Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg léteznek olyan kereszt...

Tényleg léteznek olyan keresztények Magyarországon (a kis szektáktól és a hit gyülekeztétől eltekintve) akik szerint a föld 6000 éves vagy a földön az életvilág változatlan?

Figyelt kérdés

Van pár ilyen kérdés gyakorin, ami erre utal, persze ateista vád, én is ateista vagyok, én is azt hittem a keresztények így gondolkoznak, de aztán az egyetemen megismertem egy rakás keresztényt, és egyikük sem ilyen, sőt a pápák szavai is azt igazolják, hogy nincsenek ilyen nézetek (igaz az csak a katolicizmusra vonatkozik)


egyesek dogmának titulálják az ilyesmit, pedig hogy nem dogma az biztos (tételesen fel lehet sorolni a dogmákat, és ilyenek nincsenek)


2015. júl. 17. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Helyettem beszéljenek a tudósok: [link]
2015. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a kicsi blogokat, és egyes apró szektákat mint írtam hagyjuk figyelmen kívül, mert akkor a magyarok a szíriuszról érkeztek
2015. júl. 17. 09:58
 3/13 jocofriend ***** válasza:
Szerintem az ember kb 6000 éve van a földön. Nézd meg a zsidó naptárat, ők nem kis szekta. A Bibliában is össze lehet adogatni az időket, mintegy idővonalat képezve, akár szoftver segítségével (ms project). Hasonló időintervallumot kell kapj. A teremtés könyvében 6 nap van megadva, és az ember a 6-ik napon lett teremtve. De nem vagyok biztos, hogy ezek valóban 1-1 napot jelentenek, vagy 1-1 korszakot. Mert van olyan utalás is az igében, hogy "Nálam 1 nap olyan mint ezer esztendő, és ezer esztendő, mint 1 nap". Szóval lehet, hogy a Föld és az élet a Földön sokkal régebbi, de ember csak ~6000 éve létezik, szerintem.
2015. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vannak, persze. Sőt, olyan is van, aki szerint özönvíz pusztított a világon (ebből következően több száz méteres víz fedte be a világot).


A 3-as válaszolónak pedig annyi, hogy az ember nem 6 ezer éve van jelen a Földön. Ha (mai) embernek a Homo sapiens-t tartod (akit elvileg megteremtettek), akkor az több mint száz ezer éve él a bolygón. Már persze, ha nem veszed emberszámba például a Homo heidelbergensis-t: [link] .

2015. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha megnézted volna amit linkeltem, akkor láttad volna, hogy ezt az oldalt keresztény tudósok írják tudományos tényeket mutatva. De aa kérdésedre válaszolva: akik hitben járnak, azok tudják, hogy Isten nem hazudik, még a teremtéssel sem. És nagyegyházak is vallják a hatezer éves teremtést. Persze akinek elég egy emberi elmélet, mint az evolúció, az is egy döntés. Én maradok Istennél, ők meg ott, ahol akarnak.
2015. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen léteznek ilyen fundamentalisták nem csak a mini felekezeteknél. Hangos kisebbség, tényleg alig vannak. A nyitottság és a gondolkodás nemgyerebe sokuknál. Az egyszerű csőlátás és destruktív érzelmek, a túlzott egoizmus annál inkább.



# 5

Akik hitben járnak azok tudják hogy Isten valóban nem hazudik.

De azt is meg kellene értenie mindenkinek a kis agyacskájával hogy a természettudomány a "hogyant" kutatja. Értsd: Ősrobbanás (nem robbanás volt amúgy) a teremtés ahogy végbement például.

A Biblia célja nem az hogy bemutassa hogyan ment végbe temérdek folyamat, és hogyan épül fel a az egész univerzum és minden ami benne van.

Ha ezek mégis benne lennének akkor a Biblia egyrészt vállalhatatlanul hosszú lenne, ember el nem olvasná és meg nem értené évszázadok alatt se, ráadásul elvenné a figyelmet az Isten-ember kapcsolatról, az üdvösségről, a miértről.

Egyébként az evolúció és az ősrobbanás frappáns összemosása mutatja hogy mégis mennyire tudományos a link..

2015. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Léteznek. Főleg ezek a fundamentalisták, akik mindig a Bibliát idézgetik. A Katolikus Egyház elismeri az evolúciót s a tudományos eredményeket, mivel a Biblia nem egy történelemkönyv, hanem Isten megváltási tervének bemutatása.
2015. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

utóbbi illetőhöz hasonló gondolkodású keresztényeket ismerek én is, ők azt mondják, a biblia nem természettudományos dolog, és nem is szánták soha annak (ezt jól bizonyítani is lehet)


aki egyet ért ezekkel az említett gondolatokkal (tehát 6000 év, az élet változatlan[tehát nem arról van szó h csak úgy lett mert ezt dobta a gép, hanem h változatlan]) legyen szíves írjon felekezetet is

2015. júl. 17. 14:40
 9/13 Roland G. ***** válasza:
68%

A Biblia sehol nem mondja,hogy a Föld 6000 éves,csak annyit,mond hogy az ádámi faj az nemzetségtáblázatok alapján számítva kb. 6000 éves és a 6 napos teremtés előtt létezett egy másik civilizáció a Földön!(Több utalás is van ezzel kapcsolatosan)


Erre egy bizonyíték,hogy azt írja: a Föld pedig kietlen és puszta volt.A hébert lehet "lett"-nek is fordítani.Az itt szereplő kietlen és puszta szavak(tohu,bohu)több helyen is szerepel az Ószöv-ben,és mindig valamilyen ítélet következtében előállt állapotot fejez ki.Vagyis valami miatt isteni ítélet sújtotta a már meglévő Földet,aminek az oka lázadás volt.


Függetlenül attól,hogy milyen egyházról vagy gyülekezetről van szó,a Bibliában ez van,tehát aki abban hisz,hogy a Föld 6000 éves,az tagadja a fenti bibliai érvet és a tudományos tényeket is!


Szép napot az ateista és a hívő embertársaimnak is!

-Roland

2015. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is ateista vagyok, és van nagyon jó hívő ismerősöm. Igazából szerintem itt a gyakorin a végletek jelennek meg főleg, nem kell azt gondolni, hogy minden hívő elhisz mindent, ami itt van.
2015. júl. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!