Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformatus vagyok, ortodox...

Reformatus vagyok, ortodox eskuvom lesz szombaton. Kell keresztet vessek?

Figyelt kérdés
Szoval... kicsit nyomas van rajtam, mert maga az egesz vallas idegesit. Nem ertek hozza, nem tetszik. Nem szeretek ikonokat puszilgatni, meg keresztet, meg keresztet vetni... Soha nem is gyontam, az is hulyesegnek tunik... Ferjem s csaladja ortodox, van kozos gyerekunk, s gondoltuk(tak), legyen elobb a templomi eskuvonk, s aztan kereszteljuk a babat, egy nap. De fene tudja, nekem olyen furcsa az egesz. Nem ismerem, nem tetszik, s nem tudom szeretni ezt a vallast, de ferjemert megteszem(bar tegnap osszekaptunk, s azt mondta ne legyen eskuvo, de latom rajta, hogy bantja... pedig! s ezert is taszit... o minden nap szidkozodik Istennel.... soha nem ertettem ezt... minek kereszteli meg a gyereket, ha minden nap elkuld vki... nem mondom hova....). Tegnap voltunk a templomban... s na... mivel tartotta a pap a kereszted, ikont, megpusziltam, de keresztet nem vetettem... Igy olyan fekete baranynak ereztem magam... de ha meg vetnem a keresztet ugy ereznem,hogy tettetem magam, csinalom az eszem, cagy nem is tudom mit mondjak... Mit csinaljak?? Igazabol ferj es anyosek miatt csinalom vegig az egeszet... de higy csinaljam vegig? Majmoljak?

2015. júl. 13. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!


Együtt érzek veled és sajnos tanácsot nem tudok adni. Ugyanakkor a vallásos képmutatásnak ez jellegzetes formája, amit szegény férjed és anyósod tesz, mert az isteni szeretet helyett kényszerbe hajszolnak, pedig egyetlen egy egyház van, az pedig Krisztus egyháza.

Azt hiszem, hogy a feleség engedelmességgel kell szolgáljon a férje felé, de ugyanakkor nem hiszem, hogy ez az engedelmesség kiterjed a bálványimádatra is.

Imádságban kérj Istentől útmutatást és támaszt, ez az egyetlen egy javaslatom csak.

2015. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"7 Mindenki úgy cselekedjen, ahogy eltökélte szívében, ne kelletlenül vagy kényszerűségből, mert a vidám adakozót szereti az Isten."


2 korintusz 9:7

2015. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell keresztet vetned, miért kellene. Én római katolikus vagyok, de az ortodoxoknál is egész biztosan van olyan változata a szertartásnak, ami ortodox és nem ortodox között köttetik. Ne érezd magad fekete báránynak, mert te református vagy, s ezt nyilván is tartják, így senki nem várja el tőled, hogy keresztet vess.
2015. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amugy... nem a keresztelovel, s nem is az eskuvovel, sot, meg csak nem is a vallassal van bajom. hanem magammal. nem erzem azt, hogy nekem az ottani szokasokat fel kene vennem... nem tudom mit kezdjek a helyzettel... Majd a sajat eskuvomon mindenki vetiba leresztet, csak en nem...?
2015. júl. 13. 15:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

próbáld átérezni és megérteni miért csinálják ezt, én is református vagyok, de nekem nem zavaró meghajolni vagy keresztet vetni, ez is egyfajta imádság


mondok egy hasonlatot:

van egy dolog amit ki akarsz fejezni, legnyilvánvalóbb, hogy elmondod szavakka, de lehet ezt jelekkel vagy jelkomunikációval is tenni (siketnémák esetében pl), esetleg leírhatod, de morse-val is lekommunikálhatod és így továb


ugyna így az imádság nem csak beszéd lehet, hanem társulhat cselekedetekkel is, már az ózövetségben is voltak ilyenek, illetve feltételezem ,hogyh a imádkozol te is meghajtod a fejed és összekulcsolod a kezed, holott ez a szokás csak a középkor óta létezik, de ez a testhejzet is kifejez valamit, ugyan így az ortodoxokná, csak egy kicsit másképp :)

2015. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szereted vagy becsülöd te egyáltalán a férjedet? Mert ha én szeretek valakit, akkor nem okozna ekkora szenvedést kibírni egy szertartást a kedvéért..

Egyébként én katolikus vagyok, nálunk is van keresztvetés, de aki nem katolikus, annak nem kell, senki nem fogja kinézni emiatt. Egyébként meg van ökumenikus házasságkötés, ami élig az egyik, félig a másik felekezet szertartása szerint van. Voltam már ilyen esküvőn, ott a református félnek esze ágában sem volt keresztet vetni és nem is kellett a katolikus esküszöveget végigmondania...

2015. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A pravoszlávok is vetnek keresztet.

Csak ők három ujjal (hüvelyk, mutató, közép), és náluk úgy van, hogy homlok, szív, jobkléz és balkéz.


Amúgy meg csak figyeld meg a többieket.

2015. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*jobbkéz
2015. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A keresztvetés mozdulattal kifejezett imádság, ahogy azt az 5. válaszoló is írta. Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2015. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!