Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok mi a "szerepe"...

Muszlimok mi a "szerepe" Jézus Krisztusnak a Koránban?

Figyelt kérdés

Tehát ki Ő,miképpen élt, kik voltak a szülei, a származása a Korán szerínt, és hogyan halt meg?

Ezek lennének a fontosabb kérdéseim.


Köszönöm!



2015. júl. 13. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmi, nem esik szó róla a Koránban.
2015. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Előző,ne beszélj hülyeséget...


[link]

2015. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló.


46. És az ő nyomukba küldtük Jézust, Mária fiát, bizonyságául annak, ami a Tórából előtte volt. És adtuk néki az Evangéliumot - útmutatással és fényességgel benne -, hogy bizonyítsa azt, ami a Tórából előtte volt- útmutatásként és intésként az istenfélőknek.


47. Az Evangélium birtokosainak tehát aszerint kell ítélkezniök, amit Allah [kinyilatkoztatás gyanánt] leküldött benne, s akik nem aszerint ítélkeznek, amit Allah leküldött, azok az [igazi] vétkesek!


48. Leküldtük hozzád az Írást az Igazsággal, hogy bizonyítsa azt, ami az írásból előtte volt és [hitelességét] tanúsítsa. Ítélkezz hát közöttük aszerint, amit Allah leküldött. Ne kövesd az ő kényüket, [eltérve] attól, ami az igazságból eljött hozzád! Mindenki számára kijelöltük a cselekvés [egy meghatározott] zsinórmértékét és egy meghatározott utat. Ha Allah úgy akarta volna, akkor egyetlen közösséggé tett volna benneteket, de [különböző közösségekre osztott szét], hogy [eképpen] tegyen próbára titeket, abban, amit [a kinyilatkoztatásból] adott nektek. Versengjetek hát a jócselekedetekben! Mindannyian Allahhoz fogtok [majdan] visszatérni. És akkor majd ő közölni fogja veletek, hogy min különböztetek össze [az evilágon].


49. [És azért küldtük le hozzád az Írást, hogy] ítélj közöttük aszerint, amit Allah leküldött, és ne kövesd az ő kényüket. óvakodj tőlük, [nehogy] kísértésbe vigyenek [és eltántorodj] annak egy részétől, amit Allah leküldött hozzád! Ha elfordulnak [tőled], akkor tudnod kell, hogy Allah bűneik egy részéért [büntetéssel] akarja majd sújtani őket! Az emberek között bizony sokan vannak a vétkesek!


50. Vajon a pogány kor ítélkezését áhítozzák? Ki ítélkezne jobban Allahnál egy olyan nép fölött, amelynek bizonyossága van [a hitében]?


51. Ti hívők! Ne kössetek testvérbarátságot a zsidókkal és a keresztényekkel: Ők egymás testvérbarátai! Ha valaki közületek barátságot köt velük - az közéjük tartozik! Allah nem vezeti az igaz útra a vétkes népet.

(5.Szura Az asztal)


Tehát benne van, csak engem az érdekel amit már fentebb is leírtam. :)

2015. júl. 13. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem,hogy ez:

46. És az ő nyomukba küldtük Jézust, Mária fiát, bizonyságául annak, ami a Tórából előtte volt. És adtuk néki az Evangéliumot - útmutatással és fényességgel benne -, hogy bizonyítsa azt, ami a Tórából előtte volt- útmutatásként és intésként az istenfélőknek.


Hogy vág össze ezzel:

51. Ti hívők! Ne kössetek testvérbarátságot a zsidókkal és a keresztényekkel: Ők egymás testvérbarátai! Ha valaki közületek barátságot köt velük - az közéjük tartozik! Allah nem vezeti az igaz útra a vétkes népet.

2015. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na látod kedves 4-es válaszoló pontosan ezt nem értem én sem!

Azok akik ismerik Jézust pontosan tudják, hogy Ő mit tanított.

A megbocsátást, a szeretetet, a jóságot és mégis a Koránban egészen más környezetben olvasunk Róla.

Ezt szeretném én is tudni..

2015. júl. 14. 15:02
 6/6 János114 ***** válasza:

Holnapra megkeresem neked az idevago szurakat,ha Az Isten is ugy akarja

Most azert irtam h meglegyen a kerdes

2015. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!