tudjuk, hogy mit ért ez alatt a kérése alatt, de vajon minden területen határozottan megfogadjuk a figyelmeztetését?


kedves tantételbeli. szeretném, ha tudnád, hogy a zrt ugyanígy vélekedik azokról is, akik szerinte méltatlanul veszik magukhoz az emlékjegyeket. kérlek, mielőtt kutatásra ösztönzöl engem, alaposan gondold át, te magad biztos vagy e az igazadban. nem tudom, mennyi idős vagy, és mennyit kutattad a saját kiadványaidat, de tiszteletem, ha nállamnál többet. bármikor állok rendelkezésedre, ha valamit nem találsz, kérlek, nyugodtan szólj rám, ha valamilyen állításomat bizonyítani kell.

2015. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
51%

"a zrt "elméjükben betegeknek" nevezi azokat, akik elkülönülnek"

Nem! Egyáltalán nem azokat nevezi annak. Ezt kérlek, inkább nézd meg! Ez megint csak propaganda, hogy állítólag utáljuk azokat, akik elhagyják a gyülekezeteinket. Ez egyszerűen nem igaz. Semmi ilyen képtelenségre nem vagyunk tanítva, aki esetleg így érzi, rosszul teszi.



megtaláltad-e a SAJÁT ÖRTORONY KÖNYVTÁRADBAN, AMIT ÉN SZINTÉN A SAJÁT ÖRTORONY KÖNYVTÁRAMBÓL MÁSOLTAM BE? várom a reakciódat.

2015. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!